Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem korrekt velem, hogyan...

Nem korrekt velem, hogyan tudnánk mégis együtt lakni? Kérlek adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés

Sziasztok! A dolog ott kezdődött, hogy a családom vett egy lakást. Jelenleg négyen élünk itt, a párom, én és még két albérlő (lány). Az egyik lánnyal semmi probléma, most a másikról lenne szó. Egyszerűen már nem tudom kezelni a helyzetet!


Az a baj, hogy nekem kell ugye fizetniük a lakbért, rezsit, meg stb. Viszont én úgy érzem, hogy minden szempontból átlagon felül próbálok velük rendes lenni (tehát nem csak szimplán korrekt vagyok). Nem fényezni akarom magam, de tényleg így érzem, és ez a rezsiköltségben is megmutatkozik, vagy közös dolgok vásárlásában (takarítószerek, stb), szóval kézzelfogható dolgokban. Eddig gyakorlatilag az összes tisztítószert én vettem, például.


Viszont úgy érzem, hogy ez a lány kifejezetten sunyin viselkedik. Ma már ugye 18.-a van, és még nem fizette ki a novemberi lakbért, DE még az októberi rezsit sem! És igazából ha odajönne hozzám, hogy "bocsi, de most ez meg ez történt, csak 2 hét múlva tudom hozni a pénzt" vagy bármit is mondana, azt mondanám, hogy oké. Persze kellene a pénz, de nem vagyok szemét, és megértem, hogy sokba kerül az albérlet, és közbejöhetnek dolgok. De hogy még direkt kerül, és csak sunnyog??


Ja, szemetet nem viszi le magától, nem mosogat el sokszor maga után, takarításból többször kihúzta magát, és hazament (nem szólt előtte!). A hétfőn kiteregetett ruhái csütörtök-péntekig ott állnak a fürdőben...


A kérdésem az, hogy mégis mit mondjak neki, hogyan viszonyuljak a dologhoz? Ti mit tennétek?


2011. nov. 18. 15:07
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Egy példa: az elején mondtam, hogy úgy lenne a jó, ha a WC-papírt meg ilyesmiket megvenné egy ember (nekem lenne rá lehetőségem, hogy olcsóbb helyen megvegyem), és aztán 4 felé osztanánk a költséget. Erre a lány megkért, hogy inkább legyen úgy, hogy ha elfogy valami, majd hoznak, amit kell. Belementem, de értitek... ez azért sehogy nem tud igazságos lenni :S


Erre azt mondja nekem, hogy oké, akkor fog hozni felmosó folyadékot, mert mondtam, hogy elfogyott. (Ő ajánlotta fel, hogy hoz!). Nem hozott. Mondom oké, elfelejtette. Eltelt több, mint 2 hét. Megírtam nekik üzenetben, hogy legyen szíves valaki vegyen már, mert nem tudunk így felmosni. Nem hozott... Végül a másik lány hozott. Ugyanezt eljátszotta más dolgokkal is, ez csak egy példa.

2011. nov. 18. 15:11
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Köszönd meg neki a lehetőséget, hogy ott lakhatott nálad, mond meg neki, hogy 2 hete van, hogy összepakoljon és kifizesse a hátralékot..


Tudod, ha kedvességgel lehetne fizetni a világban, akkor senki se nyomorogna!!!

2011. nov. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik albérlőddel gondok vannak, keressen magának máshol lakás lehetőséget...Mindenkivel csak annyit teszen meg, amennyit megenged magával szemben. Állj a sarkadra!
2011. nov. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
tesznek:) bocsi
2011. nov. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy átlagon felül vagy rendes? Nem kötekedni akarok, tényleg érdekel :)


Az gáz, hogy nem jelzi, ha valami oknál fogva nem tud fizetni. Én már 4 éve lakok albérletben, eddig mindig pontosan fizettem. Ha valami közbejönne, akkor szólnék. Most kivételesen még én sem fizettem, mert van egy olyan érzésem, hogy most át akartak vágni a rezsivel, megkértem a főbérlőt, hogy hozza fel a számlákat. A pénz megvan, ha mutatja a számlát, akkor fizetek. De ez más, mint a te eseted.


