Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülőkkel együtt lakni?

Szülőkkel együtt lakni?

Figyelt kérdés
A szüleim mikor építkeztek, úgy építették a házat, hogy én ha férjhez megyek, ne kelljen házat vennünk, csak a tetőteret beépíteni, és ott tudjunk lakni.Nekem ez így tökéletesen megfelelne, mert jó tágas, és van egy nagy kert is, ahol majd a gyerkőcök rohangálhatnának, és megoldható lenne kívül egy lépcső, mert úgy gyakorlatilag külön álló házrész lenne.a párom viszont ellenkezik.Imádja anyumat, de azt mondja, hogy az életbe nem költözne össze az anyóssal.szerintetek mit tegyek?apum meghalt 7 éve, anyukámmal azóta vagyunk ketten, és nincs szívem itt hagyni egyedül.
2010. máj. 30. 13:40
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
60%
szerintem felesleges is lenne ott hagynotok és kínlódni a temérdek hitellel több szempontból is jó ha édesanyád már nyugdíjas tud segíteni majd a gyerkőcök mellett nem kell őket bölcsibe adni vagy dadust fogadni a főzés és a házimunka is lehet közös ő sem magányos. Én biztosan maradnék ha lenne ilyen lehetőségem! Több ismerősöm él igy!
2010. máj. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
81%

Száz százalék,hogy inkább nyomorognék egy albérletben minthogy az anyósommal,vagy akár a saját szüleimmel (pedig nincs gond a kapcsulatunkkal) együtt éljek. Az enyémek is tervezgettek iylesmiket,hogy majd a tetőrbe felköltözök,de mondtam hogy felejtsék el..

Minimum 5 utca távolság és garantált a jó kapcsolat velük.

Biztos vannak előnyei,meg van akinek bejön,de nekem nem menne soha.

2010. máj. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
87%

Ja és többek közt azért is irom ezt mert én egész életemben a szüleimmel+az apai nagyszüleimmel éltem egy háztartásban. Én nem kérek többet belőle.

Külön generáció,külön ház,külön élet.

2010. máj. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
74%

Szia! A párodnak valószínűleg van egy rossz berögződése az anyósokkal kapcsolatban. Tapasztalatból mondom, hogy nagyon jó a gyerekeknek nagyszülőkkel lakni és a fiatal párnak is jó ott lakni, otthonosabb és ha anyukád tényleg rendes, nem hárpia mindenbe beleszóló anyós, akkor tényleg a világ egyik legjobb dolga :) Én megtapasztaltam és nem cserélném el senkivel a gyerekkoromat, fantasztikus volt :) Volt olyan, hogy dédimamám is itt lakott, akkor még jobb volt (emeletes kertes ház, szóval mi sem kuporogtunk, ne érts félre). :) Beszélj a pároddal, ha van olyan ismerősöd, aki hozzám hasonló akkor ültesd le azzal beszélgetni, akkor majd ő meggyőzi, hogy mennyivel jobb úgy élni, ha együtt van a család.

Másik mamám mindig azt tervezte, hogy ha megnyeri a lottó 5-öst akkora kastélyt építtet, hogy mindenki együtt legyen :)

2010. máj. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
66%

Véleményem szerint is anyóstól olyan távol kell menni, hogy papucsban ne tudjon átjönni!!!


(a szüleimmel sincs bajom, anyósékat is kedvelem)

2010. máj. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
85%
Én általában azt mondanám, hogy semmi pénzért nem költöznék anyóssal, de ha én lennék a helyedbe én is maradni szeretnék...
2010. máj. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim válasza:
88%

Én anyum is egyedül van...itt lakunk nála van férjem és most jön a második baba.

Azelött párom anyósomat a világ legtüneményesebb anyósának tartotta,igaz az is volt,de elcsavarta a fejét egy léhűtő....

Én ha tehetném hogy megmaradjon a jó viszony már költöznék is de sajnos nem tudunk.....így kényszerből maradnunk kell..

Én azt tanácsolnám hogy amíg anyud tud magáról gondoskodni menjetek és éljétek világotok,s ha ne adj valami történne,ráér akkor összeköltözni.Nehogy aztán a jó viszonyt nálatok is megölje az együtt lakás....

Sok sikert...

2010. máj. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
73%
A párodnak teljes mértékben igaza van! Én sem laknék egy számomra idegen emberrel, hogy tudjam ott van alattunk vagy a másik szobában amikor szexelünk vagy ilyesmi, fújj... :S És akkor is idegen ha anyukád és szereti... Amikor felnő az ember az az élet rendje hogy elhagyja a szülőket. Ez így van embernél, állatnál. Nem egészséges a mai világban együtt lakni. Ha nem tudja eltartani a házat akkor eladja és vesz egy kisebbet.
2010. máj. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
79%

Ha azt akarod, hogy állandóan beleszóljon, hogy hogy neveljétek a gyerekeket, és hogy milyen színű hajgumit tegyél a lányod hajába akkor hajrá!

Bocs, de nekem baromi rossz tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban, de persze ha anyukád nem ennyire "intézkedős", akkor talán kevesebb lesz az összezördülés...

2010. máj. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
97%

meg kell beszélni anyukával már az elején, hogy ha nem szól bele az életetekbe, akkor maradtok, és mindenki hepi.

de amint kezd túl sok lenni belőle, akkor cuccoltok. ha kell, akkor egyszobás sötét lyukba.

ha intelligens, és elég fontosak vagytok neki, semhogy a saját hülyesége miatt otthagyjátok, akkor menni fog a dolog.

2010. máj. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!