Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szoktassam le anyámat...

Hogy szoktassam le anyámat hogy ne vizslassa végig a lakásom mindig?

Figyelt kérdés

5 éve nem lakom velük,4 évig koliban,társbérletben laktam,most 1 éve végre kettesben párommal.Ez az első lakás hogy a saját dolgaink vannak mindenütt,és az első lakás amit anyám lát.

Fel szoktak jönni kb havonta ha erre járnak (50km-re lakom).

És anyám végignéz mindent,de úgy hogy ma már rászóltam és bezártam a konyhaszekrényt,ne turkáljon.Meg is sértődött,hogy nem lehet kiváncsi hogy milyeim vannak?

De fürdőbe is ha megy wc-re,utána látom hogy el van mozditva minden,tehát alaposan szétnézett.


Nincs rejtegetnivalóm végülis,de nagyon idegesitő.

Főleg hogy elkezdett megjegyzéseket tenni hogy rendetlenség van,mit kellene másképp.

(dolgozunk mindketten suli mellett párommal,teszek rá magasról ha nincs elmosogatva 2 napig vagy poros a polc,megvár)


Nem akarom h ne jöjjön,mert én se jutok haza csak havonta,és azért csak az anyám.

De nagyon idegesitő,és pedig ma is szépen mondtam h ne nézzen már végig mindent,megsértődött.

Mit csináljak?

24/N


2011. ápr. 21. 21:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ismerősöm volt így az anyukájával, a következő módszerrel szoktatta le: ahova tudta, hogy be fog nézni, oda betett egy cetlit, hogy "Anya, ne turkálj itt, blablabla". Kutyaszorítóba került a nő, mert kínosnak érezte, hogy szóljon a cetliért, hiszen ha olvasta, az azt jelenti, hogy turkált. Így nem szólt, és a turkálás is megszűnt.
2011. ápr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, hogy zavar, mert ha kivancsi is, illene visszafognia magat. Talan majd elmulik az ujdonsag varazsa, most meg uj a lakas, kesobb talan nem lesz kutakodo. Otthon is kutatott a cuccod kozott? Mert ha nem, akkor szerintem nem fog kesobb, mikor megszokja a helyeteket es nem lesz neki uj. Megvaltoztatni nem hiszem, hogy meg tudod. Hisz csak megsertodik.
2011. ápr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
24%

Anyád is adott bele pénzt a lakásba, vagy tök saját a pároddal???


Mert előbbi esetben kénytelen az ember tűrni az uralkodást.

De ha nem adott bele, akkor vegye tudomásul, hogy ő ott csak vendég...

2011. ápr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
53%
Mondd ezt:itthon én vagyok az úr,te azt csinálsz amit én mondok ha nem tetszik menj haza!
2011. ápr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%
Érdekes dolog ez a "ki adott pénzt a lakásba", még ha a szüleié is a lakás, szerintem a személyes cuccokba turkálni nem szép dolog, de lehet, hogy ez csak nálunk van így. Amíg kamasz/tini voltam, addig sem turkáltak még a szobámban sem, pedig a tárgyaimat a szüleim vették. De mondom, lehet, hogy ez máshol másként van.
2011. ápr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%
Kérd meg, hogy takarítson, ha már jön és rakosgat.
2011. ápr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Párom még nem vette észre,igy nem akarok cetlizni,nem akarom h megutálja anyámat,eddig jó a viszony.


Nem először van itt,már vagy 15x volt,első 3 alkalommal hagytam,had nézze,kiváncsi.

De már semmi uj nincs,max egy rezselőgép vagy egyéb apróság.


Egy forinttal nem támogatott 16 éves korom óta,nemhogy a lakásba,kettőnk saját szerzeménye.


Amig otthon lkatam,nem emlékszem,nem voltam sokat otthon,nem is érdekelt ez.

2011. ápr. 21. 21:26
 8/20 A kérdező kommentje:

Volt már hogy nekiállt mosogatni,mert érkezés előtt negyed órával hivott h feljöhetnek-e,én meg nem álltam neki rendetrakni...

csinálja,annyival kevesebb marad nekünk

2011. ápr. 21. 21:28
 9/20 anonim ***** válasza:
89%
Említsd meg csak mellékesen, hogy nem találod a kedvenc fülbevalód párját. Aztán csapj a homlokodra: jaj, anya, te úgyis mindig mindenhová bekotorsz, lehet, hogy te megtalálod...
2011. ápr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen, nem hiszem, hogy valtozni fog, hisz fontosabb dolgokban is eleg furcsa termeszetunek irod le.
2011. ápr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!