Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnánk csinálni, hogy ne...

Mit tudnánk csinálni, hogy ne legyen ez? Költözni nem tudunk. Hosszú. Csak értelmes válaszokat. Köszi.

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve vagyok együtt a barátommal. Fél éve kb "odaköltöztem". Ezt úgy kell érteni, hogy amíg barátom dolgozik én hazajövök, és du együtt megyünk hozzájuk. (Most végeztem sulival, munkát keresek még). Mostanában észrevettem, hogy anyja egyre több bántó megjegyzést tesz rám/ránk. Múltkor szóba került gyermekvállalás. Már többször beszéltünk btommal róla, és mondta anyujának hogy szeretnénk babát a közeljövőbe. Anyja meg tök kikelt magából, hogy meg ne próbáljuk, mert ő nem fogja ezt a gyereket is pátyolgatni, meg felnevelni. (Itt tudni kell, hogy barátomnak már van egy gyereke, 16 évesen volt egy bnője aki azt hazudta neki hogy szedi a tablettákat, de közbe nem szedte, abortuszra meg nem lehetett rábeszélni, hogy akkor nem szenvedne a gyerek. És btom exe nem szerette kislányt, szóval btom anyuja nevelte szinte fel, erre mondta ezt) Na, de nem értem, hogy engem miért kell egy kalap alá venni vele?? Én ezt soha nem tenném meg, hogy kb odadobom másnak a gyerekem. A másik meg, hogy most munkanélkülin van (nem akar magának munkát keresni) és nem csinál otthon semmit azon kivül hogy megfőz meg "összetakarít". Barátom rákérdezett egyik nap hogy mert mivel tölti az idejét ha otthon nincs megcsinálva semmi? És akkor is elkezdett velünk kiabálni, hogy mert miért ne csinálna, hogy szerintünk ki takarít össze? Barátom mondta hogy 1-2 órás művelet. Mert volt amikor csak ketten voltunk, és nem szántunk rá több időt mégis rend volt. És akkor elkezdett minket osztani az anyja, hogy mert az meg is látszott amikor mi csináltuk, mert hogy szinte kifolytunk a szarból. oO Hozzáteszem, hogy múlt héten már nekem kellett kimosni, mert minden szennyes tartó tele volt, már tiszta zoknink nem volt... Én megszoktam magunk csinálni mindent, szóval nálunk nincs rendetlenség de mégis állandóan beszól valami miatt. Eddig nem szóltam semmit, tűrtem, de most már egyre jobban nem megy, nem szeretnék veszekedést, de ezt nem fogom sokáig bírni.
2011. nov. 4. 10:15
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%
Én ilyenbe nem mennék bele. Amíg nem tudtuk közös otthonba költözni, addig te maradj szépen otthon, délután találkozzatok, néha együtt alvás. Szerintem. Mikor találsz munkát meg vegyetek ki egy garzont csak ketten. És minden probléma megoldva. Még a egy nagyon jófej anyóssal sem egészséges együtt lakni, nem hogy egy ilyennel.( amúgy én őt is megértem, valamilyen szinten)
2011. nov. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Az igazság az,hogy valahol igaza van az anyukájának.Gondolkodj.A párod már apuka,és ahogy írtad az anyja neveli az unokáját.Miért??Hol volt a párod??Miért nem ő neveli a lányát ha már megszületett a kislány?Vagy itt vagy te.Most fejezted be a sulit,se munkád,se gyakorlatod,semmid nincs..Mégis hova szülnél gyereket??Miből tartanád el??

Azt meg nem értem,hogy mi jogon kéritek számon hogy az anyja mit csinál otthon..Munkanélküli,nem csinál semmit a főzésen és takarításon kívül..ÉS?? Nektek mi közötök hozzá??Te tartod el? Ta otthonodban csinálja???


Tudod amíg az ő házában éltek addig az ő szabályi szerint kell élnetek. Nem tetszik,akkor menjetek albérletbe,vagy menjetek a te családodhoz..

A leírásod alapján én is azt olvasom ki,hogy az"anyós" nyakára akartok még egy gyereket vinni..


Még valamit.Azt elhiszem,hogy fiatalok vagytok,és vágytok kisbabára,szép családra.Ez így teljesen természetes.De az anyós már szült,és volt dolga kis babával,kisgyerekkel,kamasszal..Ő már nem biztos hogy újra vágyik a hajnali gyerek sírásokra,az állandó készenlétre..


Ha babát akartok magatoknak akarjátok,és ne a nagyszülőknek...

