Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apró dolgokból eredő viták...

Apró dolgokból eredő viták rondítják a hétköznapokat. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Szeretjük egymást mindennél jobban ami megmutatkozik rengetegszer az élet minden területén. Ő a másik felem és ő is ezt vallja. 3 éve vagyunk együtt, de sajnos hetente, kéthetente apró-cseprő dolgokon kiborul a bili és olyankor borzalmas hangulat lesz :(

Nem élünk együtt, de úgy elmenni látni a másikat, hogy megint összekaptunk valami kis jelentéktelen semmitmondó dolgon, hogy elrontja az együtt töltött hétvégét rettenetes.

Amikor nincs ilyen akkor nagyon jól megvagyunk. Együtt szeretnénk majd gyerekeket, összeköltözni, már azt is megbeszéltük párszor, hogy milyen háziállatunk lesz :)

Mit tudok tenni? Van erre megoldás? Más volt már így?

20-on évesek vagyunk.


2011. okt. 31. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Elsősorban a beszürkült kapcsolat műve a sok vita/veszekedés. Egymáson vezetitek le a szürkeséget. Javaslom hogy változtassatok a kapcsolatotokon, vigyetek bele valami újat, valami izgalmasat, élményeket amiket együtt meg tudtok élni, és ezzel újra összemelegedni.
2011. okt. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hetente, kethetente, a vita tul suru. Jol meggondolnam hogy tervezzek e egyutt jovot vagy sem.
2011. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tervezek vele jövőt mert szeretem. Nagyon. Ő is.

Csak erre kéne megoldást találni, mert a fontos dolgokban mindig megegyezünk, sikerül megoldanunk. Ezt az egyet nem értem :(

2011. okt. 31. 10:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Amikor egyikőtöknél borul a bili,a másik billentse helyre nyugodtan de határozottan. Meg lehet tanulni és érdemes is. Másképp nem lesznek közös gyerekek:-)
2011. okt. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondj pár konkrét példát, hogy min vesztek össze.
2011. okt. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4. válaszoló ez azért nehéz, mert olyan felesleges dolgokon, hogy utána mindig itt gondolkodok fél napig és nem is értem.

Olyanokon hogy pl visszakérdez valamelyikünk hogy "ezt hogy is értetted" és a másik nem érti miért kérdezett vissza és ebből elszabadul a pokol. Nem öljük meg egymást csak rossz lesz a hangulat, megsértődünk a végére, mint két ovodás. Borzalmas. Ezért írtam, hogy apró-cseprő. Olyan érdekes :S :(

2011. okt. 31. 11:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez az az eset sok esetben főleg ily fiatalon, amikor az észre nem a szívre kellene hallgatni.

Épp ma reggel gondolkodtam ilyesmin magunk miatt. Emlékszek anyum mondta, ami már az elején nem tetszik, de elviseled mert még erős a szerelem, mégis fontolóra kell venni, mert később már gond lehet belőle. Igaza is volt. Pici dolgokban merészkedtem várni változást, és nem jött el. Ma már 14 év házasság után totál az agyamra megy, hogy vannak dolgok 14 éve apróság és nem lehet megtenni értem. Pl. igazítsa meg a haját. Attól hogy a póló alul van, nem kell kifordítva legyen. Óvatosabban csináljon dolgokat, hogy ne tegyen csúnyává dolgokat. Eleinte az ember fel sem veszi az apróságokat, később sajnos már válás gondolatává is válik.

De nekem ezt hiába mondták ;-)

2011. okt. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én csak a saját tapasztalatom tudom elmondani. Mi sem költöztünk össze 3évnél előbb, bár aztán később rájöttem nem kellett volna. Azt az időt rá pazaroltam. Igen nálunk is nagy volt a szerelem, de egy idő után megváltozott minden. Majdnem hogy későn léptem ki a kapcs.ból végén..Az akkori eszemmel már tudtam nem kellett volna várni, csak hát a szerelem, tervek ect..

Gondolkozz el megéri? Míg nagy a szerelem az ember nem látja át a dolgokat! Persze mind szép és jó a tervek ect..milyen áron.. Még változtok mind2en és mi van, ha nem tetszik majd v. másként láttok majd dolgokat?? Nem azt mondom, h törvényszerű, h szétmentek, de benne van a pakliban..

2011. okt. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!