Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Sárai zsidó név?

A Sárai zsidó név?

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért kell mindig zsidó eredetet tulajdonítani neveknek?


Az i betűre végződő vezetéknevek általában valamilyen helyről való származásra utalnak. pl.: Győri, Budai, Pannonhalmi, Szegedi.... Sárazsadány egy kis település. Innem való eredetre is utalhat a Sárai megnevezés.

2011. okt. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

lehet, hogy az,mert pl. a bibliai Sárát (Izsák anyját) eredetileg Sárainak hívták. keresztnévként, nem vezetéknévként.


de még néhány zsidó eredetű név: Dávid, Dániel, Judit, Anna, Éva....rengeteg van, de na és? gondolod, hogy az összes, fent említett névvel rendelkező zsidó? ezek mind roppant gyakori nevek, mindenhol.

2011. okt. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sára eredeti neve Száraj volt. Amúgy ma rengeteg embernek van héber neve, pl Anna, Eszter, Péter, József, Dávid, stb, mégsem lesz tőle zsidó. Nekem is bibliai nevem van, de egy zsidó rokonom sincs. Amúgy meg mindenkinek Ádám és Éva az őse, tehát mindenkinek van zsidó őse( bocsánat, ha valaki nem ebben hisz). Mi szerintem nem fogjuk tudni neked itt megmondani a Sárai név eredetét, de amúgy szerintem nem változtat rajta semmit, ha megtudod, hogy zsidó név.
2011. okt. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ja, én angolul olvastam a Bibliát, ott Sarai van, utána lett Sarah, azért gondoltam, hogy magyarul biztos Sárai.
2011. okt. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Sára zsidó eredetű, de korántsem minden Sára zsidó, ahogy mondjuk nem minden István görög :) Száraiként van magyarul (legalábbis az általam olvasott fordításban), de nem tudom, így is lehet-e anyakönyveztetni. Hercegnőt jelent.
2011. okt. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!