Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell leszólni azokat,...

Miért kell leszólni azokat, akik szerint nem helyes, ha a szülők albérlőt csinálnak a dolgozó, fiatal (! ) gyerekükből?

Figyelt kérdés
18 éves kora után a gyerek miért lesz fizetővendég a saját szüleinél?
2011. nov. 21. 13:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%

Akinek van saját keresete, az igenis gondoskodjon magáról. Nagy segítség, ha otthon maradhat, hisz nem kell albérletre költenie, de igenis illik kivenni a részét a kiadásokból. Persze ez a szülők anyagi helyzetétől is függ, mi nem állunk rosszul, de nem volt kérdés, hogy amíg dolgozó felnőttként itthon lakom, addig igenis hozzájárulok a kiadásokhoz...nem kezeltethetem magam egyenrangúan a kisebb testvéreimmel, mikor nekem már saját önálló jövedelmem van.


24L

2011. nov. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%
Hogy besegítsen a háztartásba. Tőlem ezt nem várták el ugyan, pedig amikor még otthon laktam mindig hozzájárultam a számlákhoz önként, mert tudtam hogy anyagilag nincsenek talpon. És amúgy is 18 évesen már nagykorú a szülőnek nem kötelessége őt eltartania, és ugye minden támogatás megszűnik a gyerek után ha már befejezi az iskolát
2011. nov. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
71%
Ne már, hogy megint ezt feszegeted, kezd unalmas lenni. Olvasgass inkább a tegnapi 2!!!!! ugyanilyen kérdés válaszai között!
2011. nov. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
69%
Akár hányszor is teszed fel ezt a kérdést, az emberek legtöbbjénél teljesen természetes, hogy ha a gyerek pénzt keres, akkor ő is belead valamennyit a közösbe.
2011. nov. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%

Előzmény: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Alapból nem szólt le senki senkit, csak az ilyen kijelentésekkel van a gond:

- "Én és a szüleim is rendkívül utáljuk az ilyen szülőket."

- "Mi sem vagyunk extra gazdagok , a környékünkön mindenki hasonló anyagi körülmények között él a havi összbevétel nettó 600.000..."


Kb ennyi. Ha dedós szinten akarnék válaszolni azt mondanám: ti kezdtétek.

Véleményem szerint eleve hibás a logika, a gyerek nem fizetővendég lesz, hanem elkezdi támogatni ő is a szülőket és kivenni a részét a családi kiadásokból.

2011. nov. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%

Ahany ember, annyi fajta, tehat mindenki a sajat velemenyet fogja leirni egy kerdessel kapcsolatosan. A masik, hogy valoban vannak olyan szulok, akik onhibajukon kivul kerultek nehez anyagi helyzetbe, tehat nem hasznalja ki a gyermeket azzal, ha a felnott gyermeknek van keresete, es megkeri, hogy szalljon be a rezsibe, mivel ott el, es mindent hasznal, nekik viszont min. vagy nincs allando, havi beveteluk, amibol a szamlakat, vagy a megelhetest tudnak biztositani. EGy forumon soha nem lehet atlatni a kerdes moge, hogy valojaban miert is alakult ki a helyzet, amirol a kerdes szol.

Az viszont igy van, hogy sok csaladban egymast hasznaljak ki, tehat hol a szulo a gyermeket, hol pedig a gyermek a szuleit, ez elszomorito, mivel inkabb osszetartani, es tamogatni kellene egymast.

2011. nov. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Na mi van, elmaradt az utolsó óra a dedóban,

hogy már kora délután felteszed ismét ezt a hülyeséget??!

2011. nov. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, hogy ha a szülő önszántából segít a tanuló, esetleg már dolgozó gyerekének ezzel, és megteheti, akkor az az ő döntése, és nem kell lehülyézni meg azt mondani, hogy nem helyes, mert mkinek szíve joga eldönteni, hogy mire költi a pénzét és hogy kezeli a gyerekét. Ellenben azt is meg tudom érteni, hogy ha nincsenek olyan anyagi helyzetben pl., akkor igenis, ha már dolgozik a gyerek vagy elég jó kis összeget kap ösztöndíjnak, akkor abból igenis segítsen be, ha a szülők úgy gondolják. Az kicsit visszás, ha vki 30-40 éves koráig a szüleinél lakik, és mindent megcsinálnak helyette, pedig megtehetné, hogy legalább a rezsibe besegít...
2011. nov. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

Jó igazad van,nem helyes ha a szülők albérlőt csinálnak a gyerekükből,CSAK kérlek h NE tedd fel még1x ugyanezt a kérdést,mert már felvágom az ereimet.

(mellesleg úgysem hallgatsz senki tanácsára,véleményére,akk minek firtatod még a témát?)

2011. nov. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Először tettem fel a kérdést. Láttam, hogy vannak ilyen kérdések, olvasgattam ott, de nem válaszoltam. Viszont nem kicsit felhúztak a válaszok, azért írtam ki a kérdést.
2011. nov. 21. 15:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!