Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pofátlan az ilyen rokon, vagy...

Pofátlan az ilyen rokon, vagy csak én vagyok túl kritikus?

Figyelt kérdés

Nekem szerencsés körülményeim voltak világéletemben,szereteteben,gondoskodásban,jómódban nőttem fel.A férjem bátyja korán megnősült,sok mindenben felelőtlenséget tanított a gyerekeinek,most sem számíthatnak rá a gyerekei.

Ma este telefonált a férjem 27 éves unokaöccse,hogy menjen a férjem érte autóval,mivel a haverokkal elbuliztál,elitták a pénzt ami náluk volt,odafelé 50 km,viszafelé kerülővel + 80 km-t kell autózni a férjemnek,hogy hazavigye az unokaöccsét a haverokkal,akik már felnőttek,de elbuliztál a pénzt és most a férjemnek kell ekkora utat megtenni,hogy hazajuthassanak,ezt lazán elvárja.

Nálunk ilyen a mi családunkban fel sem merülhetett,annyira dühös vagyok,hogy azt már szavakkal leírni nem tudom...hogy képzelheti,hogy mi mindig rendelkezésre állunk,kisegítjük anyagilag...


2011. okt. 29. 19:44
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Azt hozzáteszem,hogy nekünk is két gyerekünk van,tehát számítanak azok a pénzösszegek amivel támogatjuk a link,felelőtlen unokaöccsöt.


Én nagyon jól keresek,de nem erre,hanem a sajátjaimra...

2011. okt. 29. 19:46
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha 10 évvel fiatalabb lenne az unokaöccs, azt mondanám, jó, egyszer belefér, de azért közel 30 évesen ez nagyon durva.
2011. okt. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Én a férjed helyébe hazavinném, aztán bevasalnám rajta a benzinpénzt. Nem vagytok ingyentaxi-szolgálat.
2011. okt. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Én is ezt mondtam a férjemnek,hogy 17 évesen még elmenne a dolog,DE így...a férjem pedig nagyon elnézően azt mondta,hogy én is csak segítenék egy rokonon,mert erre nem lehet azt mondani,hogy nem.


Én sosem mentem el bulizni messzire úgy ,hogy elköltöttem az összes pénzt,majd többedmagammal egy kedvesrokonnal szállíttattam volna haza.

Ez abszurd az én szememben.

Szégyelnivaló életmódot folytat a fiatalember és nekem azzal,hogy a férjem a férjem muszáj asszisztálnom az ő támogatásásban,megsegítésében???

Gonosz vagyok?


Dolgozzon rendszeresen,felelősségteljesen gondolkozzon,ne jusson ilyen helyztbe,hogy a házassági évfordulójának megünnepléséről kötelezi a rokont,hogy azonnal menjen érte.


MIt tehetek,hogy a későbbiekben ne merészkedjen ilyesmire?

Ahogy a férjemet ismerem,még meg is vacsoráztatja és a zsebeit megtömi pénzzel...

Ebből ha hazaér családi botrány lesz,leginkább azért,mert a férjem szerint ez még belefér...

2011. okt. 29. 20:00
 5/19 A kérdező kommentje:

"Én a férjed helyébe hazavinném, aztán bevasalnám rajta a benzinpénzt. Nem vagytok ingyentaxi-szolgálat."


Hiszem soha nincs egy félretett fillérje sem a fiatalembernek,szerintem még drogozik is,az italozás mellett...

A férjem normális,nem iszik,semmilyen káros szenvedélye nincsen,imádja a gyerekeit,csak túl lágyszívű...ami engem jelen esetben feldühít.


MI vagyunk az ingyenbank,sokszor rajtakaptam,hogy a férjemet félrehívta,hogy adjon neki pénzt,nem merte előttem.


Én nem is nagyon tartom a kapcsolatot vele,nem ez az én szinvonalam,rendes ,becsületes,dolgos emberek neveltek fel és remélem ennek megfeleően hasonló vagyok én is.

2011. okt. 29. 20:04
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, 27 évesen nem fér bele! Nyugodtan mondd el a férjednek is.
2011. okt. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
Igen, utólag is be lehet hajtani a tartozást.
2011. okt. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Legszívesebben elmentem volna én a férjem helyett és jól leégettem volna,hogy szégyelje magát,ám a férjem majd elnézően megveregeti a vállát,mosolyognak egyet a dolgon.


Számomra gusztustalan az ilyen fokú pofátlanság,felelőtlenség.

2011. okt. 29. 20:08
 9/19 A kérdező kommentje:

B@sszus legyek bunkó?

Lassan odaért szerintem a férjem érte,jó hangosan modjam a mobilba,hogy az utiköltséget ne felejtse hazahozni,mert nekünk is szükségünk van rá ?


Azt hiszem,hogy nem ez volt az utolsó ilyen alkalom...és nekem ehez mindig jópofát kéne vágnom?

2011. okt. 29. 20:10
 10/19 anonim ***** válasza:
72%

Nézd, feltételezem, a fiúnál most nincs pénz, de szerencsére hazaviszi, és remélhetőleg otthon lesz, szóval simán.

Azt gondolom, ez nem az a tipikus "SOS vészhelyzet" amikor elvárható a családtól az önzetlen segítségnyújtás.

2011. okt. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!