Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mukodhet-e jol egy vegyes...

Mukodhet-e jol egy vegyes hazassag (itt a vallasi kulonbsegekre gondolok)? Pontosabban egy kereszteny es egy zsido kozotti kapcsolatrol kerdezek (ugy, hogy mind2 ragaszkodnak a sajat vallasukhoz). Varom a velemenyeket es kulonosen a tapasztalatokat.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 18:33
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen, mert van egy zsidó barátom és mondta, hogy eleve zsidó lányt fog keresni, mert a vallását (ezzel együtt az egész életszemléletét) szeretné megosztani a majdani feleségével.

Mások az ünnepek, más a hitvilág. A zsidók nem ismerik el Jézust megváltóként, szerintük csak egy zsidó történelmi személy volt.

A keresztényeknek fontos az Újszövetség, a zsidók az Ószövetségben hisznek.

A nem ultraortodoxok baráti és távolabbi rokoni viszonyban nagyon toleránsak az ateista vagy más vallású emberekkel szemben, de házasságon belül már problémát okozhat mindkét félnek, hiszen nagyon eltérő a vallásból eredendő életszemléletük.


Rólad lenne szó egyébként?

2011. ápr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Igen, attól függ mennyire vallásos. Hiszen ha nagyon (esetleg bigott módon) akkor pl egy zsidó fiú nem is vehet el keresztény lányt.
2011. ápr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
52%
Ha a vallás a fontos és nem a másik ember, akkor régen rossz. Akkor vedd el a papot vagy az istened.De szerintem semmilyen kapcsolat nem lehet gyümölcsöző ahol nem tudnak ilyen jelentéktelen kérdéseken átlépni. Nem a középkorban vagyunk!
2011. ápr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
97%
Működhet. Az más kérdés, hogy mind a ketten VALÓBAN ragaszkodnak tiszta szívvel a vallásukhoz, akkor össze sem házasodnak.
2011. ápr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

A mélyen vallásos emberek számára a vallás gyakorlatilag az értékrendjüket is jelenti, amitől senki se válna meg szívesen.

Mondom ezt ateistaként - de vannak vallásos barátaim, mind keresztények, mind zsidók.

2011. ápr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
95%

Ateistaként voltam már vallásos zsidó barátnál Sabbat (sábesz) alkalmából. Meghívott ebédre. Életemben nem kellett annyira koncentrálnom, mint akkor, hogy nehogy villanyt kapcsoljak, vagy bármi olyat tegyek, amit akkor nem szabad.

Pedig tiszteletben tartotta, hogy ateista vagyok - pl. lakáson kívül rá is gyújthattam. De már ott eltoltam, hogy felcsengettem a kaputelefonnal, később esett le, hogy azt se szabad.

Nagyon türelmesen és megértően fogadta minden bénázásomat. Ennek ellenére, aki nem ebben a vallásban és nem ezek között a szokások között nőtt fel, kutya kemény a szabályrendszer.

2011. ápr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
79%
Nekem nincs ilyan tapasztalatom, de elegge bonyorult lehet. De addig ameddig egyik sem kotelezi a masikat hogy csinalja a masik vallashoz valo szokasokat addig mukodhet
2011. ápr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
75%
A szomszédaim közül a férfi katolikus, a nő református. Mind a kettő jár templomba, de a külön valláshit működik náluk.
2011. ápr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
94%

Általában ilyen házasság nem is szokott létrejönni (most persze vallásos emberekről beszélünk), de azért nem is példa nélküli, történt már ilyen is, csak nyilván elég ritka. Leírták már, hogy a vallásos zsidók általában ragaszkodnak hozzá, hogy a házastársuk is zsidó legyen, de azért ez a vallásos keresztényekről is elmondható éppenséggel.

De mondom, ismerek olyat, akiknél ez nem okozott gondot, bár persze a rokonságból voltak olyanok, akiknek nem tetszett a dolog, de idővel úgy tudom, ők is napirendre tértek a dolog fölött. Viszont ugye a dologban sokszor az az igazi kérdés, hogy még ha a párnak nem is okoz gondot, hogy eltérő a vallásuk, de a születendő gyerekeiknek mi legyen a vallása. Na visszatérve, az általam ismert párnál a gyerekek (kettő van) zsidó vallásúak lettek, de azért ők nem követik nagyon szigorúan a vallási szabályokat. Viszont ebben a kérdésben még a házasságkötésük előtt meg kellett egyezniük.

2011. ápr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
"De már ott eltoltam, hogy felcsengettem a kaputelefonnal, később esett le, hogy azt se szabad." Megkérdezhetem, hogy ilyen esetben hogyan kellett volna az érkezésedet jelezned? Bocs az offolásért, de erre most tök kíváncsi lettem, el sem tudom képzelni, hogy akkor honnan tudják, hogy már ott vagy :) Mert ugye telefonálni sem szabad. De akkor hogy engednek be? Mármint ha nem tudják, hogy ott vagy.
2011. ápr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!