Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig jár a szülőnek családi...

Meddig jár a szülőnek családi pótlék a gyerek után?

Figyelt kérdés

Most érettségizek, 18. életévemet töltöttem be áprilisban. Jelentkeztem főiskolába, ha oda felvesznek akkor tovább jár a családi pótlék? Még mennyi ideig? És ha ne adj isten még se vennének fel és valamilyen OKJ-s képzésre mennék akkor is jár?

Ha nem kapnak már utánnam a szülők családit az érettségi után akkor esetleg valamilyen támogatás jár amíg a "gyerek" tanul?


2011. jún. 15. 21:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Nappali tagozatos suliba mész,akkor 22 éves korodig jár,úgy tudom.
2011. jún. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Utánam nem jár, pedig egyetemista nappalis, államilag finanszírozott vagyok.

Azt figyelembe veszi a csp megállapításánál, hogy 2 gyerek van, tehát számba vesz engem, csak utánam nem fizet.

2011. jún. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Ha középfokú képzésre mész tovább pl okj azt hiszem akkor még jár.
2011. jún. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
20. életév betöltéséig jár ha az érettségi után még mész továbbtanulni.
2011. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4-en vagyunk testvérek,nem tudom ez számít-e valamit.

Jelenkeztem alapképzésre és felsőfokú képzésre is,de anyagilag nem állunk túl jól,ezért jól jönne egy kis támogatás.

2011. jún. 15. 21:56
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
A nagycsaládosoknál nem tudom mi a helyzet,de én az érettségi után okj-re mentem,most fogom a hónapban betölteni a 20-at és már csak erre a hónapra jár családi pótlék. Párom egyetemista, 21 éves és neki már nem jár semmiféle támogatás.
2011. jún. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak középfokú oktatásban tanulóknak jár.
2011. jún. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
ha OKJ-re mész egy KÖZÉPISKOLÁBA (!!!!) akkor kapja a szülő a családi pótlékot továbbra is, ha főiskolán/egyetemen csinálod az OKJ-t, akkor nem, plusz még az államilag finanszírozott féléveid is mennek!!
2011. jún. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
19 éves egyetemista gyerekem után havi ezer forintot kapok,méltányosságból,mert 3-an vannak testvérek
2011. jún. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hogy érted azt hogy az államilag finanszírozott féléveim is mennek?

Azért tettem fel a kérdést,mert anyukám azt hiszi, hogy majd ha elkezdem a főiskolai tnaulmányaimat (vagy alapképzésen vagy felsőfokún) akkor ha bemegyünk kérni igazolást ugyan úgy fogjuk továbbra is kapni a családit.


Ezt én eléggé igazságtalannak tartom, hogy aki középiskolában tanul tovább az kapja tovább aki pedig főiskolán/egyetemen az nem. Szerintem a főiskolásoknak sokkal nagyobb szükségük lenne a támogatásra.


Igazából anyukámat sem értem,mert most azon problémázik, hogy nyáron nem fog utánnam kapni családit (de akkor ezek szerint utánna sem) viszont ő beszélt rá arra hogy jelenkezzek főiskolába.

2011. jún. 16. 00:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!