Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A vőlegényemhez költöztem, de...

A vőlegényemhez költöztem, de itt minden az övé. Én csak a ruháimat meg a bútoraimat hoztam. Szerintetek lesz ennek hátulütője?

Figyelt kérdés
Persze, azt mondja, hogy minden közös, de mégis... Az esküvőnk jövőre lesz.
2011. okt. 31. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért a bútor eléggé nagy és értékes ahhoz, hogy te is jócskán beleadj közösbe... Meg nyilván most, hogy összeköltöztetek közös lesz a kassza, a számlák, minden... Akkor mi a baj?


Amikor az én párom költözött hozzám, akkor nyilván minden az anyém volt, ki másé? De így két év után már annyi közös holmi van, mint a fene. Ez így természetes.

2011. okt. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bútor alatt értek egy szekrénysort, az íróasztalom, ruhásszekrényem és polcok. De azonkívűl. A lakás az övé(saját), mosógép, porszívó, hűtő, Tv, az összes többi bútor, minden.
2011. okt. 31. 11:29
 3/9 anonim ***** válasza:

De mégis mit vársz? Eddig ő élt ott egyedül, naná, hogy mindent megvett magának, ami kellett... Nem értem a problémádat.

Vagy nélkülöznie kellett volna egészen addig, míg te meg nem jelentél, hogy majd együtt vegyetek meg mindent?

2011. okt. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem lehet akadály. A párom 2 és fél éve lakik velem, a lakás az enyém papíron, de mindig úgy emlegetjük, hogy a miénk. Sose hoztam fel neki, ugyanis mi értelme lenne?! Egy kapcsolat nem ezen alapszik, ráadásul tényleg úgy érzem, hogy a miénk. Mi élünk benne, a mi élményeinkkel van tele, a mi bútoraink vannak benne (nagyon sok mindent hozott magával), és sosem irigyelném tőle. Ha ő ezt nem hozza fel neked akár egy veszekedés alkalmával, akkor nem lehet belőle gond.
2011. okt. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Ez csak Tőle függ. Ha normális sosem fogja ezt felhozni. Mi is így költöztünk össze,aztán egyre több mindent vásároltunk együtt,és most már így természetes,hogy közös. Először fura érzés,de hidd el gyorsan megszokjátok, és ez már fel sem merül Benned.
2011. okt. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A lakás az övé,de amiket felsoroltál műszaki cikkeket,lehet a fele rég tönkre megy,mire egyáltalán az esküvőre kerül a sor.

Ha ennek lesz hátulütője,akkor az már régen rossz a kapcsolatra nézve.

2011. okt. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor lesz csak hátulütője ha szétmentek. Mert mivel házasság elötti vagyon viszi a házat te meg lehet hogy 40 évesen utcára kerülsz majd, mivel azt a pénzt amit félreraktál volna saját lakásra felélitek elnyaraljátok vagy lakást ujitottok belőle. És ha pl nincs számlád a lakásfelujitasrol akkor semmit se kapsz. Az emberek meg ált feketén dolgoztatnak mert számla nélkül olcsóbb.

Nekem 10 éves kapcsolatom ért így véget....

2011. okt. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a párom költözött az én lakásomba (én vagyok a nőnemű :)) már egy éve laktam itt egyedül, úgyhogy minden megvolt. Bútorok, műszaki cikkek, stb. Persze majd kell venni másikat, mert olyan sosincs, hogy ne kéne még egy polc, szekrény, másik hűtő meg még egy millió dolog van így. Sőt most cseréltetjük ki az ablakokat és azt sem ő fizeti, mert most neki nincs erre pénze. De ezeket soha nem számolgatnám, mert ő meg egy az egyben a kezembe nyomja a fizetését, hogy "tessék, fizesd ki amit kell és vedd meg ami kell" (én sosem kértem el a pénzét, úgy volt, hogy x összeget rakunk mindketten minden hónapba a közösbe, csak a gyakorlat már nem volt ilyen egyszerű).

Pont a múltkor mondtam, hogy akkor már átjelenthetné magát ide, mert eddig az albérlete volt a tartózkodási helye. Akkor mondtam, hogy nekem is mennem kell vele, mint tulajdonosnak. Olyan fura volt kimondani is, hogy én vagyok a tulajdonos. Sosem hoznám fel neki, hogy kinek a nevén mi van, vagy ki mit hozott és hasonlók. Ez a lakás a mi lakásunk, mert mi lakunk benne. Mindketten haza jövünk ide, nem "hozzám jön". Úgyhogy ha normális a vőlegényed szerintem nem sértegetne azzal, vagy nem hozna kellemetlen helyzetbe azzal, hogy ezt felhozza.

(Persze az elején én is mondtam, hogy ha gondolja írhatunk mindenről nyilatkozatot, meg eltehetjük a számlákat amit a lakáson csináltunk vagy vettünk és ő fizette, vagy fizetett bele, nehogy "kisemmizve" érezze magát. Jól kiröhögött, hogy van egy olyan érzése, úgysem szabadulunk meg egymástól egykönnyen)

2011. okt. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen. Ha nem költesz te is a házra (pl. felújítás, ez-az, vagy nem tudod bizonyítani) akkor ha váltok, nem lesz semmid.

A legjobb ha közös a ház. De nálatok ez már nem lesz az. Max. titokban tudnál gyűjteni magadnak, ha neadjisten menned kellene...

2011. okt. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!