Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholba fojtja bánatát?

Alkoholba fojtja bánatát?

Figyelt kérdés

Tavaly tavasszal kiderült, hogy férjemnek szeretője volt. Alaposan megszenvedtem a dolgot, de úgy döntöttem megbocsájtok neki. A nő már nincs. Van viszont helyette alkohol, szépen lassan, napról-napra egyre nagyobb mennyiségben. Azt hittem megtudom beszélni a párommal az okot miért lett alkohol függő, de kitér minden kérdés elől.

Munka után, egész hétvégén már csak ittasan, vagy részegen látom. Elmondtam neki nagyon bánt, hogy abból a kevés időből amit együtt töltünk, belőle csak ennyi jut a családjára. Azt mondja neki szüksége van erre, hogy letudja engedni a gőzt./ Ennél hülyébb indokot kitalálni sem lehetne./

Szerintetek miért kezd alkoholistává válni?

1: Szégyenli magát előttem és a gyerekeink előtt, nem tud szembenézni önmagával?

2: Nem tudja feledni a szeretőjét?


2011. nov. 1. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Az apja nem volt alkoholista? Sosem fogja bevallani, hogy miért iszik, max. ha sokáig nyaggatod, hazudik valamit, ami oda passzol. Az ilyen férfinál sokszor az a baj, hogy családot alapított, felelősséget kellene vállalnia egy felnőtt életért, de alkalmatlan rá. Ahhoz viszont gyáva, hogy ezt bevallja, még magának is hazudik. Bár, ha az igazat mondaná és otthagyná a családot sajnos azzal sem lennél előbbre. Gondolom (ha van) a gyereket "imádja" - szerinte. Ha valóban így lenne, nem fordulhatna elő, hogy a gyereke részegen lássa. Ha még nincs gyerek, nehogy szüljél abban bízva, hogy attól megváltozik. Nem fog.
2011. nov. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia. szerintem nem tudja feledni a régi életét,illetve szeretőjét. mert az én volt párom akivel már jó régóta nem vagyok együtt tudom róla,hogy alkoholista lett miután szakítottunk.de amikor tartott még a kapcsolatunk csak voltak benne megingások,meg szünetek akkor is,neki kezdett inni. bár ez nem 100% de én erre tippelek. bocsi
2011. nov. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!