Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál hozzá ha párod...

Mit szólnál hozzá ha párod családi házat építene?

Figyelt kérdés
Arra volnék kíváncsi, hogy te érzelmileg hogyan viselkednél, ha párod ilyen nagy projektbe kezdene? Éveken át gyűjtött rá, és nagy vágya, hogy egyszer családja legyen, felesége, gyereke, kutyák stb. Mi mindent tennél meg érte? Mert én, ugyanolyan vagyok mint régen. Persze én is segítek ahol tudok. Kaját főzni, takarítani, bevásárolni menni stb. De valahogy érzelmileg ettől nem kötődöm jobban a páromhoz. Néha nem tudom átérezni, megérteni, hogy ő fáradt, vagy hogy hetekig ideges, hogy néha esetleg rosszekedvű, vagy távolságtartó. Van hogy 2 hétig alig beszélünk, csak este, mert napközben szaladgál, esti is csak aludni látom, meg arra kér hogy masszírozzam meg esetleg. Ilyenkor van hogy eszébe sem jut, hogy megöleljen, megcsókoljon, szexet kezdeménnyezzen. Ilyenkor csak az én feladatom az, hogy ezeket az intimitásokat életben tartsam? A másik dolog, hogy mivel én anyagilag nem tudok hozzáadni a házhoz semmit, és még a felesége sem vagyok, nem érzem úgy ennek az egésznek a súlyát, pedig másnak egy élet munkája, amig lesz egy saját háza, ehhez képest neki harmincegynéhány éves korában meglesz. Normális, hogy ilyen vagyok??
2011. nov. 9. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Gondolom beszélgettetek már a kettőtök jövőjéről. Nem te vagy akit ebbe a házba elképzel feleségének és családjának.

Mert én a te leírásodból úgy érzem,te nem feltétlenül szeretnél ebbe a házba,a jövőjében szerepet vállalni?

2011. nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Félreértettél.

Beszéltünk erről, és ő is és én is együtt tervezzük a jövőnket.

Csak az a baj, hogy valahogy nem tudom az életemben a helyére tenni ezt az egészet. Furcsa, nem tudom talán felfogni?

2011. nov. 9. 18:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocsi,akkor jó. Itt szerintem nked kell türelmesnek lenned,persze nem a végtelenségig,nem tudom mennyi ideje tart és kb mennyi van még hátra.

Az lehet,hogy még hihetetlen számodra,de akkor ha van időd,próbálj te is minél több részt vállalni benne. Akár menj ki vele az építkezésre és tölts ott egy kis időt,tervezgessetek, hogy mi hogy fog kinézni. Tervezgessetek a bútorokról,színekről.Hátha neked is megjön hozzá a lelkesedésed.

és akár szerintem óvatosan beszélhetsz is vele erről, hogy örülsz ennek, támogatod,de nem szeretnéd,hogyha a ház elkészültéig a kapcsolatotok pedig tönkre menne

2011. nov. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Talán értem, mire gondolsz. Olyan érzés, mintha ez csak az ő projektje lenne, az ő álma, te pedig az "elszenvedője" vagy a folyamatnak, mintha kívül állnál, onnan néznéd. És egyelőre inkább a nehézségekkel szembesülsz (fáradtság, problémák a szervezések miatt). Szerintem egy család életében az egyik legnehezebb, legembertpróbálóbb időszak az építkezés. Nem egy házasság ment már rá.


Kicsit próbálj meg jobban bevonódni érzelmileg, mert biztos érzi valahol ezt a "kívülállást". Hiába az ő álma, az ő pénze, ha minden jól megy, a TI jövőtök lesz ez a ház. Bár megértem, ha úgy érzed, hogy semmi közöd nincs a házhoz. Ilyenekről beszéltetek, hogy a kialakításba beleszólhatsz (pl. járólap, csempe, tapéta, elrendezés stb.)? Az már olyan fázis lesz, amiből jobban kiveheted a részed.


Igen, ilyenkor a Te "feladatod" figyelni, hogy ne aludjon ki a tűz. Szegény szétdolgozza magát (ami főként férfimunka, akárhogy nézzük), te legyél a biztos háttérbázis, aki érdeklődik és szurkol az építkezés miatt. Légy büszke a párodra, hogy ilyen fiatalon bele mert vágni!

