Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szabadság vagy szerelem?

Szabadság vagy szerelem?

Figyelt kérdés

Azért irok ide mert érdekelne a véleményetek, hátha van valaki, aki hasonló börben van mint én, de minden tanácsot szivesen fogadok....

28 éves lány vagyok, független természetű. A hosszútávú jövőképemben egy család áll, férjjel, gyerekekkel. Talán ennyi idősen már rajta is kéne lenem az ügyön, de úgy érzem még nem akarom ezt. Anyagilag független vagyok, és most indul be a karrierem is.

Ami a problémám, hogy kezdem azt érezni, hogy ez a családos jövőkép sosem fog engem elérni. Jelenleg párkapcsolatban vagyok, egy tündéri sráccal aki szeret. Mégis kezdem elmarni magam mellől. Tudni kell rólam, hogy ritkán járok fiúkkal, a 20-as éveimnek ő a második komoly kapcsolata, előtte egyedül voltam, buliztam, pasiztam, jól elvoltam. Nagyjából mindig is kielégitett ez az állapot, hogy nincs velem senki, hisz nem kellett felelőséget vállalnom senkiért, úgy buliztam, ittam, flörtöltem, hogy nem volt soha semmi következménye. És ezt imádtam csinálni, de azért félig mindig hiányzott, hogy valakit szeressek, vagy viszontszeressenek. Bár sok fiúhoz volt közöm, nehezen kötődtem, kötődöm bárkihez is, ritkán vagyok szerelmes. Aztán megismerkedtem ezzel a sráccal. Lassan ment, de végül elkezdtünk járni. Szépen lassan megszerettük egymást, össze is költöztünk. Mivel komolyak a szándékaim vele, értelemszerüen le kellett mondanom valamiről: a féktelen bulizásról. És erre nem ő kért meg, én akarom, mivel egy adott alkoholszint felett nagy a veszély, hogy flörtölni kezdek másokkal és élem a világomat mint egyedülálló koromban, és tényleg nem akarom őt megcsalni.


Mostanában azzal kezdett a párom jönni, hogy nem érzi, hogy boldog lennék. Én annak érzem magam, de tény, hogy sokat vagyok lehangolt... és ma volt egy komolyabb konfliktusunk. Mult honapban egyedül voltam nyaralni (még akkor fizettem be, amikor ő még nem volt komolyabban a képben), és a párom megtalálta a képeket ami ott egy buliban készült egyik este. Persze féltékeny volt, ezt meg is értem, de mégis a legnagyobb baja az volt, hogy azt a boldogságot látta a képeken az arcomon, amit (állitása szerint) nem annyira lát ha vele vagyok, sőt ha vele bulizom se. Én ezt nem értem/nem érzem, de elhiszem neki, főleg, hogy anno a másik komoly kapcsolatom is folyton erre panaszkodott. Ott a végére meg is változtam azt hiszem és tényleg rossz irányba, rengeteget voltam lehangolt, és nem akarom hogy ez megismétlődjön... Kicsit félek, hogy a szabadságvágyam elnyomásának ez az ára, de ha nem nyomnám el akkor valószinüleg nem tudnék megmaradni egy kapcsolatban.

Minden tanácsot szivessen fogadok, mit tegyek, hogy megmentsem ezt a kapcsolatot de mégis én is maximálisan boldog legyek ? Szeretem őt és bármit megtennék érte, de ő nem lesz boldog velem ha valami nem változik...


2011. nov. 3. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenki komolyodik egy kapcsolatban.

Persze, hogy boldogságot látott az arcodon. Nyaraltál, buliztál, pihentél, nem volt rajtad nyomás...ki ne lenne boldog?

Egy kapcsolat kölcsönös kompromisszumokról, bizalomról, a másik segítéséről (is) szól. Ha szeretitek egymást és te szeretsz bulizni, akkor ezt el kell fogadja, neked meg tisztelned kell annyira, hogy nem förtölsz akkor (vagy mentek együtt) De a személyes szabadság jár mindenkinek egy kapcsolatbban.

A gyerekvállalás meg nem kizáró ok, ha egymással tervezitek a jövőt.

Szóval a szerelemben, van szabadság is :) (Csak fordítva igaz kevésbé) ennyit szerettem volna ebből kihozni.

2011. nov. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Hát..teljes mértékben megértelek, mert én is ugyan ebben a cipőben vagyok. Bár fiatalabb vagyok, mint te. Az én kapcsolatomnak pontosan e-miatt lett vége. És az a szomorú, hogy ezt nem a párom vette észre, mint ahogy nálad, hanem én magamon. 180 fokot fordult az életem amikor összejöttünk, nem költöztünk össze, de szinte éjjel-nappal együtt voltunk. A barátaimat elhanyagoltam..és egy idő után el is felejtettem, hogy mi az a buli. A pasik terén én is dettó ilyen vagyok/voltam..de soha nem tudtam volna megcsalni, mert tudtam, hogy mindennél jobban szeret..és én is szerettem.

Családot és otthont terveztünk,de mégis vége lett..urrá lett rajtam a boldogtalanság, szinte már semminek se tudtam örülni egy idő után. Pedig én világ életemben egy örökmosolygós lány voltam. Mégis az lett a vége, hogy döntenem kellett..tönkretesszük egymást..vagy különmegyünk, hogy mindkettőnknek jobb legyen, hogy ne keseredjek meg teljesen.

Még most is szeretem őt..és ő is engem..

De ha az a dolog nem ment, hogy az együttléttel ( legyen az buliban, vagy akárhol máshol)nem mennek a dolgok..és nem érzed magad 100%-osnak mellette..akkor nincs mit erőltetni.

Vár rád valahol egy olyan aki mellett teljesnek érzed magad.

De ez csak az én véleményem, te döntöd el, hogy melyik úton mész tovább.:)Remélem tudtam segíteni.

2011. nov. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Szépen lassan megszerettük egymást, össze is költöztünk. Mivel komolyak a szándékaim vele, értelemszerüen le kellett mondanom valamiről: a féktelen bulizásról. És erre nem ő kért meg, én akarom, mivel egy adott alkoholszint felett nagy a veszély, hogy flörtölni kezdek másokkal és élem a világomat mint egyedülálló koromban, és tényleg nem akarom őt megcsalni. "


Ezek alapján nem vagy belé szerelmes.Fel sem merülne benned,hogy bármit is feladnál,ha igazán szerelmes lennék.


Bocs ez csak egy 24 éves nő véleménye.(én is sokat buliztam,ittam,pasiztam,mindenfélét megéltem már..és a szerelmet is).

2011. nov. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az az igazság, hogy a sráccal nincsen gond, nagyjából megfelel mindenben amit fontosnak tartok egy fiúban, kapcsolati szempontból is. Az exem úgy szintén ilyen volt.

Úgy érzem az érzéseimmel sincsen gond, tényleg szeretem őt. A hiba máshol van, talán a fejemben...

2011. nov. 4. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!