Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A testvérem "zsarol"azzal ha...

A testvérem "zsarol"azzal ha visszamegyek a vőlegényemhez, akkor a testvéri kapcsolatunknak vége, örökre! Én vagyok az idősebb, tudom csak féltenek, de szerintem ez már tulzás! Vagy?

Figyelt kérdés
2009. máj. 9. 14:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem szép dolog a testvéredtől hogy ilyesmivel zsarol téged, de talán mérlegelned kéne azt, hogy vajon mért teszi. Talán oka van annak hogy félt téged és azt reméli hogy így majd jól döntesz. Amúgy ha jó volt eddig a viszonyotok egymással, azt nem lehet csak úgy feladni, ő mindig a testvéred lesz és szeretni fog téged. Próbáljatok sokat beszélgetni. Biztosan jót akar neked és attól fél hogy rosszul döntesz. Tudom a szívnek nem lehet parancsolni, de a család is nagyon fontos.
2009. máj. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
tény hogy sokat veszekedtünk a párommal,de soha nem bántott tettlegesen!És ugy érzem nincs ehhez joga a testvéremnek!Ezzel rontja a kapcsolatunkat!
2009. máj. 9. 15:01
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Milyen indokai vannak?
2009. máj. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Az egészséges testvéri szeretet nem szabad túlzásba vinni. Ne ő döntse el, hogy kit választasz!

Ha ő így képzel el egy testvéri kapcsolatot, hadd menjen a maga útján.

2009. máj. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2.válaszadó nem értelek!Már mint testvéremnek milyen indokai vannak,hogy nem akarja hogy visszamenjek?Bocs az érthetetlenségemért!
2009. máj. 9. 15:09
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Igen, arra gondoltam, hogy a testvéred mivel indokolja az ellenszenvét? Bocs, ha túl rövid voltam.
2009. máj. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

elkövettem azt a hibát hogy minden veszekedést részletesen elmeséltem neki (tesomnak),holott párommal kellett volna megoldani!És ezekért a sérelmekért nem enged vissza hozzá!

Nekem ez már sok és kezdem utálni a testvéremet!Nem vagyok már fiatal!Tehát nem 20-on éves!Én vagyok a hülye?

2009. máj. 9. 15:21
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem enged vissza??

Nem, nem te vagy a hülye. Felnőtt, érett ember vagy. Természetesen te döntsd el, hogy hozzá mész e a párodhoz. Testvéred elmoondta a véleményét, ennél többhöz nincs joga! (Igazából ehhez is csak akkor, ha megkérdezed.)

Ha ilyenekkel zsarol, nagyon gyerekes lehet.


(Bár az nekem kicsit furcsa, hogy nagy pozitívumként írod, hogy a párod nem szokott verni...)

2009. máj. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Első vagyok. Azt hogy te kivel akarod leélni az életedet neked kell eldöntened, a családod persze féltsen és adjon tanácsot, de már nem vagy gyerek. Meg kell értesd vele hogy bízón benned és a döntéseidben hisz felnőtt nő vagy. Ha mégis rosszul döntenél legfeljebb majd a fejedhez vághatja, hogy ő megmondta. Ha te szereted a párod és hiszel abban, hogy ő az akivel együtt akarsz élni, ne hagyd, hogy zsaroljon a testvéred. Remélhetőleg majd megbékél és nem lesz haragtartó.
2009. máj. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%

Hát nehéz dolog ez és lehet tényleg van miért féltenie a testvérednek téged.


3-an vagyunk legjobb barátnök, most 28 évesek vagyunk. Az egyik barátnömnek kb 6 éve kezdödött egy 3 éves iszony kapcsolata. Imádta a srácot és az rendesen kihasználta. Ugye elöször csak finoman próbáltuk elmagyarázni hogy ez nem egy élet amit a srác ad neki. Egy köcsög nagyképü srác volt aki mindig akarta a nagyot mutatni de egy fillérje nem volt. Volt hogy a barátnöm tartotta el, miközben félre kufircolt füvel fával a gyerek, addig alázta míg a barátnömnek elege lett kitette aztán a srác ezzel vissza fordult és vissza édesgette, amiben a barátnöm ellágyúlt és újból kezdödött az alázás, a hazudozás. Ez 3 évig tartott mikor már megmondtuk a barátnönknek hogy nekünk elegünk van hogy 2 havonta jön sírva hogy a srác megint megcsalta és semmibe vette, ha nem hagyja ott a srácot akkor nekünk többet ne sírjon és fel sem hívjon ha baja van, akkor jöjjön ha nincs porblémája. Aztán egyszer csak a srác bejelentette hogy huzzon a barátnöm a lakásból mert az egyik nöje terhes lett. Mikor aztán közbe kellett lépnünk mert a lány saját tulajdonu lakása volt söt még hitelsem volt rajta és mindezt még a fiu elött kapta az apjátol.

Szóval a barátnömet is fenyegethettük akármivel ö azt nem látta amit utána látott hogy porig alázták.

Neked a testvéred bármit mondhat , te akkor is vissza fogsz menni ahoz a köcsöghöz akitöl téged féltenek, aztán jobb esetben egyszer végetér, rosszabb esetben majd halálod napján jössz rá hogy egy szart sem ért az életed mellette.


még annyit hogy a barátnömnek kb 2 évébe tellett mire túltette ezen magát, már rettentö szégyennel gondol vissza. ès a legjobb ha a gyerek ezek után felhívná hogy mennye vissza hozzá akkor vissza menne,pedig egy boldog kapcsolatban él.

2009. máj. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!