2011. nov. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha valóban közösen terveztétek, akkor már "csak" az a kérdés, hogy a rávalót is akkor gyüjtöttétek-e össze, amióta együtt vagytok, vagy az kizárólag az ő pénzéből jött össze? Ez a dolgok jogi oldala.


Másrészt:

- amikor az anyósomék tulajdonát képező házat alakítottuk át azért, hogy nekünk is legyen egy külön bejáratú lakás + új szoba + fürdőszoba hozzá, akkor: én is beálltam a sorba téglát hordani, cementet vödröztem, és hasonlók

- leginkább én gondoskodtam a munkások ebédjének elkészítéséről, etettem, itattam őket, kávét főztem, stb. Tehát amíg ők a házon dolgoztak, én is ott voltam közöttük, tehát ugyanúgy éreztem a fáradtságot, és nem éreztem azt, hogy kihagytak az egészből.

2011. nov. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Minden fázisban részt veszek. Már van néhány olyan dolog, amit előre meg is vettünk, mert most volt olcsó. A ház belsejét illetően szinte mindent rám bíz, olyat vesz, ami az én ízlésem. Közben pedig már az ő izlése is teljesen megváltozott, olyan lett mint az enyém, de ha valamiben kételkedik, akkor is rám hagyja a döntést. Olyan dolgokban is kikérte a véleményemet, hogy hol legyen az ablak? Együtt mentünk a tervezőhöz is, együtt festettünk, bontottunk stb.

Ez mind rendjén van, nagyon is.

Kicsit talán az is furcsa nekem, hogy igy, hogy a barátnője vagyok, ennyi mindent rámhagy, hogy legyen úgy, ahogy nekem tetszik, sosem erősködöm, inkább ellenkezőleg, elmondom neki hogy szerintem hogy lenne jó, praktikus, de aztán ráhagyom, és mindig megcsinálja.

Csak kicsit furcsa ez az egész. Úgy érzem, hogy nem vagyok vele elég türelmes, elég figyelmes, megértő. Ezt ő is mondja. És nemtudom hogy miért hanyagoljuk egymást? Néha összeveszünk apróságon, és meglepődöm hogy mennyire felhúzza magát, akár hetekig érzem, hogy furcsa velem. Miért van ez?

2011. nov. 9. 19:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért van ez? Te írtad le: néha nem vagy vele elég türelmes, figyelmes, megértő. Valahol biztos benne van, hogy tálcán kínálja neked a házat, a Te elképzeléseid szerint alakítja (nem kényszerből, hanem szeretetből), és cserébe nem kapja meg azt az érzelmi törődést, amit várna. Persze nem összehasonlítható a kettő, de valahol mégis: ő pénzben, munkában tud többet adni, te pedig megértésben, türelemben. Igazságos vagy sem, a pasik időnként sokkal érzékenyebbek a lelki szükségleteikre, de viszonzásképp ők nem ugyanazon a síkon adnak (pl. nem intimitást, közeledést, szép szavakat), hanem ilyen tettekkel, mint az, hogy figyelembe veszi az ötleteidet.


Ha elszakad nálad a cérna és észreveszed magadon, hogy nem vagy elég megértő, gondolj arra, hogy ő mennyire lesi azt, hogy úgy alakítsa a dolgokat, hogy neked is jó legyen. Ha pedig nem erre vágysz elsősorban, neked többet érne egy ölelés annál, hogy x csempét válassza, mondd el neki, hogy értékeled, de a szeretetét ő is máshogy fejezze ki, ha teheti. (Vszínű más a szeretetnyelvetek, ahogy oly sok párnak.)

2011. nov. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Dolgozol vagy még tanulsz? Mióta vagytok együtt? Együtt éltek már most is vagy csak a családi házban akartok összeköltözni?

Te szeretnél oda költözni? Te hogy képzeled el a közös jövőtöket?

2011. nov. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hát én lelkes lennék, ha a párom fel tudná építeni a közös családi házat...támogatnám ahol tudnám...

pedig még én sem vagyok a felesége...

2011. nov. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!