Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szép nyelv szerintetek a...

Szép nyelv szerintetek a francia? És csak a kiejtés, vagy a nyelvtan is nehéz? Könnyebb, mint a német?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 21:37
1 2 3
 1/22 Lézer Anton ***** válasza:
100%

Személy szerint szépnek találom.

A nyelvtan is nehéz, persze attól is függ, vannak-e előtanulmányaid. Nem gondolnám a németnél nehezebbnek, középszinten. (Persze egy nyelv nehézsége még egy másikhoz képest is erősen szubjektív megítélés tárgya. Van, aki ezt, van, aki amazt találja könnyebbnek.)

2011. febr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Én tudok olaszul és kicsit németül, mindkettő egész jól ment.:)
2011. febr. 12. 21:45
 3/22 anonim ***** válasza:
53%

A hangzása szép.

De a nyelvtana rettenet.

A franciák még a számokat se képesek "rendesen" mondani!!! :D

A 96 az négyhúsztizenhat.


Szóval nem könnyű. Mondanám, hogy megéri, de nem...

Egyszerűbb megtanulni pár szép verset franciául, és elszavalni, attól is hasra esnek a csajok, de franciát tanulni csak akkor, ha muszáj.


A német sokkal könnyebb.

2011. febr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
55%
Nekem a nyelvtanával semmi bajom, de a nyelv maga szerintem baromi ronda. Mikor élő beszédet kell hallgatnom.. uhh, szörnyű. -.-
2011. febr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
57%

Szép-e? Hát. Valahol a középmezőnyben van nálam. A németnél, japánnál, amerikai angol kiejtésnél, olasznál, szláv nyelveknél szebb pl., de a svédnél, koreainál, ír, skót vagy brit kiejtésnél, portugálnál pl. sokkal randább számomra. Szóval ez személyes meggyőződésen, ízlésen múlik szerintem. Jól beszélek franciául, nincs semmi bajom velük, szóval nem előítélet, vagy ilyesmi:)

CSak a kiejtés vagy a nyelvtan is nehéz? Egyik sem. A kiejtést maximum 1 év megszokni. Bár a francia hallás utáni értésben kicsit nehezebb, de olvasni, szépen beszélni (mármint szépen ejteni) 1 év után már simán lehet (ha valaki PRÓBÁLKOZIK, nem csak siránkozik:). A nyelvtan abszolút nem nehéz. Ha belegondolsz, az újlatin nyelveknél nem is létezik könnyebb nyelvcsalád, ezen belül pedig a francia az egyik legkönnyebb (a spanyol 16 igeidejéhez képest pl. a franciában csak 7 van az irodalmi múltat és a kötőmódot is beleszámítva...). Valamint az angolul már beszélőknek különösen egyszerű a francia szókincs elsajátítása, mivel a szavak felét már ismerik az angolban is honos latinból átvett kifejezésekből.

A németnél lényegesen könnyebb, könnyen tanulható, logikus felépítésű nyelv. Aki az ellenkezőjét mondja, annak egész biztosan nincs nyelvérzéke, vagy még nem próbálkozott nehéz nyelvvel életében.

2011. febr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Lézer Anton ***** válasza:
100%

Valóban, attól is függ, mivel foglalkozol majd, mit tervezel. Ha EU-n belüli politika érdekel és Brüsszelbe készülsz, akkor az angol-francia párost várják tőled. Ha mérnöki szakokra készülsz, akkor elsősorban Németország lehet a meghatározó, így az angol mellett a németet érdemes gyakorolni.


Ha meg történész, irodalmár, vagy egyéb kulturális terület vonz, akkor mindre szükséged lesz. :)

Ma már lassan nem egy vagy két idegen nyelvet követelnek az európai állampolgároktól, hanem egyenesen hármat. Kárunkra nem válhat. ;)

2011. febr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
érdekes pedig még régen az terjedt hogy a latin nyelvek a legnehezebbek és ezek közül is a francia :D
2011. febr. 12. 21:56
 8/22 Lézer Anton ***** válasza:
94%

"Valamint az angolul már beszélőknek különösen egyszerű a francia szókincs elsajátítása, mivel a szavak felét már ismerik az angolban is honos latinból átvett kifejezésekből. "


Ezzel nagyon kell vigyázni, nekem úgymond "hátrányomra" volt az angol, mikor a franciát tanultam. Ti. a francia (mint latin nyelvi "periféria") sokkal konzervatívabb, őrzi a latin eredetű szavak eredeti jelentését (vagy ahhoz nagyon közel áll), az angol ezzel szemben inkább a - mint latin "nyelvcentrumként" jelenlévő - gyorsan változó olasz szókinccsel mutat rokonságot. Első ránézésre persze, mert valójában almát körtével nem hasonlítunk. (Az angol szókincs normann-latin eredetű szavait pedig már maguk az angolok sem értik, csak a felsőbb tudományos körökben használatosak.)

2011. febr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint világéletemben rühelltem, de sajnos kénytelen voltam gimiben 2 évig tanulni. Nem nehéz nyelv, ha tényleg érdekel. 5-ös voltam belőle, mert rettegtünk a tanártól :) pedig mint írtam, mindig is teljes szívemből utáltam.
2011. febr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
én szeretem nagyon a hangzását :)
2011. febr. 12. 22:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!