Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lépjek? MI lenne a helyes?...

Mit lépjek? MI lenne a helyes? Fogalmam sincs mit csináljak, félek.

Figyelt kérdés

18éves lány vagyok. A középiskolát egy pesti suliban kezdtem lehúztam 2,5évet, nem szerettem oda járni, rosszul tanultam, féltem iskolába menni, a tanárokkal sem jöttem ki jól. Anyuék látták hogy idegileg tönkremegyek, aztmondták elég. Iskolát váltottam, a maradék 1,5évet egypest megyei suliban végeztem el, itt is érettségiztem, imádtam ide járni, jól tanultam, király osztályom volt, imádtam a tanáraimat. Az érettségi után eljöttem, mivel csak logisztikus és karosszéria (autószerelős) szakmák voltak.

Akkor ugy láttam jónak, sőt már februárban ugy döntöttem hogy kozmetikusnak szeretnék tanulni. Fel is vettek a suliba. Most már 3.hónapja vagyok kozmetikus tanuló és nem jó. Valami nem oké, nem szeretek bejárni, már most kezdem gyülölni a szakmát, unom, mert monotom nem élhetem ki benne a kreativitásomat.


Tudom most elitéltek, de amikor sulit váltottam azthittem jól megitélem majd a helyzetet és többé nem kerülök olyan suliba amit nem fogok szeretni, dönteni és mérlegelni azonban nehéz:(


Tegnap este ugy sirtam hogy ma nem akarok iskolába menni mint egy elsős:S Nem érzem magaménak a szakmát, egyszerűen nem köt le, most jöttem rá hogy nem szeretem, nem illik hozzám.


Szeretnék sminkes lenni, profi szinten, esetleg mesterré képezni magam, imádom a színeket, szeretek sminkelni, és már most tudok is, rengeteg ecsetem van, és komplett szettem is ami kell. Szívem szerint iskolát váltanék és elmennék sminkes suliba. De ugyanakkor félek:(

Egy akkreditált sminkmester/divatsminkes képzéssel találnék munkát ennyi idősen? Van egyáltalán el lehet helyezkedni sminkesként? Több dolgot is szeretnék megtanulni ebből az ágazatból.


Annyira váltanék de félek, elkéne végeznem a kozmetikus sulit, de már most gyülölöm, rosszul tanulok, a gyakorlatot se szeretem:( a döntés az enyém,de nagy súlya van, és nem merek dönteni.

HA A SMINKELÉSBŐL NEM ÉLNÉK MEG MI MÁST TANULHATNÉK, AMI EHHEZ KAPCSOLÓDIK?


2011. nov. 7. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ember nem teheti mindíg azt,amihez éppen kedve van.

Szerintem végy erőt magadon, tanuld meg a szakmát amit elkezdtél, és arra alapozva kezd el a sminkes sulit.

Én biztos nem sminkeltetnék olyan valakivel, aki nem tudja előtte helyrehozni az arcomat. A kettő jól kiegészíti egymást, és lehet a mostani tanulmányaidra építkezni.

Amúgy még bármi lehet belőled, ha nem adod fel úton-útfélen.

2011. nov. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
én olyan sminkes szeretnék lenni aki csak ebből él, aki divatbemutatókon, rendezvényeken, fotózásokon, színházakban, stb sminkel. Kozmetikus semmi képpen
2011. nov. 7. 21:20
 3/6 A kérdező kommentje:
2éves a kozmetikus képzés, 2év pedig sok idő főleg ugy hogy már most 3hónap után utálom az egészet, szószerint elpocsékolom rá az életem egy részét, és nem is fogom szeretni késöbb sem
2011. nov. 7. 21:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is kozmetikusnak tanulok 2 hónapja, rettenetesen utálom, a szakmával sem kibékülnék ki, de az ottani embereket főleg nem bírom elviselni, meg azt a sok marhaságot, amivel a vendégeket hülyítik... és sokkal többet követelnek elméletből, mint ami kéne, és amit én bírnék munka meg háztartás mellett... és valószínű, hogy én is ott fogom hagyni, mert nincs arra időm meg energiám, hogy egy olyan helyre pazaroljak 2 évet, amit gyűlölök. Sminkes tanfolyamokat viszont el lehet végezni viszonylag hamar, vannak drágábbak, olcsóbbak, de inkább megéri, ha azt szeretnéd csinálni.
2011. nov. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi.

Iegn! rengeteg tudást követelnek hozzá! Én hetente 2témazárót legalább irok mindig. Nem lenne baj a tanulás, csak nem tetszik a szakma.

Ja hülyítik a vendégeket, a sok begyakorolt kamu-sületlen szöveg, meg a sok rátukmálás a 10ezres termékekből:S

De vajon el tudnék helyezkedni sminkesként valamilyen meló ügyben?

2011. nov. 7. 21:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Lányok!

De jó olvasni titeket (a kérdező mellett a másik tanulónak is szól).

Végre valakik, akikben megszólalt a belső hang. De tutdjátok mit? Pont amiatt kell, hogy elvégezzétek (nehezen és utálkozva) a kozmetikus sulit, hogy utána változtathassatok a jelenlegi helyzeten.

Ha ti is elmenekültök, akkor továbbra sem lesz az embereknek választási alternatívájuk a tisztességes és a lehúzós, aljas kozmetikusok között.

Ettől még lehettek mások is (pl. sminkmesterek). De ha ezt most feladjátok, akkor Ők nyernek. Ne adjátok fel! Végezzétek el és utána bizonyítsátok be, hogy ez a szakma lehet szép és tisztességes is.

Sok sikert!

2011. nov. 8. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!