Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül viszem a háztartást,...

Egyedül viszem a háztartást, mit lehetne tenni, hogy Anyám kevésbé legyen zombi, Apám meg figyeljen oda a tisztaságra?

Figyelt kérdés

El vagyok már eléggé keseredve, mert úgy zajlanak a családunk napjai, hogy hétközben én főzök minden nap, mosok, vasalok, takarítok (nem keveset, mert nagy a ház, és nem vigyáznak a rendre szüleim) rendet rakok, elpakolok, majd hazaérnek szüleim esznek, szétpakolnak, és kezdődik minden előről.

Anyukám atom zombi, hazaér a melóból, tálcán visz be a tv elé magának kaját, tvzik, szundikál, számítógépezik. Ennyi a napja. A hétvégéi is, pedig lenne mit tenni itthon, kinn a kertben, az udvaron, a lakásban stb. Néha nagyritkán hétvégén főz vmit, akkor ő az istenkirály, de ált. még a tálcákat! is én hordom ki este a szobából amiket napközben behordott. Apukámat totál nem érdekli, h frissen van felmosva, porszívózva, állandóan cipőben mászkál, ha a kertbe megy ki akármiért és sárvan ugyanúgy végigmasíroz mindenen. A fürdőt kritikán alul hagyja ott maga után, szappan koszos, kéztörlő koszos, mindenhol koszfoltok, ruhák szanaszét dobálva (olajos munkát végez ráadásul). Én járok körbe éjjel lekapcsolni a villanyokat, tvket mert még arra sem képesek. Elmennek itthonról úgy, h megy 2 tv is! Az ebédlőasztalt szemetesnek nézik, odadobálnak mindent. Minden nap úgy érnek haza, h elpakolva minden, tisztaság, friss ebéd, illatgyertya, virág az asztalon, de ők csak szétpakolnak, összekoszolnak, és sokszor abból sem esznek amit főztem mert ők valami undormányt ennének inkább (csülökpörkölt, székelykáposzta, és társai) és miért nem főzök normális ételt... mert azt nemtudok és nem is akarok, nekik sem jó, vérnyomás, vércukor, koleszterin, túlsúly...

Semmi családi életünk nincs, anyám zombizik, apám meg hazaér munkából és megy haverozni. Próbáltam, h ebéd vacsora együtt, de akkoris bekapcsolják a tv-t és azt nézik.

Én meg itthon vagyok egyedül nap mint nap, és belefáradok ebbe. Fiatal vagyok, 21 éves (pályakezdő munkanélküli) és sokszor du 5kor jutok el odáig, h leülök a gép elé, munkát keresni, beszélgetni a barátaimmal (akiket alig látok, mert nincs pénzem buszozni... igazából senkit nem látok anyámékon kívül)

Nemtudom mit tudnék tenni.

Tud valaki segíteni?


2010. okt. 29. 18:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
au-pair ügynökség és haza se gyere pár évig, au-pairként 20-25 órát kell dolgozni hetente, az ehhez képest semmi ;)
2010. okt. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Gondoltam már rá, h lelépek, de több dolgot is szól a maradás mellett. Nagyon közeli barátaim vannak, akiket nem szivesen hagynék itt. Annyira nem vagyok jó nyelvből, h bátran belevágjak az idegenbe. Valamiért szeretem magyarországot minden sz.rával együtt, nehéz lenne évekre elmennem. Nemtudom mi lenne, ha én is elmennék itthoról... kosz az biztos, de lelkileg tönkremennének sztem szüleim benne. Van egy idősebb testvérem, ő ajtócsapkodósan lépett le.
2010. okt. 29. 18:34
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Miért szoktattad rá őket, hogy te vagy a házicseléd? Nyújts be nekik számlát: én ezt tenném, a bejárnőt sajnos meg kell fizetni. Amennyiben nem felel meg nekik ez a módszer, akkor te magadnak megfőzöl magad után elpakolsz oszt csókolom. Még nem is hallottam ilyet, elvégre apád volna a családfő, anyád meg igazán lendíthetne valami a háztartásban. Na meg azért ácsi már, hogy lehet vki ennyire igénytelen, hogy a sz.r szutyok ganéban érzi jól magát???? Próbáld ki amit mondok, ne takaríts ne főzz ne moss, hidd el észbe fognak kapni. Mennyi idős vagy amúgy?
2010. okt. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
58%
vazze amelyik fiu elvisz téged otthonról az jól jár veled.máris irígylem. komolyan.
2010. okt. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
68%
Nem hiszem, hogy jól jár vele aki elviszi, legalábbis remélem, hogy a kérdezőnek van annyi esze, hogy nem megy csöbörből vödörbe, nem lesz házicseléd egy f.szi mellett.
2010. okt. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

21 vagyok. Nem érdekli őket a retek... én előbb kiborulok és teszek rendet, valszeg ezért is szoktak rá. Amég fiatalabb voltam, kollégiumban meg albérletben laktam, akkor rendelték a kaját maguknak szal főzés akkorsem volt, és a takarítás akkoris főleg én meg tesóm csináltuk. Anya felmosott meg felsöpört, a többi a miénk volt, porszívózás portörlés, bútormosás ilyenek. De akkor jóval nagyobb volt itthon a rendetlenség, annyira nem zavart mert a másfélnapot amit itthon töltöttem kéthetente se igazán itthon töltöttem. Most viszont végeztem a sulival, munkanélkül vagyok, és sokat itthon vagyok. Az elején még próbáltam elmenekülni ezelől, ahogy a régebbi életvitelem diktálta, szal minden nap mászkáltam vhova, csak elfogyott a pénzem és nemtudok menni, ha meg már itthon vagyok, akkor nem ülök a retek tetején.

Van kis zsebpénzem de az semmire nem elég, pénzt ugye nem kérek pluszba "bejárónő" címszóval, mert akkor leshetnék, még a zsebpénzem is megvonnák sztem.

Sajnos költözni munka nélkül nemtudok. :S

2010. okt. 29. 18:41
 7/31 A kérdező kommentje:
De nemám :) Fiúügyben amúgyis válogatós vagyok :P Azért is vagyok még itthon :S
2010. okt. 29. 18:42
 8/31 anonim ***** válasza:
A probléma az, hogy hülyére vesznek téged, mert tudják, hogy rendmániádban úgyis mindent eltakarítasz utánuk. Ha ennyire szeretsz takarítani, akkor szerintem is menj el au-pair-nek: azért még némi pénzt is kapsz, a szüleid meg egy idő után rájönnek, hogy az edények száma is véges, és hogy el kéne mosni őket...
2010. okt. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Ohh nem szeretek én takarítani (ami azt illeti vegyszerallergiám is van, uh mindent csak kesztyűben) csak a koszt még annál is jobban utálom. Ha jönnek a barátaim nem szeretem ha körbenéznek, és nem szivesen esznek abból amit készítettem.

Jó lehet nagyon durván festettem le a helyzetet, nem putri a hely, de mikor hazaköltöztem 3 hét 8 órában megvolt mire azt mondom tisztaság lett. És fenntartani sem könnyű, mert 120nm :S

au pairnak nem lennék ideális, mert nem vagyok az a nagyon gyerekbarát, és pánikolnék ha nekik fájna vmi :D

2010. okt. 29. 18:49
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
au-pair nem csak gyerek mellé kell, volt egy ismim, aki kutyákra vigyázott, egy csaj meg hattyúkat etetett valami kastély parkjában, de sokan idősek mellé kellenek társaságnak ill. segítségnek (olyan idősek mellé, akik mellé még nem kell ápolónő, de felügyelet nem árt)...
2010. okt. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!