Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Reménytelen elvárás, hogy egy...

Reménytelen elvárás, hogy egy elvált 30-as férfi úgy tudjon szeretni, mint egy huszonéves makulátlan előéletű férfi?

Figyelt kérdés

Itt olyan elvált férfira gondolok, aki nagyon szerette a feleségét és úgy váltak el.


Ha van/volt ilyen kapcsolatod légyszi írd le válás után mennyi idővel ismerkedtetek meg és utána milyen kapcsolat alakult.


2011. nov. 7. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek adottsága, hogy odaadóan tud szeretni valakit. Egy huszonéves nem biztos, hogy lesz olyan érzéki mint az akinek eleve olyan a természete...
2011. nov. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha még mindig szereti a nőt, akkor reménytelen. Ha már nem, akkor miért ne tudna?
2011. nov. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

B-ár én nem vagyok ilyen helyzetben, viszont úgy gondolom ha valaki elvált akárhány éves is az illető igen is le kell tudnia zárni neki a múltat főleg ha bele kezd egy új kapcsolatba. Igen is elvárható az, hogy tudja szeretni az új párját, és ne gondoljon az ex nejére.

Mert ha ez nem így működik, akkor egyetlen egy perc időt nem szabad feleslegesen az ilyen emberre rávesztegetni!

Olyan társat kell keresni aki szeret és megbecsül.

Nekem egy kolléganőm egyszer azt mondta: hogy nem olyan társat kell választani akit mi nagyon szeretünk, hanem olyant aki miértünk van oda és vissza!

2011. nov. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Nekem több ponton bajom van a kérdéssel.

Az egyik bajom, hogy az igazi szeretet nem elvárásokról szól, hanem elfogadásról. (Természetesen ez nem azt jelenti, hogy mindenre ész nélkül bólogatunk vagy beletörődunk, hogy ez van és közben csendben vagy hangosan szenvedünk, hanem azt, hogy akit szeretünk, azzal elégedettek - nem is jó szó - vagyunk, boldogok vagyunk vele, amiért olyan, amilyen. Ha viszont nem tudjuk elfogadni, beismerjük, hogy nem őt szeretjük, hanem a lehetőséget, amit látunk benne.)


A másik bajom, hogy nem létezik 2 egyforma szeretet véleményem szerint. Mindenki másképp szeret. 2 "makulátlan" huszonéves is másképp szeret, és másképp szeret egy harmadik ember, függetlenül az életkorától és az előéletétől. Sőt, ugyanaz az ember sem szerethet ugyanúgy 2 különböző embert, hiszen mindenkit másképp kell "jól" szeretni. Neked más jelenti, hogy szeretnek, mint nekem. Hiába kapod meg azt, amitől én boldog vagyok, ha nem arra van szükséged.

Ez a pasi előélet nélkül sem biztos, hogy tudna úgy szeretni téged, ahogy akarod.

Más kérdés, ha valaki még nem készült fel egy új kapcsolatra, mert még az előzőt siratja.


(Az már csak csendben jegyzem meg, hogy a "makulátlan előéletet" nem az alapján határoznám meg, hogy volt-e felesége, és ha igen, mennyire szerette. Arról nem beszélve, hogy ha valakit elfogadsz (lásd fent), akkor a múltjával együtt kell elfogadnod, hiszen a múltja hozzá tartozik, nem tudod megváltoztatni.)

2011. nov. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre nem lehet igazán válaszolni, mert nincsen két egyforma ember, mindenki másképp szeret, másképpen dolgozza fel a válást, az elmúlást, a megcsalást bármit! Ha egy ilyen csalódás éri az embert sok mindentől függ mennyire hamar lép túl, de ha találkozik egy olyan emberrel akit talán jobban is szeret mint az exét akkor hamar!
2011. nov. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy ki mennyire tud szeretni, és ezt hogyan mutatja ki, nem csak az életkoron vagy az előéleten múlik, hanem ezer más tényezőn. Ráadásul ugyanabból az emberből is minden partner mást hoz ki. Én sem szerettem az összes eddigi pasimat egyforma intenzitással.
2011. nov. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha nagyon szerette a feleségét és ùgy vàltak el, évek kellenek neki, amig rendezni tudja az érzéseit. Lehet pontosan az lesz a baj, hogy az ùj tàrsàban ugyanazt a nõt fogja keresni, és ha nem talàlja meg, akkor ott màr problémàk fognak lenni.

Van akinek mégis sikerül feldolgoznia, és sajnos van aki élete végéig azt nõt fogja màsban keresni.

2011. nov. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól függ, hogy kit tekintett "Igazinak". Ha az exnejét, csak valami ok miatt elváltak akkor fejre is állhat a másik nő, sosem fogja úgy szeretni.

Nálunk a Párom 4 éve vált el, (egy évig sem voltak házasok, de 4 évig együtt voltak) mi pedig egy éve vagyunk együtt. Neki én vagyok az igazi, így hozzám képest fele annyira sem szerette az exet. Szóval, van aki tud úgy szeretni, ez alkat, helyzet és párfüggő.

23N

2011. nov. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!