Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjuk meg, hogy ne...

Hogyan oldjuk meg, hogy ne kergessük egymást az őrületbe? (anya-lánya probléma)

Figyelt kérdés
Egy házban élünk a szüleimmel. Édesanyám egyszerűen képtelen elviselni, ha én valamit, bármit csinálok. Ha főzök, akkor az a gond, hogy miért akkor, mert ő is éppen főzni akart, ugyanez igaz a mosásra, mosogatásra, teregetésre is. Már megpróbáltam este megoldani ezeket, de akkor az a baja, hogy este ételszag fog terjengeni a lakásban és ráadásul "zajongok" is (ők ezekből semmit nem éreznének, a férjemet és a fiunkat pedig nem zavarja). Ennyit nem veszekedtünk 30 év alatt, mint most az utóbbi két hétben. A felújítás még nagyjából 3 hónapig fog tartani, de ha addig ez így megy, mind a ketten bedilizünk. Már megpróbáltam beosztani, hogy ki mikor végezze ezeket a teendőket, de ez sem segített. Van erre megoldás vagy csak próbáljuk túlélni ezt a néhány hónapot?
2011. nov. 4. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Probaljatok tulelni et a par honapot. probald megmenteni a kapcsolatot. Mikor kulon koltoztok, akkor, hidd el, minden rendben lesz megint.
2011. nov. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenképen próbáljátok meg kibirni egymást.

Egy ideig a testvérem férjjel, gyerekkel, én férjjel, gyerekkel meg szüleim a legkisebb testvéremmel egy lakásban laktunk kb egy évig. (Különféle átmenet lakásgondok miatt nem volt más megoldás.) Csak egy kicsi konyha volt, és értelemszerüen probléma volt, hogy ki mikor és mit fözzön. Pár elég viharos hét után megegyeztünk, hogy hetente váltunk: egy hétig a hugom fözött mindenkire, egy hétig anyukám, egy hétig én. Aki konyhás volt, az fözött, mosogatott, takaritotta a konyhát. Ami volt, azt ette mindenki és megegyeztünk, hogy senki nem kritizálja a másikat, amit sikerült is betartani, némi kezdeti nehézség után. Ugyanigy a fürdöszoba is ebben a rendszerben volt használva, Aki soron volt, az tartott nagymosást, az takaritott (persze használat után mindenki nagyjából rendbetette a fürdöt - vizet feltörölni maga után, szennyest a kosárba, zuhanyzót, csaptelepet használat után áttörölni), csak a nagyobb munkákat csinálta, aki soron volt.

Ha mindenkiben megvan a jóakarat, akkor meg lehet oldani, de azért nem egész egyszerü.

Gondolom, anyukádat zavarja, hogy ö a háziasszony és te meg részben "kitúrod" a konyhájából. Beszéld meg vele, hogy mit szeretnél, és esetleg a váltórendszerrel meg lehet oldani.

2011. nov. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk még egy évig kell így élnünk, anyagi és egyéb okok miatt. Sok volt a súrlódás, és nálunk nem vált be az elosztás, mert a férjem az én főztöm akarta, és már én is hozzászoktam a sajátomhoz, anyué már fura volt. Lassan jöttünk rá, hogy abból volt a gond, hogy voltak közös dolgok. Most mindenből külön vagyunk, igaz, szűkösen, de rend van, és nincs veszekedés. Külön hűtő, külön oldottuk meg a mosogatást is, anyukám szereti telepakolni a mosogatót, én megoldottam, tettem bele egy lavórt, és ha mosogatni akarok, egyszerűen kiemelem a cuccaival együtt, majd visszarakom neki. Mosni együtt mosunk, igaz, de abból sosem volt gond, a fürdő takarítását meg lassan átvettem. Ha elfeledem, akkor megcsinálja ő.
2011. nov. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!


Anyáék konyháját és fürdőszbáját újítják fel, így most ők járnak fel hozzánk. Annyit azért kértem tőlük, hogy a mi szokásainkat tartsák be (pl. ne jöjjenek be a fürdőszobába mikor valaki éppen fürdik vagy wc-n van). Tegnap este a "tiltás" ellenére megcsináltam mindent, így ma egy 3 órás kiselőadással megúsztam a dolgot (nem egészséges este főzni, a kicsit biztos zavarta a mosógép hangja...). Hosszú 3 hónap lesz, az biztos, de igazatok van, ha egyszer végre visszaáll a rend, lenyugszunk mindannyian.

2011. nov. 5. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!