Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik egész nap egyedül vagytok...

Akik egész nap egyedül vagytok otthon babáitokkal, nektek nem szokott az eszetekbe jutni, hogy mi lenne, ha mondjuk hirtelen rosszul lennétek, vagy elesnétek stb, akkor mi lenne a picivel?

Figyelt kérdés
Bocsánat a furcsa kérdésem miatt, de én párszor már elgondolkodtam ezen. Itthon vagyok két kicsivel. (3,5 éves és 9 hónapos) mi lenne szegénykékkel, ha én mondjuk reggel elszédülnék,rosszul lennék, vagy bármi ilyesmi....a férjem csak este ér haza, addig mi lenne velük?:-( Sírnának egész nap?
2011. ápr. 15. 15:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Én egyedül nevelem a fiamat.

Anyukámékkal megbeszéltem, hogy naponta bejelentkezem hozzájuk, vagy ők hozzám, hogy megvagyunk. Van kulcsuk a lakásomhoz, úgyhogy ha bármi lenne, én mindig kiveszem a zárból a kulcsot, úgyhogy be is tudnának jönni, a lakás meg gyerekbiztossá van téve. 2,5 éves a gyerkőc.

Szerintem a 3,5 évesed már elég okos ahhoz, hogy legalább gyorshívóval megtanuljon telefonálni apának, nagyszülőknek a mobilodról. Mutasd meg neki, hogy kell, ha neked valami bajod lenne. Szerintem jogos az aggodalmad, de megoldható.

2011. ápr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is jutott már eszembe, de azonnal elhessegettem a gondolatot. Hülyeségen nem szabad agyalni, mert bevonzod magadnak, meg egyébként se jó. Felejtsd el a hasonló gondolatokat.
2011. ápr. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Persze, persze, hülyeség, de azért nem árt felkészülni minden eshetőségre ( szó szerint)

Nekem pl. - igaz, nem ezért - állandóan a nyakamban van a mobilom, ha gáz lenne, azonnal mentők, ha a férjem éppen vidéken dolgozik, ugyanis itt két életről is szó van.

Ennyi!

2011. ápr. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Akkora hülyeség amit írni fogok, de talán....


Mindenre felkészülni nem lehet. Egy hirtelen ájulás nincs benne a pakliban, hiába van a kezedben a mobil kétlem, hogy bárkit tudnál értesíteni. Ha a sors úgy hozza, akkor elképesztő dolgok tudnak ilyenkor történni. Pl. egy apróság mászik és rátenyerel a telefon gombokra ami kicsöng valakinél, aknek gyanússá válik a dolog.

2011. ápr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
94%

Egyáltalán nem furcsa. Én is két picurival voltam otthon. Kb 4 év körüli lehetett a nagyobb lányom, amikor a telefon fölé kiraktam nagy papírokon az anyukámék számát, az én és az apja mobilját. Megtanítottam telefonálni, hogy ha bármi van, akkor nekik csörögjön. Féltem, hogy ha a cérna hangocskáján felhívja a mentőket, ő nem tudná még elmondani a pontos címet.


Most már 9 és 7,5 évesek, legutóbb csak a kicsivel voltam otthon, amikor az ablaknál leszakadt a felső részen valami műanyag csík. Féltem hogy leszakad az egész, kénytelen voltam kiállni a 3. emeleti ablakba. Óvatos voltam, de a kicsi egész végig a kezében a telefonnal várta, hogy végezzek a ragasztással.


Egyszer vicces volt, hétvégén mondtam, hogy sokáig akarok aludni. A csajok felkeltek, felhívták anyukámat és leadták a rendelést hogy milyen kaját kérnek ebédre. Én már csak arra ébredtem, hogy csörög 10 felé a telefon, anyám volt, hogy megjött a piacról, mikorra hozhatja a cuccot.

2011. ápr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
93%

"Nekem is jutott már eszembe, de azonnal elhessegettem a gondolatot. Hülyeségen nem szabad agyalni, mert bevonzod magadnak, meg egyébként se jó. Felejtsd el a hasonló gondolatokat."


Ez nem igaz. Ez nem hülyeségeken agyalás, ez felkészülés. Amikor elmegyünk otthonról, pl tömegrendezvényre, a gyerekekre régebben raktam karkötőt a telefonszámommal, meg ki lettek oktatva, hogy ha elkeveredünk egymástól, akkor mit kell tenniük, hogyan kérjenek segítséget.

2011. ápr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Persze, hogy van amikor a gyerkőc olyan korba ér, amikor már sok mindent el tudsz követni a baj elkerülése érdekében. Valamiért a legnagyobb elővigyázatosság mellett is történnek ilyen dolgok.

De ahogy a kérdező felvetette, egy 9 hónapos gyerkőc mellett egy hirtelen ájulásra nem hiszem, hogy fel lehet készülni. A 3,5 évesre már persze lehet alapozni.

Szerintem egy megfelelő aggódás mellett élvezni kell a gyermek nevelést és nem görcsölni dolgokon.

2011. ápr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen, hogy válaszolt! A mobil jó ötlet!!Persze ne történjen senkivel semmi baj....vigyázzunk, vigyázzatok magatokra!:-)
2011. ápr. 15. 16:09
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Ilyen nekem is eszembe jutott,társasházban lakunk,csak feltűnne vmelyik szomszédnak,h egész nap üvölt a gyerek és szólnának az apjának,de ne legyen ilyen!
2011. ápr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Teljesen megértem az érzést.A férjem külföldön dolgozik.Kislányommal,aki első babánk 1 hetes kora óta egyedül vagyok.Apa havonta 1szer jön haza.Szüleim ki vannak oktatva és kulcs van náluk a lakásunkhoz.Anyukám könyörgött,hogy költözzünk haza,de én nem akartam az első ijedségnél haza rohanni.Meg kellett tanulnom a helyzetet kezelni és hát igen,voltak álmatlan éjszakáim és nem azért, mert a gyerek felkelt.

Valóban nem jó ezen kattogni,mert az elején annyira féltem,hogy minden gondolatom az volt,hogy jaj csak nehogy legyen velem valami,mert akkor mi lesz a kicsikémmel.Mindig attól rettegtem,hogy el ne csússzak a kádban,meg ilyenek.Ezek mára már elmúltak.Szóval csak pozitívan és nem lesz semmi bajunk:)

2011. ápr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!