Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Ti családtagjaitok, ismerőse...

A Ti családtagjaitok, ismerőseitek is ennyire anyagiasak?

Figyelt kérdés
Most olvastam pár kérdést,és teljes ledöbbentem milyen anyagiasak lettek az emberek. Az egyiknél azt olvastam,hogy a válaszoló számára hihetetlen,hogy vannak olyanok,akik nem akarnak milliomosok lenni. A másiknál egy lány kérdezte,hogy szerintünk mit szólnának a rokonai,ha pl. origami figurát ajándékozna nekik. Erre a válaszoló azt írta,hogy semmi szükség ilyen haszontalan dolgot adni. Minden ember ilyen? Az én szüleimnek,rokonaimnak de még a barátaimnak is megvannak azok a rajzok,amiket 10-12 évesen adtam nekik,nagy szeretettel őrzik. Komolyan ilyen személytelen,pénzimádó világban élünk?(nem arra vagyok kíváncsi,hogy miért jó ha van pénz)
2011. nov. 14. 18:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos ilyen világban élünk én is utálom a pénzt,mert sok emberi kapcsolatot is tönkretesz.
2011. nov. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Az igazi értékek szerintem nem mérhetők pénzben. Mondok példákat: Hosszú útról, fáradtan értünk haza a férjemmel este 11 körül. A fiam 19 éves barátnője saját kezűleg készített meleg pizzával várt bennünket. Úgy ettük,mint valami mannát. A frissen sült tészta illata a lakásban, a hazaérkezés öröme , a "minden rendben van" érzés, és ennyi elég volt ahhoz, hogy az ember jól legyen. Kifejezhető pénzben? Más. 80 éves nénike az utca végén az úttesten töri a jeget. Megállok, hogy váltsunk pár szót. "Eltakarítom már ezt a jeget innen a kanyarból, mert járnak erre autók is, aztán nehogy valami baj történjen-mondja." Senki nem mondta és senki nem fizetett érte. Ez a jóság. Ami mögött nincs sem érdek, sem rongyrázás. Kifejezhető pénzben?
2011. nov. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
Második válaszoló: ha annyi pénze sincs az embernek, hogy pizzát süssön meglepetésből, olyankor mi a helyzet?
2011. nov. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
Nekem speciel minden vágyam jelenleg egy könyv. 5000ft, szóval nem fogom megkapni. Ha valaki mégis megvenné nekem, hát a fenekemet a földhoz csapkodnám örömömben. Ha helyette kapnék origamit, hát értékelném a gesztust, deeee.. anyagias lennék? Vagy realista, tudást szeretnék a könyvtől, nem gyémántokra vágyom.
2011. nov. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Te egy gyerektől kérnéd a könyvet? Mert nem hinném hogy felnőtt,dolgozó ember kérdezte az origamis kérdést,hanem egy szerény zsebpénzzel rendelkező lány.
2011. nov. 14. 19:07
 6/13 anonim ***** válasza:
20%
Aki mindenkinek origamit ad ajándékba, vagy mindenkinek süteményt süt, stb. az ugyanúgy anyagias, csak nincs pénze... hiszen ha venné a "fáradtságot" hogy megismerje a családtagjai-barátai vágyait, akkor nem adná mindenkinek ugyanazt a személytelen ajándékot. Ez még sokkal sértőbb, mintha semmit nem ajándékozna, természetesen 18 év felettiek esetében.
2011. nov. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nahát akkor hívjatok anyagiasnak, de én is "csak" ezt szeretném, örömet szerezni az ajándékommal. Ha könyvet akar valaki, akkor azzal, nem mondjuk illatgyertyával, mert az olcsóbb.
2011. nov. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A pénz boldogít. Egy bizonyos határig.
2011. nov. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mivel sajnos nincs mindenkinek ugyanannyi,így nagyon könnyen alkotunk véleményt mindenről.Meg lehet nézni pár külföldi országot,ahol a létminimumom élő emberkéknek 100x annyi cuccuk van,mint nálunk egy diplomás házaspárnak.Boldogabbak,felszabadultabbak azok a külföldiek,pedig talán csak 8 általánosuk van.


Egyébként nekem a családom,és a rokoni köröm elég változatos.Az egyik oldalon a sznobság áll,sok-sok pénzzel,villával,autókkal,antik bútorokkal,és egy valag sóhersággal.Aztán vannak a szüleim,akik tehetősek,de a semmiből jöttek gyakorlatilag.És van még egy oldal,akik ha nem is nélkülöznek,de pár dolgot nem engedhetnek meg maguknak.Rájuk már inkább jellemző a rossz családi viszony,az állandó aggodalom,és embertelen viselkedés.(mondjuk az utóbbi nem feltétlenül a pénzből fakad).


A barátaimnál észrevettem,hogy egyre jobban adnak magukra,némelyik már felvágóskodik.Nem szoktam szólni igazából semmit,hisz nekem aztán nincs okom a panaszra,a lényeg,hogy én nem hivalkodom semmivel.Sokszor mondom inkább,hogy albérletben lakom,ha valami idegen kérdi,minthogy bevalljam,hogy ez már saját lakás...

2011. nov. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Komolyan ilyen személytelen,pénzimádó világban élünk?"


Nem az az igazán személytelen ajándék, ha mindenkinek ugyanazt adod, ezzel túlestél az ajándékozáson, aztán nagy ívben teszel rá, hogy örül-e a megajàndékozott? El tudod képzelni, hogy a szóban forgó kérdező egész családja origamira vágyik?

2011. nov. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!