2011. nov. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok, hogy a barátod anyukája már felnevelte a barátod gyerekét? Milyen idős asszony takarít utánatok és főz rátok? Te suli után miért hazamész, miért nem a barátodékhoz, csak hogy ne kelljen ott addig se csinálnod semmit? Milyen kényelmes már, odamész minden este együtt a barátoddal, aztán csak szexeltek a csilivili tiszta lakásban, eszitek a mama főztjét, aztán közlitek vele, hogy gyereket akartok.. ERRE?
2011. nov. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
93%

na szóval

"most munkanélkülin van (nem akar magának munkát keresni) és nem csinál otthon semmit azon kivül hogy megfőz meg "összetakarít" "

kis anyám te mégis mit csinálsz, mert nem dolgozol?!jobban járnál ha nem szólnál meg mást


Hozzáteszem, hogy múlt héten már nekem kellett kimosni, mert minden szennyes tartó tele volt, már tiszta ZOKNINK nem volt


a te ruhád is ott van, még jó hogy te is mosol , vagy akkor leesik a gyűrű az ujjacskádról



és mivel a kicsi fiának már nevelt egy gyerekét így jogosan mondja azt, hogy ő nem fogja ezt a gyereket is pátyolgatni, meg felnevelni


majd ha lesz munkád és külön éltek akkor csináljatok gyereket, amíg te ott laksz náluk addig viseld el az anyját olyannak amilyen, mert neked ott egy szavad sem lehet

2011. nov. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:37-nek


Leírtad a lényeget,és tökéletesen egyetértek veled..

Egyébként nekem rögtön szúrta a szemem a "nem volt tiszta zoknink sem" MI van???? Te simán elnézed kérdező,hogy az anyós mosson rátok???Na ehhez kell jó nagy vastag bőr!!!

2011. nov. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Mit tudtok csinálni? Elköltöztök. El kell menni dolgozni és önálló életet élni. Egyszerűen hülyét kapok azoktól az emberektől akik beköltöznek az idős szülőkhöz, még nekik áll feljebb, és panaszkodnak, amikor nekik meg kéne húzniuk magukat és megköszönni azt, hogy a kedves anyós mos rád, főz, és mivel nincs munkád még biztosítja a fedelet a fejed fölött.


Az anyósnak nem kötelessége rád mosni, főzni... Gyerek? Hova? Mire? Kinek? Ti nem vagytok önállóak. Csak eljátszátok a felnőttet, majd akkor érkezik el az ideje a gyerek témának amikor már leraktatok valamit az asztalra, amikor majd saját magadra és a fiára képes leszel mosni, főzni.


Addig ez csak egy bohóckodás amit csináltok, úgyhogy én a helyedben csendben maradnék, és egy picit jobban kivenném a részemet a munkából.

2011. nov. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Kiscsillag, én a néni helyében egész egyszerűen megkérnélek mindkettőtöket, hogy húzzatok ahova akartok. Nem elég, hogy a felnőtt fia után takarít és mos-főz rá, nem elég, hogy már felnevelte az akkor kamasz fia gyermekét, nem elég, hogy a "kisfia" hàla helyett még felelősségre vonja, hogy mit csinál egész nap, nem elég, hogy a fia munkanélküli barátnője is rendszeresen odajár a nyakára koloncnak, hercegnőként elvárni, hogy őt is kiszolgálja, de még nektek áll feljebb, ha közli, hogy ennél több segítséget nem kaptok?! Húzz el dolgozni kislány, ketten tartsatok fenn egy albérletet, majd nyomorogjatok egy fizetésből+szociális juttatásokból, miután szülsz, te gyerek mellett lásd el egyedül a háztartást, majd akkor fogjátok fel, mennyire önző és szemét módon viselkedtek a barátod anyukájával. És még te "tűrsz, mert nem akarsz veszekedést"? Mi a csodát tűrsz el te??
2011. nov. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

kérdező CSAK ÉRTELMES VÁLASZOKAT vártál

hát igen hat válaszból hat értelmes választ kaptál

remélem most már jól érzed magad

2011. nov. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
33%

10:55


pulsz még egy piros pontot érő válasz érkezett

2011. nov. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

igazából a pofám leszakad

te ott csövelsz náluk... nem írtad hogy egy fillért is leadnál, magyarán anyóson nyakán élősködsz kb

a lényeg hogy te nem segítesz bele, és még neked áll feljebb hogy pánikol, hogy szülsz a nyakára egy kölyköt??? grat

egy gyerek bazi sok pénz, nem kér fillér

miből tartod el? a munkanélkülidből? ja bocsi, az nem is jár, ha pályakezdő vagy :D

másrészt: még szép hogy te is mosol, vagy főzől vagy bármi ha már ott laksz jóformán te is

én csak hétvégén vagyok barátommal de akkor is segítek anyósnak takarítani, mosni, bevásárolni

:D szép vagy mondhatom

2011. nov. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!