Próbálj vele beszélni, ne üzenetekben kommunikálj. Voltak ilyen link lakótársaim... Az a tapasztalatom, hogy nem szoktak változni, max. 1-2 hétig igyekeznek, utána semmi. Minden ember más, hátha észhez kapna. Ha nem változik 1 hónapon belül és nincs szerződés, akkor én kidobnám.


Egy ismerősöm drasztikusabb módszere: a lakótársa sose mosogatott el maga után, ezért egyszer az ismerősöm behordta a mosatlant a srác ágyára. Persze ez csak akkor jó, ha nem te adtad neki az ágyneműt... :) Meg ha van hozzá képed, én nem merném megcsinálni. Bááár... Volt, aki közel állt hozzá :D

2011. nov. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem dobd ki! Találsz normálisabb albérlőt is. Addig tedd meg, míg nem halmoz fel nagy összegű adósságot és lép le fizetés nélkül! Előbb sürgősen hajtsd be rajta a lakbért, rezsit, majd közöld, hogy mikortól távozhat.
2011. nov. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a társbérletben le kell fektetni a szabályokat feketén fehéren. Ez nem jelenti azt, hogy sz.mét lennél csak egyszerüen együttélés esetén muszáj ezek alapján játszani a tiszta ügy érdekében.


Szerintem most csináld azt, hogy kitalálod a szabályokat (takarítási rendtől kezdve, a közös helységek tisztántartásán át a közös cuccok megvételéig), majd összehívsz mindenkit és közlöd, hogy mostantól ez lesz. Ha nem tetszik, akkor lehet menni.


A fizetést is tisztázd. Ha nem tud valaki fizetni, akkor szóljon, de ne sunnyogjon, ha folyamatosan nem tud fizetni, akkor szintén sajnálod, de...


Tudom, hogy ez nem könnyű helyzet, de te vagy a lakás tulajdonosa, neked kell ezt irányítanod. Bele kell tanulni, aztán könnyebb lesz.


Ügyes legyél.

2011. nov. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a szüleim, párom, és a másik lány szerint is legyek "nagyvonalú". Merthogy ez a lány szerintük alig van itt (heti 5 nap), én meg ugye állandóan itt lakom - és szerintük ő emiatt gondolja úgy, hogy nem "kell" annyit fizetnie mint nekünk. Jó, a WC-papírt meg ilyesmit valahol meg is értem, nyilván ha kevesebbet van itt, kevesebbet is használ. Szóval én hajlandó vagyok kompromisszumokba belemenni! De a szemetet miért nem bírja pl. levinni??? Az nem kerül pénzbe...


Ja, és szerintük nem lenne jó kirakni, mert ki tudja, ki jönne helyette. Merthogy ő csendes, elvonul a szobájába, nem zavar senkit. Ez igaz, na de a többi dolog :S


Egyszerűen úgy érzem, hogy ott próbálja csökkenteni a költségeit, ahol csak tudja :S

2011. nov. 18. 15:24
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mind nagyon hasznos volt!

Átlagon felül rendes: szóval én is laktam 2 évig albérletben, úgyhogy tapasztaltam egyet s mást...


Néhány példa: most sikerült még csak a villanyt átíratni az én nevemre, emiatt pedig eddig nem tudtuk bediktálni a fogyasztást, átalányt fizettünk (az előző lakók miatt, mert még az ő nevükön volt, és ők ezt választották anno). Aztán amikor átírták végre, adtak egy 12 ezer forintos számlát, hogy ez az elmaradás. Na mármost, nyilvánvaló, hogy az előző lakók elmaradása is benne van ebben az összegben, DE a miénk is. Viszont egyrészt nem tudtam, hogyan számolhatnánk ki, hogy mennyi az annyi, másrészt rendes akartam lenni... szóval kifizettem én az egészet. Egy köszit sem kaptam erre.


De több ilyen is volt (pl. vízszámlával). Meg persze a héten három napot itt volt a barátja, felhozta többször is a kutyáját, itt aludtak nála barátnők, stb, stb. Sose szóltam semmit. Ja, kulcsok másolását is mind én fizettem. Jó, persze azokat visszakapom majd :)


De az átlagon felül rendest inkább a pénzügyi dolgokra értem, tényleg a legjobban próbálom nekik kihozni.

2011. nov. 18. 15:30
 10/15 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon rendes vagy. Bárcsak az én főbérlőm is ilyen lenne!
2011. nov. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!