Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben szemtelenség...

Ilyen esetben szemtelenség azt kérni, hogy inkább egy bizonyos játékot vegyenek ajándékba?

Figyelt kérdés
Anyósomék úgy szoktak ajándékot venni, hogy megvesznek valami drágább (de teljesen feleslges és használhatatlan) játékot, majd néhány hét múlva jönnek kölcsönért, mert az a szuper játék (még a blokkot is hozzák) hogy megterhelte a családi kasszájukat... Természetesen szoktunk nekik adni, így gyakorlatilag mi vesszük meg azt az ajándékot is, mert az évek alatt még egy "kölcsönt" sem adtak meg. Mi már megvettük az ajándékokat, de a fiunk beleszeretett egy távirányítós autóba (3000 Ft) és nagyon nagy öröm lenne neki, ha azt kapná tőlük.
2011. nov. 21. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag maguknak vették meg a játékot :D Igen, ez szemtelenség.
2011. nov. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem. Csak a tálalásra figyelj.


"Nézd, Pistike odaáig van ezért az autóért, most ez minden vágya. A boltban láttuk az X utcában, a többi drága játékra rá se nézett, de ezt az autót akkor mosollyal nézegette, hogy biztos a fa alatt is ugrálna örömében."

2011. nov. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az anyukám és az anyósom is eleve úgy kezdik ezt az egész karácsonyi mizériát, hogy novemberben felhívnak, hogy mit szeretnének a gyerekek, ill. mire van szükségünk. Szerintem teljesen normális dolog, hogy ezt megbeszélitek, de mivel nálatok ez (még) nem szokás, legyél kimért, udvarias, és mondd el, mennyire örülne a gyerek annak a kisautónak, ami nem is kerül olyan sokba, mint pl. a tavalyi ajándék, így bizonyára nem terhelné meg őket anyagilag.
2011. nov. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

én így azt mondanám nekik, hogy ne vegyenek semmit inkább


ha már úgy is visszakérnék az árát akkor miért nem ti veszitek meg neki, legfeljebb mikor jönnének kölcsönkérni mondanám, hogy sajnáljuk de most nem tudunk kölcsön adni, hisz nekünk is sokba került az ünnep


Nekem már nagyon elegem van a sok kunyerálós emberből, ha van pénz akkor azt se tudják hova szórják, hóközepére persze elfogy a fizetés akkor meg rokonról rokonra járnak kölcsönkérni, persze úgy hogy soha vissza nem adják.



Unom már, hogy mi nem siránkozunk és akkor mindenki a környezetünkbe azt hiszi, hogy nekünk milyen jól megy.


Bocs a nem kérdéshez tartozó részért, csak jó volt leírni

2011. nov. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez anyósék részéről irtó nagy pofátlanság. Én nem adnék nekik kölcsön utólag. Vagy céloznék rá, hogy majd ha az előző kölcsönöket térítették.

Anyósomnak a legutolsó húzásán én is kiakadtam rendesen. A házassági ajándékunkra a páromtól kért pénzt kölcsön. persze nem adtunk neki, azt mondtuk, majd ráér az ajándék, és inkább ne is adjon semmit, mint így, hogy magunkat ajándékozzuk meg.

2011. nov. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

amennyire nem szemtelenség a részükről, hogy az ajándék számlája alapján kérnek kölcsönt, abban az esetben az sem szemtelenség, ha megmondod, hogy mit vegyenek. elvégre a végén úgyis a te pénzed "bánja". esetleg mondhatnád nekik, hogy nem kell drága játék, olcsó is jó. annyiért vegyenek, amennyit rá tudnak szánni. További problémák elkerülése végett.


Milyen emberek vannak azért, nem semmi a férjed családja.

2011. nov. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hogy miért érzem én azt, hogy itten valami nem igaz.
2011. nov. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szemtelenség. Belegondoltam, nálunk ez egyáltalán nem téma.

Ha a gyerekeknek valami tetszik, megmondjuk gondolkodás nélkül, hogy ennek annak örülnének. Hozzáteheted, hogy ez mindenkinek gondot okoz mit is szeret igazán a gyerek, hát mi most tudjuk ezt szeretné, gondoljátok megtudjátok venni ezt, ha nem sem gond, akkor majd megvesszük mi.

Valahogy így próbáld előadni.

2011. nov. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem pont annyit kérnek, amennyi az ajándék volt. Húsvétkor pl. vettek egy gyerek konyhai felszerelés szettet meg játék edényeket erre kb 6000Ft-ot költöttek és kölcsön meg 10000 Ft-ot kértek. Tehát nem azt mondják, hogy ez az ajándék ára, hanem azt, hogy "Látjátok mennyibe került ez az ajándék, ezért állunk rosszul, ezért kényszerülünk kölcsönért jönni...". Ezt már megszoktuk, nem csinálunk ügyet belőle. Annak viszont örülnénk, ha olyan ajándékot hoznának, amivel tényleg örömet okoznak. Anyukámékkal mi is megbeszéljük, hogy ki mit vesz, ebből még nem volt gond, de anyósomék mások. Köszönöm az ötleteket! Remélem valamelyik beválik.
2011. nov. 21. 15:38
 10/10 anonim ***** válasza:
ez durva :o drukkolok :D
2011. nov. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!