Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne érezzem...

Mit tegyek, hogy ne érezzem cikinek az életemet/szüleimet a barátom előtt? Hogy mutassam be Őt a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Nem tudom,hogy miért,mert Ő soha nem érezteti velem,hogy gazdagabbak,mint mi(pedig azok,jóval).

Nem vagyunk szegények,de ha egymás mellé tennénk a két családot,akkor elég észrevehetőek lennének a különbségek...


De nem is ez zavar leginkább,hanem anyáék.


Nem akarom,hogy ciki helyzetbe hozzanak,apa elkezdje,hogy milyen puhány a barátom és elkényeztetett,mert ismeri látásból és szerinte Ő egy elkényeztetett,meleg(nem meleg,csak szereti a csőnadrágokat) és mindenkit kihasznál,nem képes senkit szeretni,stb..:(

Pedig igazából nem ilyen,csak meg kell ismerniük jobban.

Anya pedig utálja a barátom szüleit,nem tudom,hogy miért.


Csak így olyan rossz,hogy minden délután ott vagyok a barátomék házában,de Őt nem tudom elhívni magunkhoz,mert anyáék kiakadnának...


A barátom most kitalálta,hogy elvisznek magukkal síelni,Ők fizetnének mindent(hotel,repülőjegy,ellátás,ha tetszik valami,akkor azt megvennék,stb),nekem csak el kéne mennem és jól érezni magamat,nem is kéne síelnünk,lehetnénk egész nap a hotelban,mert a barátom külön szobát kap mindig és a

szülei nem zavarják,csak néha.

Én annyira szeretnék elmenni,mert így végre kettesben lehetnénk és másfél hetet a szüleim nélkül tölthetnék.


De ehhez be kellene mutatnom a szüleimnek,csak nem tudom,hogy hogyan kéne...

Az Ő szülei tök rendesek és normálisak,mindent megengednek neki,nem kell könyörögnie semmiért és nem zaklatják egész nap,hogy hol van/mit csinált.

De az enyémek pedig totál ellentétei az övének,semmit nem engednek meg.



Mit tanácsoltok,mit kéne tennem?


Annyira el szeretnék velük menni majd síelni,de nem tudom,hogy kéne,mert eddig már párszor aludtam ott a barátoméknál,de az csak egy nap volt,akkor azt mondtam,hogy a barátnőméknél alszom,de elég fura lenne,ha másfél hétig ott lennék és azért nem akarok nekik hazudni ennyire.


Szerintetek hogy érjem el,hogy elengedjenek?


Köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 14. 17:28
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ja,azt elfelejtettem odaírni,hogy én 14 vagyok,a barátom 16.
2011. nov. 14. 17:30
 2/22 anonim ***** válasza:
69%

Attól jók a barátod szülei ,hogy mindent megengednek neki?

Gratulálok.

2011. nov. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Jobban,mint az én szüleim,az biztos...
2011. nov. 14. 17:40
 4/22 anonim ***** válasza:
77%

Először is ugye tudod, hogy ha a barátod nem képtelen elfogadni a szüleid akkor téged sem fog?


A szülők a gyökereid. Pláne mert még gyerek vagy. Az ő nevelésük életük még benned él szilárdan. Nem tagadhatod le. Meg kell tanulnod elfogadni magadat és a gyökereidet.


Az pedig régen rossz ha titkolózni kell a szüleid előtt. Nem mered a barátod felvállalni? Akkor gyerek vagy még, magad is bizonyítottad. Nem gondolod, hogy a barátod olyan jó ember ,hogy megállja a helyét a szüleid előtt is?


Szerintem nem a szüleid miatt kéne szégyenkezned, hanem magad miatt. Ebben a szülő-te-barát hármasban te vagy a leggyengébb láncszem.


Most képzeld el, milyen dolog lenne, az ha a barátod azért nem mutat be a szüleinek, mert nem vagy olyan gazdag ,ami a szüleinek megfelel? Nem megalázó szerinted?


Tessék egy kis egyenességet, becsületességet tanulni már! Ilyen milyen felnőtt lesz belőled? Még a saját barátodat sem vagy képes felvallni és szégyenled a szüleid?


Szóval én magamban keresném a hibát és nem mindenki másban!


22/L

2011. nov. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
A barátomat felvállalom mindenki előtt,csak félek az Ő reakciójuktól,nem szeretném,hogy letámadják a barátomat a hülyeségeikkel.
2011. nov. 14. 17:45
 6/22 anonim ***** válasza:
72%

Pontosan erről beszélek: nem hiszed, hogy a barátod sarat a szüleiddel szemben is! Tényleg ennyire gyengének tartod és annyira felszínesnek, hogy a szüleid kérdései után téged is elítél?


Ha barátod van tessék felnőni hozzá!

2011. nov. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%

Egyébként tényleg felvállaltad :S Azért aludtál a "barátnődnél", mi?


Nyugodtan nyűglődj, de rájössz, hogy magnak állítasz csapdát!

2011. nov. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%
Apádnak igaza van. Valami meleg hajlam tényleg van benne, ha csőnadrágot hord. Plussz még divatmajom is. Pár év múlva megfogod bánni, hogy egy ilyennel jártál...
2011. nov. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Igen,mindenki tudja,hogy együtt vagyunk,csak a családom nem.

Amúgy azért mondom nekik mindig,ha ott alszom a barátoméknál,hogy a barátnőméknél alszom,mert tudom,hogy nem engednék,hogy ott aludjak a páromnál.


Nincs benne egy kicsi meleg hajlam se,csak szeret divatosan öltözni és bmx-es,Ők ilyen cuccokat hordanak.

2011. nov. 14. 18:09
 10/22 anonim ***** válasza:
54%
"hogy mutassam be?" Azt irod, hogy a fiu mamajat a te mamad nem talalja szimpatikusnak, tehat valojaban ismeri egymast a ket csalad. Te meg ffiatal vagy, s keszulj fel, hogy most nem fogsz sielni, mivel meg ffital vagy. Nem fontos, hogy ennyire szoros legyen ez a kapcsolat, mivel meg te is nagyon sokat fogsz valtozni. Neharagudj, de meg gyerek vagy, ez az igazsag!
2011. nov. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!