Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a férjemet,...

Hogyan vegyem rá a férjemet, hogy minden nap tusoljon és hogy vigyázzon a tisztaságra maga körül?

Figyelt kérdés

Nem kérek olyan válaszokat, hogy hagyjam ott, mert szeretjük egymást és van közös jövőnk.

Már többször megkértem, hogy tusoljon minden nap, mert fizikai munkát végez, leizzad, meg egyébként is fontos minden nap tisztálkodni. Már egy éve minden este mondom neki, hogy "Drágám, légyszíves menny tusolni!", de hiába, elereszti a füle mellett, vagy megígéri és mikor kimegyek a mosdóba, ő beugrik az ágyba és teszi, hogy elaludt, csak hogy elkerülje a feladatát.

A haját 1 hónapban kb. 2x-3x mossa meg, azért is hiába könyörgök.

Hetente 2x kell cserélnem az ágyhuzatot, mert az uraság "piszkosan" fekszik be az ágyba.

A másik meg egyáltalán nem becsüli a munkámat a ház körül. Bejön cipővel még a szobába is, mert ő siet és nincs ideje levetni a cipőjét, mindig felmosóronggyal kell utána szaladni naponta többször. A fürdöszobában 2 perc alatt bepiszkolja a frissen mosott szőnyeget, mert neki oda is kinti cipővel kell bejárni és cigizni is muszaj toaletthasználat közben. A minap is kimostam a szőnyeget és direkt nem raktam vissza még ő itthon van, hogy legalább 1 napot tiszta maradjon. Erre ő épp wc-re akart menni, és nyavajgott, hogy nem bír a hideg padlóra állni, én persze megsajnáltam és visszaraktam, de megkértem, hogy vigyázzon rá, most mostam. Erre ö kijön, látom ráejtette a hamut és ahogy ki akarta tisztítani, beledörgölte... hát mit mondjak, úgy éreztem magam, mint akinek a munkája szart sem ér.

Ja és ez nem elég. Nem tud úgy enni, hogy ne morzsáljon a földre, nem számít, hogy éppen porszívóztam, ő akkor is morzsál..

Na meg sorolhatnám a disznóságait, de nem akarok senkit sem umtatni. A helyzzet az, hogy belefáradtam, kiégtem totál a könyörgéstől, amit már próbáltam sírva, kedvesen, agresszívan, közönbösen, de semmi sem változott. Egyáltalán nem vagyok tisztaságmániás, még mielőtt valaki rosszra gondolna, nem szalagálok Domestosszal, meg porszívóval, csak egy általános rendet szeretnék, de így nem megy, ha valaki le se szarja, amit csinálok. Nagyon belefáradtam, főleg most nem tudok a férjemmel lépést tartani, hogy a 8.hónapban vagyok, egyszerűen nem győzök utána takarítai.


Esetleg van még valaki ilyen helyzetben?

Mit lehet tenni?


2011. nov. 24. 18:15
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
68%

A váláson kívül más nem használ szerintem, hacsak nem vezetsz be drasztikus lépéseket, amiket neked kellene kitalálni, mert nem ismerem a férjed gyenge pontjait.

Durva, hogy ilyen létezik.

2011. nov. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
69%
Ha ilyen a férjed,akkor miért szülsz gyereket is? Megváltoztatni nem tudod. Vagy tűrsz vagy elválsz. De akkor mi lesz a gyerekkel?
2011. nov. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
szerintem mondd meg neki, ha itt lesz a baba, muszáj rendet tartanotok, az Ő érdekében is.
2011. nov. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
82%
Ne haragudj, nem megbántani akarlak, de nem tudom hogy van gusztusod egy ilyen emberhez. Olyan alap a rendszeres tisztálkodás, az hogy piszkosan nem fekszünk ágyban, és nem azért, mert hogy ez a szokás h mindennap fürdeni kell, hanem mert egyszerűen én nem érezném jól magam hogyha koszosan/büdösen fekszem az ágyba. Hogyha a párom ilyen lenne h nem tiszta, én biztos rég elhagytam volna, hogyha nem bírná felfogni h engem zavar amit tesz, az meg pluszban gáz ehhez, hogy még a te otthoni munkád sem becsüli...
2011. nov. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
91%
Nagggyon durva! Ha nem változtat a kérésedre, és nem is akarod elhagyni, nem tudsz mit tenni! El kell fogadnod így!
2011. nov. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Egyébként jó ember, csak nincs neki érzéke a tisztasághoz. Nem kérdéseket várok, hanem megoldásokat, hogy hogyan vegyem rá a rendre.
2011. nov. 24. 18:25
 7/40 anonim ***** válasza:
75%

igénytelen a férjed


hogy a viharba tudsz a büdös farkához hozzá nyúlni?

2011. nov. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

az én férjemnek is szólni kell h zuhanyozzon.....engem rohadtul idegesít...

a többi szerencsére nálunk nincs meg, elég határozott vagyok, és így eszeágában sincs "tönkretenni" az egész napos munkám

megoldás nem tudom mi lehetne, talán vagy ülj le vele beszélni, VAGY ne csinálj meg 1 hétig semmit...és ha észreveszi milyen mocsok van akkor elmondod neki, hogy miért is, és így legalább látja (és hogy más háztartás nem 1 hét alatt koszolódik így be), neked nehéz lesz, a saját ágyneműd cseréld csak

2011. nov. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
93%

Hogy tudtál így lefeküdni vele??-na mindegy nem ez volt a kérdésed.

Csábítsd el esténként egy közös zuhanyzásra.A fürdőbe teríts a szőnyegre egy törölközőt,azt könnyebb kimosni.

Esetleg próbáld ki,hogy pár napig nem takarítasz-,ha meglesz a pici,úgyis lesz ilyen,-hátha észreveszi magát és a munkádat ez a jóember.

2011. nov. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
69%
Elhiszem, hogy szereted, csak azt nem értem, hogy lehet egy ilyen embert szeretni??? Lehet a világ legaranyosabb embere, ha abszolult igénytelen magára és a környezetére, valamint semmibe veszi a munkádat. Én 2 percet nem birnék elviselni egy ilyen koszos, büdös emberrel. De mi nem írjuk, hogy hagyd ott, mert ezt kérted, de akkor nincs más választásod, türjél! Megváltozni nem fog, hisz eddig hiába kérted, ezután sem fog. Őt nem lehet motiválni semmivel sem. Azon én is elgondolkodnék, hogy ettől az embertől akarok-e gyereket, mert majd azt is koszosan, büdösen fogja meg és ölelgeti magához. Szegény gyerek, rögtön elkap mindenféle fertőzést. Sajnállak, jól kifogtad!
2011. nov. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!