Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az én hibám hogy nem kellek a...

Az én hibám hogy nem kellek a szüleimnek?

Figyelt kérdés
az szüleim elváltak kiskoromban, most meg egyiknek sem kellek...úgy érzem én vagyok a hibás, mindenért engem okolnak...apám mindig azzal jön hogy változtassak magamon, mert nem csoda hogy így nem kellek senkinek...minden este gyötör a kérdés, hogy mit követtem el, minden este rémálmaim vannak...szerintem az hogy rasta vagyok, nem föbenjáró vétség, mert nem füvezem, még eljárni sem járok sehová, folyamat csak tanulok... apám úgysem engedne el barátokkal szal :(...

2011. nov. 25. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak gyerekek, akik azért születnek, hogy helyrehozzák a házasságot. Pedig amit két felnőtt már elrontott, azt egy gyerek nem tudja megjavítani. Neked sem sikerült. Most, hogy ezt is tudod, döntsd el te magad, hogy hibásnak tartod-e magad bármiért. Te te vagy. Egyedi. Mit kellene ezen változtatni?
2011. nov. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az ember nem lehet tökéletesen jó, ezért ha valamiben igazuk van a szüleidnek, akkor lásd be, és változtass magadon. Ám, ha biztos vagy benne, hogy nincs bizonyos tulajdonságaidban, dolgaidban semmi rossz, vagy elítélendő, csak rajtad töltik ki azt a frusztrációt, amit az elrontott életükből fakad, akkor azokat tartsd meg, és tudd, hogy igazad van, de ne vitatkozz. Ezt próbáld meg, és tudd, hogy egyszer eljön az idő, amikor a magad ura lehetsz, és megszűnik ez a helyzet.
2011. nov. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én elköltöznék a helyedben, amilyen gyorsan csak lehet! Nem is tartanám belük a kapcsolatot! Vagy maguktól rájönnének, hogy elb@szták a dolgokat és kezdeményeznék a békülést vagy nem beszélnénk többet!
2011. nov. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad


a költözés nem old meg semmit, vagy te olyan vagy aki ha valami gond van akkor elmenekülsz

2011. nov. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem menekülök! De ha ők rontottak el mindent és én lennék hibáztatva, egy percig nem élnék velük egy fedél alatt!
2011. nov. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bár nem írt kort a kérdező, de világos, hogy még nem nagykorú. Hova költözzön? Legyen hajléktalan, kapják el a pedofilok, csövezzen a drogosokkal, vagy legyen állami gondozott??
2011. nov. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bánomisén ***** válasza:

A szülők hibáiért sosem a gyerekek felelősek. Minden gyerekben ott motoszkál, hogy miatta váltak el/veszítették el a munkájukat/történt bármi rossz a családdal, de ez nem így van. Gondold végig logikusan, vajon egy gyerek miben lehet hibás? Hogy megszületett? Hogy a felnőttek nem tudják rendezni a problémáikat egymással? Ehhez semmi köze a gyereknek, ez a szülők hibája és sajnálom, hogy mégis téged okol az apukád ezért. Gondolom, olyan típusú ember, aki nem vállalja föl a felelősséget a tetteiért, hanem inkább bűnbakot keres.

Nem követtél el semmit, a szüleid rontották el a saját életüket, de te ebben nem vagy hibás. Talán ezt majd egyszer belátják, remélem, de az is lehet, hogy nem.


Ha neked a rasztafrizura tetszik, attól még nem vagy semmiben sem bűnös, ez csak egy divat, főleg, ha mindaz, ami ezzel jár (drog, csavargás, stb.) téged messzire elkerül.

2011. nov. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!