Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálok rosszul? A...

Mit csinálok rosszul? A nővéremnek minden összejön, nekem semmi, pedig én teszek többet érte.

Figyelt kérdés

3 lány közül a középső gyerek vagyok. Tanulmányokat tekintve mindig is kitűntem a testvéreim közül. Én pl. többször voltam kitűnő, ha nem, az átlagom akkor is 4,5 fölött volt végig, gimi alatt 3 nyelvből lett középfokúm, ami mindig elsőre sikerült stb.


A nővérem ezzel szemben 3-4-es átlaggal ment az érettségiig, ott is 2-esek, 3-asok is születtek. A német nyelvvizsgája 3. próbálkozásra lett meg, az angol szóbeli 2.-ra (az írásbeli akkor sem, utána nem is próbálkozott tovább). Én sokat tanultam, ő érettségi előestéjén még moziban volt, úgy kellett este 10-kor rátelefonálni, hogy hol van már...szóval ilyenek.


Egyébként jóban vagyunk, nem savazni akarom, sem magamat fényezni, csak ezeket fontosnak láttam leírni, hogy lássátok a helyzetet.


Szóval, a nővéremet (3 évvel idősebb nálam) utolsó helyre vették fel egy nem túl színvonalas vidéki főiskolára, amit utált, nem tanult, beleölt 3 évet, majd kirúgták, mert nem lett meg egy tárgya harmadszorra sem, közben kiderült egy csomó tartozás kredittúllépés, stb. miatt.


Engem felvettek az ELTE-re, első helyre. El is kezdtem, és jól teljesítettem egy évet. Aztán sajnos valami történt a családban, azt a kevés anyagi támogatást is elveszítettem, amit addig élvezhettem, egyszerűen tönkrementem lelkileg a pénztelenségbe, nem tudtam enni, az éhségtől tanulni, dolgozni meg nem tudtam annyit, hogy mindenem meglegyen, ami kell. Annyira féltem ugyanis, hogy a tesóm sorsára jutok, és a munka miatt elhanyagolom a tanulást, ami ugye ösztöndíj szempontjából sem utolsó.


Lényeg a lényeg, most szeptemberben külföldre jöttem bébiszitterkedni, hogy 1 év alatt gyűjtsek egy kis pénzt, felszabadult lehessek kicsit, és átgondoljam, mi merre hány méter. Aztán most 2 hónap után kirúgtak, mert nincs jogsim (holott ők ezt tudták), és nekik szükségük van valakire, aki vezet.


Annyira csalódott lettem, hogy úgy döntöttem, hazamegyek, és ha a nővéremnek sikerült "másfél" nyelvvizsgával, érettségivel munkát találnia (ugyanis ő azóta Pesten él és dolgozik, nem is rossz helyen), akkor nekem is csak sikerülhet..


És pont most mondta anyukám, hogy tesómat már megint előléptették, ő meg teszi fel a facebookra a képeket, amiket kirándulásokon, meg éttermekben csinál, én meg csak nézek, hogy én örülnék ha nem halnék éhen, neki meg ilyenekre telik, mikor "papírforma szerint" nekem kéne előrébb járnom...


Igen, irigy vagyok, de egyszerűen nem tudom felfogni, hogy én miért nem boldogulok az életben. Előre félek, hogy otthon mi vár rám, találok-e munkát és folytathatom-e valaha a sulit, mert azt nagyon szeretném...


2011. nov. 12. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Először is szögezzünk le pár dolgot: lehet, hogy jobbak az eredményeid papíron, de hülyébb és gyengébb jellem vagy, mint a nővéred. Ő talpraesett, életrevaló, és valószínűleg megvan benne az a kisugárzás, ami benned nincs. Ez hatalmas előny egy munkahelyen is, ha a főnök hímnemű... És ezt nem tudod megtanulni, ha megfeszülsz, akkor se, ezért is vagy rá irigy.

A második, amit le kell szögezni: ha olyan szakon tanulsz, amivel jó eséllyel elhelyezkedhetsz jó kezdő fizetéssel, miiért nem vettél fel diákhitelt? Szerinted a többi csóró diák, akiknek nincs idejük, se erejük dolgozni, miből élnek?

2011. nov. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Ott rontottad el,hogy mindig is más,konkrétan a nővéred életével foglalkoztál,és a mai napig egy csatatérnek,egy versenypályának tekinted az Életet.Ahelyett,hogy a saját életed megélésébe fektettél volna energiát,és aminőségre törekedtél volna,nem pedig a mennyiségre,meg a versenyzésre.Tudom,kegyetlenül hangzik,és fáj,de attól még igaz.

Kevesebb önzőséggel,és több akaraterővel többre vitted volna.Persze még viheted is,majd ha felébredsz.

2011. nov. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne menj haza, próbálj meg egy másik babysitter állást keríteni!!

Így folytathatod a tanulást!


A nővéred meg egyszerűen szerencsés volt, na, de a szerencse forgandó.

2011. nov. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd vissza, és gondold át a kérdéses. A nővérednek az a "minden", ami összejött, egy jó állás. Neked az a "semmi" az, hogy kirúgtak egy állásodból.


Na de az élet nem csak erről szól. Keress magadnak másik helyet és egy pszichológust. Az ugyanis nagyon gyenge idegzetre utal, hogy egy év alatt tönkrementél a pénztelenségben, és hogy amint nem jött össze az első munkád, haza akarsz jönni. Az a baj, hogy az első nehézségnél feladod. Így pedig nem fogsz előrébb jutni.

Nem a levegőbe beszélek, hidd el. Voltam én is nemrég olyan helyzetben, hogy 5 ezrem volt kajára egy hónapban. Sebaj, vettem krumplit, hagymát, kenyeret, margarint és ezeket variáltam. Tudom, hogy ki lehet bírni.

A papírformával meg ne törődj. Az életnek az a fura tulajdonsága van, hogy soha semmi nem papírforma szerint alakul. Ha igen, akkor valamit rosszul tudsz.

2011. nov. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!