Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS! Anyám jehova tanuja...

SOS! Anyám jehova tanuja lett. Hogy tudnám kivenni onnan?

Figyelt kérdés

Kezdem az elejétől.

Külföldön dolgozom, kevés időt vagyok itthon, eközben anyám csatlakozott valami szektához, a napokban megtudtam, hogy jehova tanuja lett. Teljesen kétségbe vagyok esve, mert amikor anyámmal beszélek, mintha nem is ő lenne, már teljesen ellenem és a család ellen fordították. Ti mit tennétek? Rendőrséghez lehet ezzel fordulni?



2011. okt. 28. 19:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Itt nézz körül, vagy kérj segítséget: volt tanúk csinálják ezt az oldalt, akiknek felnyílt a szeme, és a többiekét is próbálják felnyitni: jehovatanui.blog.hu
2011. okt. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
37%
Mi az hogy jehova tanu??
2011. okt. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
6%
Az Isten keresés minden emberben megvan ez jó dolog.
2011. okt. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
18%

Huh hát ez durva, szerintem is nagyon elvontak tudnak lenni ezek a mindenféle szekta tagok. Olyanok mintha egy agymosáson vettek volna részt. Tiszta pschihológia.....


És jehova tanúinak nem engedélyezik a maszturbálást elvileg!!! áhhh de durva :O

2011. okt. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak köszönöm.

Jehova tanúi úgymond testvérek és aki nem tanu az rossz ember az ő szemükben. Sajnos már nem ép ésszel gondolkozik, és az addig oké, hogy hisz valamiben, de ez már nem normális, ha szóba hozom ezt a szektát vagy mi is ez, elkezd kiabálni és teljesen az ellenségének tekint.

2011. okt. 28. 19:54
 6/16 anonim ***** válasza:
20%
Ismerem őket, barátaim is voltak köztük. Nem kell megijedni, nem olyan nagy szerencsétlenség. Sokan vannak, akik boldogok ebben a szervezetben. Majd ha anyukádnak mégsem tetszik, akkor kilép onnan. Ha meg jó ott neki, akkor mi a baj? Hívő emberek, jóságot, tisztességet tanítanak.
2011. okt. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
"Hívő emberek, jóságot, tisztességet tanítanak." Látszik, hogy fogalmad sincs az egészről. Ezek nem jóságot tanítanak, hanem gyűlöletet. Az én családomat tönkretették, nagymamám, aki eddig teljesen normális volt, mindenki ellen fordult. Ezek a hívő emberek? Hát gratulálok nekik.
2011. okt. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Jehova tanúi egy szabadköműves szekta, sajnos agymosáson vesznek részt a tagok, a családtagokat így eltávolítják a tanúktól, hogy "ne keveredjenek a világiakkal".

Elég szigorú az egész, ha valaki nem olyan, amilyennek ott "lennie kell" kizárják.

SAjnos anyud gyenge volt, ha betudták fogni, de ha figyelmes, még mindig lehet hogy kilép, ahogy mi is.

2011. okt. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem az hülyeség,hogy aki nem tanú,azt rossz embernek tekintik.Bár nem tudom itthon mi a helyzet,nekem külföldön jehova tanúja volt a főnököm és mai napig jóbarátok vagyunk miután közöltem vele,hogy én sosem leszek benne a jehova tanúiban.És a férje sem az és mégis nagyon szeretik egymást,már 20 éve házasok.Sztem vagy anyukád értelmezte félre a dolgokat,vagy az itthoni jehova tanúi agymosottabbak mint máshol...
2011. nov. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 lsandor válasza:
22%
Már megbocsássatok, de én Jehova Tanúja vagyok. Hogy lehettek ennyire buták?!! Még, hogy gyűlöletre tanítunk másokat? Nagyon elvagytok tájolódva, semmit sem tudtok igazából rólunk, mert ha tudnátok, akkor nem ilyen véleménnyel lennétek rólunk. Válaszolok a nagyokosok kérdéseikre, ha valamire választ akartok kapni
2011. nov. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!