Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megfér-e egy családban a...

Pántlika kérdése:

Megfér-e egy családban a keresztény hitet valló és Jehova Tanúja?

Figyelt kérdés
Én keresztény vagyok, a párom édesanyja Jehova Tanúja. Az ellentétek megvitatása kirobbanni készül! Legalábbis részemről. Én nem támadtam az ő hitüket, viszont a párom anyukája többször is illette az én nézeteimet negatív jelzőkkel. Tudja, hogy református vagyok. Úgy gondolom, hogy ez úgy lenne fer, ha nem támadnánk egymást nézeteit vagy nem próbálna meg csábítgatni, hogy csatlakozzak hozzájuk. Jelenleg a házasságkötés utáni élettől félek. Templomi esküvő nem lesz, ez fix. De a gyerekeim keresztények lesznek! Viszont az anyóssal sem szeretnék összekapni ezen. Mennyire lesz toleráns egy Jehova Tanúja?
2011. ápr. 4. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

A Jehovák agymosott szektások, betegek. Amit mond, az az egyik füleden menjen be, a másikon meg jöjjön ki.


Amíg a párod nem Jehova tanúja, sőt, elhatárolódik attól, hogy az legyen, nem lehet nagy baj. Csak majd mindig idejében kell leállítani.

2011. ápr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Akit én ismerek, teljesen toleráns. Sőt! Annak ellenére, hogy ő amúgy ilyen "beszipkázó", tehát ők járnak házhoz a hívőkhöz, meg ilyen hülyeségek. De egy teljesen modern felfogású nőről beszélünk, elfogadja a más hitét, kultúráját. Valószínű, hogy az anyósod kicsit túllő a célon a nagy hitével, ebben az esetben pedig az a legokosabb, ha NORMÁLIS hangnemben leültök beszélgetni, és elmondod, hogy akármennyire is szeretné, nem erőltetheti rá másokra az akaratát. Hinni valamiben, vagy valakiben csak teljes szívből lehet, nem kényszerítésből. Te is tiszteletben tartod az ő nézeteit, kérd meg, tegyen így ő is. Ismerős családban egyébként úgy oldották meg ezt a kérdést, hogy a gyerekeket egyszerűen nem keresztelték meg, hanem idővel szépen bemutatják nekik a lehetőségeiket, megismerhetik mindkét vallást, aztán eldöntik, melyikhez húz a szívük, húz-e egyáltalán.

Máskülönben az a véleményem, hogy ha megkapja is a keresztséget az a gyermek, úgy is ő fogja érezni, mi jó neki, és mi nem. Ugyanannyi az esélye, hogy református keresztséget kap, aztán zen buddhizmust fog gyakorolni, mint, hogy Jehova Tanújává váljon. Csak ezt a nagymamának is el kéne fogadni...

2011. ápr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

semennyire se lesz toleráns


nehogy belemenj abba, hogy ne keresztények legyenek a gyerekeid, neki SEMMI, de SEMMI köze hozzá az ég egy adta világon, azok a TE és a párod gyerekei lesznek


anyóst egyébként is le kell sz*rni


főleg így, hogy egy agymosott jehovasehova

2011. ápr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Az első 10:33-as vagyok. Utólag azért jelezném, ha egyértelműen nem derült volna ki, nem vagyok Jehova Tanúja. Egyszerű katolikus lánynak születtem. :)
2011. ápr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%

Párod és te döntsetek a gyerekek neveléséről. Anyósodnak EGYÜTT meg kell mondani, hogy se a te, se a gyerekek vallásához semmi köze, hallani nem akartok a térítésről, legyen az katolikus, muzulmán vagy sámánista.

Ezek után az első Jehovánál ki kell verni 2 fogát. A következőnél még 2-t. Ha nem ért a szóból.

2011. ápr. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, a hited a te döntésed, hagyd rá, a fiával fogsz együtt élni,nem vele. Nem tudom a leendő férjed is jehova-e,de ha nem, akkor főleg hagyd rá, vagy kérd meg őt,hogy beszéljen az anyukájával.
2011. ápr. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, nem sok esélyt látok a békés megbeszélésre, mert Jehovások olyanok mint az agymosottak, csak az legyen amit ők akarnak. Nálunk is van a családban, egyik nagynénim, mikor nálunk volt, három napig az ő csudálatos hitéről hallgattuk az igét, persze nagyon "élveztük". Anyukám 70 éves, születése óta római katolikus vallású, eljár templomba, a nagynéni, meg soha be nem tette a lábát, aztán 65 évesen megtalálta az Úrat, és onnantól mindenki hülye volt csak ő nem.

Mi úgy oldottuk meg a problémát, hogy nagynénit többet nem hívjuk, ne jöjjön ide, mert a hittanóráira, meg a hülye kis megjegyzéseire senki nem kíváncsi. Rá kíváncsiak lettünk volna, de ő már eltűnt, csak egy propaganda az egész nő, azt meg ha nagyon meg akarom hallgatni elmegyek a gyűlésükre.

2011. ápr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A párom nem jehova és megkeresztelve sincs. Ő úgy döntött, hoyg nem fog tartozni sehova. Hisz Istenben, de sajátos nézetei vannak és igazából nem érdekli őt mélyrehatóan a vallásosság. Ő magát az embert nézi és kész. Én sem vagyok mélyen hívő. Mindenképp leülünk mindketten az anyósjelölttel és tisztázzuk a dolgot. Mert még egyszer nem vagyok hajlandó meghallgatni és nem mondhatja meg, hogy milyen legyen az esküvő vagy a gyerekeink vallása. Ez egyértelmű. Nekem csak az a lényeg, hogy békében és szeretetben legyünk meg egymás mellett. Ne bántsuk egymást és ne veszekedjünk a vallás miatt. Köszönöm a válaszokat! A tegnapi előadása után megint padlóra küldött.
2011. ápr. 4. 10:53
 9/12 Raffi ***** válasza:
79%

Az ismeretségi körömből minden komcsi jehova lett. Ugyanúgy nem lehet "lelőni" őket, mint annak idején mikor éppen Lenint imádták. Csak fossák a szót, hogy ők a kiválasztottak, az örök élet őket illeti.

Én megmondanám neki, hogy hagyjon békén a vallásával,téged reformátusnak teremtett az ég, és nem vagy hajlandó olyan áruló lenni mint ő. Esküvő után, meg akár ki is kerülheted.

2011. ápr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

Hát azért arra készülj fel, hogy bele fog szólni a gyerek vallásos nevelésébe, mesélni fog Jehováról, kicsi füzetecskéket fog mutogatni neki, hiába ültök le beszélgetni. Veletek él az anyós különben?

Ő úgy érzi, hogy ezzel jót csinál, ezen kívül teljesíteni akar. Neki ez feladat. Én is ismerek jó pár tanút és csak akkor beszélnek egymás vallása iránti tiszteletről, amikor pl karácsony van vagy bármiféle ünnep, szülinap , húsvét stb. Ilyenkor mindig jönnek azzal, hogy tartsuk tiszteletben egymás vallását. Viszont ők simán térítik a családunkon belüli gyerekeket (felnőtteket is próbálnak csak az nem megy) elmesélik, hogy nem szabad karácsonyt ünnepelni stb. Ilyenkor ha mi mondjuk, hogy tartsák tiszteletben a másik hitét, akkor csak ájtatosan mosolyognak, mintha azt mondanák : "hehe már elmondtam a gyereknek, teljesítettem a penzumot"

Szóval nem igazán fair-ek. De nem is várom már el tőlük. Ők tényleg csak agymosottak és jót akarnak.

2011. ápr. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!