Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le apát az...

Hogyan szoktassam le apát az alkoholfogyasztásról?

Figyelt kérdés
Amikor józan semmi baj sincs vele kedves, gondoskodó, vicces, de miután iszik nem áll meg a lábán állandóan hülyeségeket beszél nekem és anyum is alig bírja.(elvonó kúrára nem akar menni) Teljesen szétzilálja a családot. Segítsetek pls
2011. nov. 23. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezek olyan dolgok, hogy ha ő nem akarja, akkor nem tudsz sajnos mit csinálni. :(
2011. nov. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem is volt iylen.a munkája miatt ideges volt.:Smióta tart?
2011. nov. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
kb 20-25 éves kora óta és most 45
2011. nov. 23. 22:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ő döntése, nem tudsz segíteni rajta. Ha már 20 éve tart a dolog, akkor meg pláne. Ha elvonóra nem akar menni... nulla ötlet. Valami pszichés probléma, vagy csak egyszerűen a nulla kitartás áll mögötte.


Esetleg azzal lehet próbálkozni, hogy elmondod, milyen büszke vagy rá, mert ebben meg abban helyt áll, és kitartóan dolgozott érte. És mindenképpen büszke vagy rá, mert az apád, mert jó a humora, mert gondoskodó és vicces.


És hangsúlyozhatnád, hogy mennyire büszke lennél rá, és ő is magára, ha ezt is le tudná küzdeni.


Amúgy pedig én eddig egy biztos megoldást találtam erre és az ehhez hasonló kérdésekre. Isten. Rengeteg keresztény gyülekezet (én református vagyok, és az én gyülekezetem is foglalkozik) kékkereszt körrel, ami az alkohol problémások köre. És hát a kulcs, hogy ha valaki megismeri Istent, és segítséget kér Tőle, ha megtér, akkor sokminden megváltozik. Ezek a dolgok is. Esetleg imádkozz apukádért, és vidd el templomba, beszélgessen a lelkésszel, beszélgessen más szabadult keresztényekkel.

2011. nov. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ. Szerintem a stressz miatt iszik. Egyre nehezebb megélni és ő egyre többet dolgozik éjjel nappal ritkán van itthon.
2011. nov. 24. 22:12
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja és a válaszod második része hasonlít arra amit apa eldadog nekem nagynehezen részegen :)
2011. nov. 24. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!