Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kapható a családi pótlék?

Meddig kapható a családi pótlék?

Figyelt kérdés
20 éves leszek most novemberben. Még középiskolába járok OKJ képzésen veszek részt nappali tagozaton. Én ugy tudom h ha a 20 éves koromat betöltöm még abban a tanévben végig kapom.
2011. nov. 7. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Sajnos nem. Abban a hónapban kapod utoljára, amikor betöltöd a 20 évet. Egy éve lépett érvénybe ez a törvény.
2011. nov. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Ezt találtam a Magyar Állam Kincstár honlapján:

"közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermekre tekintettel annak a tanévnek az utolsó napjáig jár, amelyben a gyermek a 20. életévét, sajátos nevelési igényű gyermek esetén a 23. életévét betölti"

2011. nov. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Így van, a tanév végéig jár.
2011. nov. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
A tanév végéig,egészen pontosan augusztus 31.-ig(mert a tanévnek hivatalosan akkor van vége).
2011. nov. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sajnos én sem tudok eligazodni a jogszabályok között. Tudnátok segíteni?

A lányom júliusban tölti a 20. évét.

Azt írjátok, hogy annak a tanévnek a végéig jár a csal. pótlék, amikor betölti a 20. évet.

A nyári gyerekek esetében ez hogy van?

De meddig tart egy tanév?

Június végén ér véget?

Vagy augusztus 31-ig tart?

És a köv. tanév szeptember 1-jével indul?

Tehát a mi esetünkben mikor kapjuk utoljára a családi pótlékot?

A gyermekre járó adókedvezmény is addig jár, amíg a családi pótlék, ugye? Ezt most jelezni kell a mukáltatónál, hogy 2012-ben nem teljes évben jár majd az adókedvezmény?

Köszönöm szépen a segítséget előre is.

2012. jan. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!