Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a párommal...

Hogy értessem meg a párommal hogy beteg vagyok? Hiába van papírom, hiába szedek gyógyszereket, szerinte minden csak rajtam múlik, ha akarnám nem volna semmi bajom!

Figyelt kérdés

32éves vagyok depressziós és pánikbeteg. Ezt orvos állapította meg. Gyógyszereket szedek,de még nem sok mindent javult a helyzet.

A férjem nem érti hogy mi bajom. Állandó levertség,fáradság,minden ami ezzel jár. A szexuális életünk katasztrófa,semmi késztetésem nincs hozzá. Mindig a fejemhez vágja hogy csak az én hibám,ha akarnám összejönne! Szerinte ez nem betegség,ilyen nincs is! Ahelyett hogy segítene,még mélyebbre taszít!


2011. nov. 16. 14:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
58%
Mert a pasid egy idióta,neki csak az számít hogyha tele van a farka akkor legyen kibe dugdosni...
2011. nov. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%

a gyógyszerektől nem lesz jobb. tudom, mert én is szedtem egy időben. aztán az életvitelen változtattam és sokkal jobb lett.

ettől függetlenül a pasid még egy idióta :D

2011. nov. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nem csak a szex a gond! Szerinte a depresszió nem betegség,ha akarnék tudnék változtatni. De nála például az alkoholizmus,a drog és nikotinfüggőség sem betegség! Szerinte ezek az emberek egyszerűen akaratgyengék. Csak az a beteg aki megvan fázva,el van törve a keze,stb.


Ha szidjátok a páromat,nekem az nem segítség! Köszönöm.

2011. nov. 16. 15:17
 4/23 anonim ***** válasza:
68%

Én a helyedben dobnám a pasit... szerintem ha ő lenne ilyen helyzetben akkr másképpen látnák a dolgokat. Akkor ezekszerint a szellemi fogyatékosság sem betegség...

Szerintem nincs a pasi tisztában semmivel... ami nem megy nem kel erőltetni,vannak "normális" pasik.

2011. nov. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
29%

Le lehet pontozni, de a férjednek igaza van... Valóban, a drogfüggőség és egyéb függőségek (vásárlás, dohányzás, alkoholizmus és még lehetne sorolni) akaratgyengeségek és kész.

Az, hogy gyógyszereket szedsz az ég világon semmit sem fognak használni, felesleges pénzkidobás. Azt viszont támogatnám, hogy válj el, hiszen az új környezet, egy esetleges új és sokkal boldogabb kapcsolat seperc alatt rendbe hozza a lelki világodat is.

2011. nov. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem vagy beteg szerinte,ezért segíteni sem akar....

Szerintem ettől az ő nézőpontjától függetlenül segíthetne neked abban,hogy jobban érezd magad. Most nem feltétlenül a depresszió és a pánikbetegség-et kellene kigyógyítani, hanem elkezdeni olyan dolgokkal foglalkozni, amelyek elindíthatnak a gyógyulás útján.....

Szerintem ebben fontos szerepet játszik a párkapcsolatotok.Előbb ezt kellene rendbeszedni,te is jobban éreznéd magad,ő is!Szeretitek még egymást?Ha igen,akkor tegyetek egymásért.Te tegyél magadért,a férjedért,a kapcsolatotokért,ő pedig érted,a kapcsolatért is!Támogatnotok,segítenetek kellene egymást.

Ami a legfontosabb szerintem, hogy nem szabad átesni a ló túloldalára.Például,hogy alapvető dolgokat azért nem csinálsz meg,mert beteg vagy.(És most nem a szexre céloztam!!!!még mielőtt még valaki letámadna).Szóval próbálkozni még lehet sok mindennel. És az biztos, hogy depressziónál is hatalmas akaraterő kell.Nem szabad elveszni a süllyesztőben. Van a minden mindegyféle depi(magyarán lesz*rsz mindent és hagyod magad szenvedni,mert nem látod a kiutat),és van az,amikor k.szarul vagy,és próbálsz ellene tenni.(ha utána nem sikerül,akkor persze mégrosszabbul leszel,de akarat és nem szabad feladni a dolgokat).Ugyanolyan ember vagy,mint bárki más.Próbálj meg mérlegelni,hogy neked hogyan lenne jobb ez a párkapcsolat,te mitől éreznéd jobban magad...Közös programok,romantika, segítség a férjedtől a házimunkában,több pihenés,megértés....De közben neked is próbálnod kell őt megérteni,őt segíteni...Nehéz... Jobbulást kívánok.

2011. nov. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ha akarnám sem tudnám magam teljesen elhagyni,mert van egy 2,5éves gyerekünk. Érte muszáj megerőltetnem magam,pedig sokszor felkelni sincs kedvem!


Mindent megcsinálok,főzök,mosok,takarítok,stb. Egyáltalán nem hagyom el magam. De állandóan fáradt,kimerült,és sajnos ideges vagyok,ezt próbálom a gyerek előtt hanyagolni.

Viszont a szexhez abszolút semmi kedvem. Pedig szeretem a párom,és tudom hogy ő is szeret,de valahogy ezt nem képes megérteni mi a bajom!

Ez a rossz hangulat nálam már gyerek korom óta megvan. Sajnos elég pocsék volt. Hullámvölgyekben éltem,de most jött ki rajtam legjobban. A gyógyszereket pedig nem régóta szedem.

2011. nov. 16. 16:11
 8/23 anonim ***** válasza:
68%
Bocs, baromi közhelyes leszek, de ha te lenné számára az Igazi társ, elfogadna és támogatna így is...
2011. nov. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Próbálj változtatni az életeden. Milyen céljaid vannak? Mi akadályoz azok elérésében?
2011. nov. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj változtatni az életeden. Gondolkozz el azon, hogy mivel tudnád jobbá tenni az életed, minden kis apróságot írj fel, és hogy azok várhatóan mivel tennék jobbá a mindennapjaidat. Nézd meg, mi az, aminek a megváltoztatásához reális esélyed van, ami a legkönnyebben menne. Ha egy megvan, a többi már sokkal könnyebb lesz - a sikerélmény miatt is. Ha ezt átgondoltad, jegyezted, ülj le a pároddal, és beszéld meg vele, ill. kérd meg rá, hogy próbáljon ebben segíteni, és mondd el neki azt is, hogy mivel, valamint kérdezd meg, hogy szerinte ő miben tudna neked segíteni.

A gyógyszer sajnos nem megoldás, csak elnyomja a problémákat, ha elmúlik a hatása, akkor azok újból előjönnek, a kistestvéreikkel együtt, akikből egyre több lesz. A jelenlegi orvosod helyett inkább egy mentálhigiénés szakemberhez forduljál, ők nem gyógyszerekkel akarnak gyógyítani.

2011. nov. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!