Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a kapcsolatotok a...

Milyen a kapcsolatotok a mostohaszülőtökkel? Vagy a mostohagyereketekkel?

Figyelt kérdés

2011. nov. 3. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyerek- és kamaszkoromban borzalmasan rossz volt, most már (30 körül) javul, még mindig nem vagyunk nagyon közeliek, puszipajtik, de azért már nem is folytanánk meg a másikat egy pohár vízben. El tudunk beszélgetni normálisan. Mondjuk mi nagyon különböző személyiségek vagunk.
2011. nov. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
két mostohagyerekem van, teljesen okés a kapcsolat, baráti.
2011. nov. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Eléggé furcsa. A gyerek 9 éves én 30 és mégis max. egy idősebb testvérnek tekint. (lehet, hogy azért mert van 2 huszonéves nővére). A párom nem alkalmaz semmilyen szabályt vagy bármit, nekem meg nem sok beleszólásom van. Mindent szanaszét hagy, wc-t sokszor nem húzza le maga után, nem mos kezet, amit ki lehet borítani, kiborít, mindenért hisztizik mindent megkap, csak velem hajlandó rajzolni, szinezni, homokvárat építeni, ugráló kötelezni, ha kiszaladok a szemközti boltba 1 tejért 1 percre, már robban ki az ajtó és fut utánam mint egy kiskutya (nem rossz indulatú a hasonlat) de egyedül még a kertbe sem mer kimenni (közös kert másik 4 lakóval), és én már rettegek minden egyes gyerekes hétvégétől. Párommal sokszor próbáltam megbeszélni, de neki kényelmesebb, hogy csak mindent megvesz a kislánynak és nem kell vele foglalkoznia, szabályokat azért nem akar, hogy elkerülje a hisztiket.
2011. nov. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
anyám férje ver, apám felesége tiltja tőlem apámat...ilyen.
2011. nov. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Anyukám férjével max. rideg baráti viszony.

Apám felesége kimondottan utált, és apámnak megparancsolta, hogy szakítsa meg a kapcsolatot velem. 5 éves korom óta nem láttam apámat.

2011. nov. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mostohaanyámmal és mostohaapámmal is jó. Mostohaanyám csak 14 évvel idősebb nálam, abszolút barátnők vagyunk. Mostohaapámmal az elején nem volt túl jó, de most hogy én is felnőttem, elvagyunk. Ő is felhív néha, nemcsak anya.

23N

2011. nov. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akinek ilyen rossz a kapcsolata azt sajnálom. Nekem már régóta van mostohaanyám. Nem élek vele, 2 hetente találkozunk kb. Igazából én a mai napig nem tudtam feloldódni mellette, annyira feszélyezve érzem magam, ha náluk vagyok. Apukám mindig mondja hogy nagyon szeret engem, de valahogy én nem így érzem. Igazából semmi bajom nincs vele, tényleg, csak van 1-2 fura dolga. Régen volt párszor, hogy csúnyán beszélt velem, pl. mikor megszületett a gyerekük, akkor ordibált velem, hogy én miért nem játszok vele többet. (15 voltam, és nem nagyon tudtam mit kezdeni egy csecsemővel, holott próbáltam tényleg, de én nem vagyok az a gügyögős fajta.) Mostanában többször érzem, hogy nem igazán örül ha ott vagyok, nem tudom miért. De úgy nincs gond, próbálok beszélgetni vele. Kíváncsi voltam másnál mi a helyzet, köszönöm!
2011. nov. 3. 16:49
 8/8 ava87 ***** válasza:

Nekem nincsenek mostohaszüleim (bár a szüleim elváltak, és mindkettejüknek van új párja, de ez már felnőtt koromban történt, különben jófejek, bírom őket), meg mostohagyerekem sincs.

Viszont nagyjából hároméves koráig egyedül neveltem a fiam, aztán férjhez mentem. Na, nekik nagyon jó a kapcsolatuk :) Igaz, hogy nem szólítja apának (nem is erőltettük ezt sosem), a nevén szólítja, viszont másoknak úgy emlegeti, hogy "az apukám". Teljesen elfogadta, mit szülőt, és a férjem is úgy állt hozzá, hogy neki nem teher az, hogy nekem már gyerekem van, sőt :)

Nagyon bírom, amikor együttes erővel akarnak engem meggyőzni valamiről, és összenézzek azzal a "mi, férfiak tartsunk össze" pillantással :)

2011. nov. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!