Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen szép francia neveket...

Milyen szép francia neveket ajánlanátok a születendő fiamnak?

Figyelt kérdés
A férjem francia, én pedig édesanyám révén vagyok magyar, de nekem sincs magyar nevem és a kicsi is kint fog megszületni, ezért nem adunk neki magyar nevet. Nálunk a Théodore és a Marcel a befutó, esetleg tudnátok még nekünk ajánlani? Már csak 3 hetünk van:)
2011. nov. 7. 21:44
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Jean, Julien mind szép nevek, de nagyon gyakoriak és túl komoly nevek, ha a férjemre üt majd, akkor talpraesett, vagány kisfiú lesz, ezért szeretnék neki valami karakteresebbet adni.
2011. nov. 7. 23:58
 22/27 anonim ***** válasza:
Az abszolút kedvenc:Xavier.Ha a 3. babánk is kisfiú lesz Xavér lesz a neve(mivel magyarok vagyunk).A Tristan is nagyon tetszik,egy bajom van vele,hogy a francia triste(szomorú)szóból alakul ki.Eredetije kelta,és Drystan-ként íródik.
2011. nov. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi a vezetéknév?
2011. nov. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
47%
Ezt miért nem a férjeddel beszéled meg? Ha tetszik a Theo, akkor adjátok neki azt, ne a válaszolók miatt ne adjátok neki azt amit szeretnétek. Ha itt senkinek se tetszene az a név, akkor egy halom idegen miatt nem adod azt neki? Amúgy hogyhogy az utolsó 3 hétben kerestek nevet? :) Az ismerőseim ilyenkor már rég tudták a gyerekük nevét. Szerintem olyan nevet adjatok neki, ami tetszik nektek, meg ami nem "ciki" a franciák között, szerintem azt ti jobban tudjátok hogy ott ilyen nevek a gyakoriak menők és trendik.
2011. nov. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Szép a Theodore is, a Marcel is.

A Theodore nagy ívben vonul végig a nevek világában: jelentése révén mély igazságot hordoz: a gyermek, létünk, Isten ajándéka.

Úgy is éreztük, gyermekeink érkezésekor: Isten ajándéka érkezett, égi ajándék. (persze, az nem jelenti, hogy nem rosszalkodtak, a mihaszna kölykei)

De szép. Már a szanszkrit irodalomban található: Dévadatta: Isten ajándéka (tkp. Isten adta)jelentéssel.

A görögből ment át latinos formába: Theodorus.

A mi szép titkos nyelvünkben is megvan a megfelelője:

Ajándok férfinév, és a női: Ajándék . A név Árpád-kori személynévből felújítva. Azt fejezi ki, a gyermeket Isten örömet szerző ajándékának tekintették –írja róla az utónévkönyv.

Vajon Theodore –nak a franciában van női név megfelelője?

2011. nov. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
No, végül melyik lett a befutó?
2012. márc. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
én nem tudok. de gartulálok :))
2013. dec. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!