Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a patológusokról? Tényleg egy lelketlen vadállatnak tartjátok őket, akikkel szóba sem állnátok? Köszönöm a korrekt válaszokat!

Figyelt kérdés
2011. nov. 13. 13:49
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

Ja és 22/N.


Egyébként rezidens vagy, vagy még pályaválasztás előtt állsz? Esetleg már patológus szakorvos vagy és valaki ilyet mondott rád?


Hagyd figyelmen kívül a véleményét,ha így történt.

2011. nov. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Orvostanhallgató vagyok, lassan végzek és ebben a szakirányban haladok majd tovább. A közelmúltban voltak atrocitások, valaki kezet sem akart velem fogni!
2011. nov. 13. 14:21
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

:(

Sajnálom, hogy így alakult.

A helyedben nem hagynám ott a pályát, szerintem ez az én meglátásom, értelmes ember büszke egy másik emberre, ha az ilyen munkát végez. Nem ajnározni akarom én, bár szerintem tényleg a leghasznosabb munka a világon, de beláthatnák sokan, hogy ha patológia nincs, akkor nagyon diagnosztika és orvostudomány, ezzel együtt gyógyítás sincs.

2011. nov. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Senki nem tudna eltántorítani, csak sajnos az emberek tudatában a patológia is rosszul van berögződve, hiszen már régen nemcsak az elhunytak boncolásáról szól!
2011. nov. 13. 14:32
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy rosszul tudom de a munka "oroszlánrészét" nem a boncmesterek végzik? A patológusok epdig elemzik a mintákat főleg,vagy nem igy van?

Amúgymeg én a munkája miatt senkit nem tartok lelketlen vadállatnak,ez egy hüyleség.

2011. nov. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
79%

Na igen.

Fogalmuk sincs, mennyi dolga van egy patológusnak és mennyire nem csak a halál okának megállapítása.

Még ha csak annyi is lenne, szerintem akkor is a leghasznosabb tudományok egyike lenne. Ezzel fejlődik a tudomány, ez által tudnak újabb dolgokat megállapítani és ez képezi a kutatások alapját is.


Szóval sok sikert kívánok:)

2011. nov. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
A boncolás nem működhetne megfelelő színvonalon, ha a boncmester és a patológus nem tudna összeegyeztetni a dolgokat, a boncmester előkészíti, felnyitja a holttestet, a patológus értékel, szerveket boncol. Tulajdonképpen a boncmester a patológus "keze" és "szeme". Sok kiváló patológus boncmestertől tanult meg boncolni.
2011. nov. 13. 14:35
 18/34 anonim ***** válasza:
Én nem tartom lelketlennek őket, sőt tisztelem, hogy elvégzik ezt a nem éppen könnyű munkát. A kézfogáshoz annyit, hogy ha valakiről tudnám, hogy ilyesmivel foglalkozik, nem tudnék kezet fogni vele. Nem azért, mert rosszat gondolok az emberről, meg tudom, hogy gumikesztyűt használ, de bennem mégis bennem van, hogy hullát érintett, de ez az én hülye mániám. Emiatt szerintem ne haragudj senkire.
2011. nov. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
"Itt örül a halál, hogy segíthet az életnek" - egy boncteremben láttam a falon ezt a kiírást és nagyon megfogott.
2011. nov. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
én ismerek egy embert, aki régebben boncmesterként dolgozott. nem vettem észre rajta, hogy más lenne, mint bárki más. ez is egy szakma, sőt fontos szakma. tény, nem mindenkinek való terület.
2011. nov. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!