Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki szokott otthon főzni? Ki...

Ki szokott otthon főzni? Ki főz jobban?

Figyelt kérdés

Nekem mindig anyukám főz, ha dolgozni megy akkor mindig másnapra főz ebédet este.


Nagymamám is főzött régebben sokat,de vele az volt a gond,hogy nem mosta el az evőeszközöket, többször belenyúlt kézzel a fazékba főzés közben,hogy jó lesz e már, ha levest csinált és rögtön utána főzeléket nem mosta el a leveses fazekat és ugyan abba főzte meg a főzeléket is.Meg még sok ilyen dolga volt, a higénia nem az ő asztala volt, kisgyerekként nem is érdkelt ,de ahogy nőttünk már nem szerettük megenni a főztjét,mert tudtuk,hogy hogyan is készül az.


Apukám pedig (nagymamám fia) nem nagyon tud főzni, 5-6 ételt tud elkészíteni gáztűzhelyen, de ebből 4-et a maga kedvére csinál, mindent beletesz még azt is amit egyedül csak ő szeret a családból,így nem nagyon szeretjük ha ő főz,de ő egyébként nem főz rosszul.A higéniát tekintve neki is vannak problémái,de közel sem olyan súlyosak mint nagymamámnak voltak:)


2011. nov. 10. 16:57
 1/6 A kérdező kommentje:
A kérdésemre válaszolva pedig természetesen anyukám főz jobban:)
2011. nov. 10. 16:58
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel anyu 25 éve itthon van, ezért ő főz. Már olyan jól kifejlesztette a tudását, hogy akár szakács is lehetne belőle. Mindig új dogokat próbál ki, szinte alig esszük ugyanazt a kaját.

Én tőle tanulok, eddig az én főztömre se volt panasz. :)


24/n

2011. nov. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagymamám már csak nagyritkán főz, régen jól főzött, de valahogy eljárt az idő...

Apukám istenien főz, csak főzhetne gyakrabban.

Anyukám főz legtöbbször, régen ő is istennő volt a konyhában, mára valahogy megkopott a tudománya, sablonosan, kóstolás nélkül főz, és bizony íztelenek a kajái (ő a nagymamámtól tanult főzni).

Én olyankor főzök, amikor vagy senki más nem főz és senkinek sincs kajája, vagy - mivel én vegetáriánus vagyok - nekem nincs, mert a többiek húsosat esznek. Szerintem nem főzök rosszul, de még nagyon sokat kell gyakorolnom, hogy azt mondhassam, tudok.

Összességében a kérdésre a válasz: anyukám szokott főzni, de apukám főz nagyon jól.

26/N

2011. nov. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A párom jól főz, de nem engedem be a konyhába, mert olyan lusta, és trehány, hogy 10X addig tart elpakolni/mosogatni utána, mintha én megfőztem volna a kaját, és rendet raktam volna... Plusz amikor hazajön, fáradt is szokott lenni, meg éhes is, többnyire már meleg kajával várom. Szóval én :)
2011. nov. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk mindenki. Anya is, Apa is, a bátyám is (bár ő már nem lakik velünk, de amíg itt lakott előfordult, hogy főzött), és én is szoktam. Nem tudnám megmondani, hogy a szüleim közül ki főz jobban, én mindkettőt szeretem. Én is jól tudok főzni, meg imádok is, és szerencsére nincs rá panasz itthon. 17/L
2011. nov. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A férjem jobban főz, de neki többek között szakács végzettsége is van, illetve 10 évvel idősebb.

Én se főzök rosszul - többnyire nekem van időm mostanában főzni.

Anyám nagyon jól főz, remélem egyszer behozom, mert 1-2 éve kezdtem el egyáltalán tanulgatni a főzést.


Néhány étel a férjem asztala, pl resztelt máj, nokedli - ezeket közel se tudom úgy elkészíteni, ahogy ő. Néha spontán nekiáll főzni, hobbiból.


Egyébként a mai napig az a legnagyobb gondom a főzéssel, hogy nem tudom kitalálni, mit csináljak. Ha már egy ételnevet kapok, akkor gond nélkül elkészítem, de kitalálni... nem egyszerű, legalábbis nekem.

2011. nov. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!