Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiléphetünk-e az emberi...

Kiléphetünk-e az emberi játszmákból?

Figyelt kérdés
Az is jó,ha valami oldalt tudtok belinkelni,mert én nem találtam a neten egy ilyen oldalt sem,ahol ezzel a kérdéssel foglalkoznak.
2011. nov. 27. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Érdemes elolvasni:


Eric Berne - Emberi játszmák


[link]


Valamint ajánlom a tranzakcióanalízist:


[link]

[link]

2011. nov. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Olvasgass Csernus könyveket. Egyébként igen, nehéz, de meg kell tenni.
2011. nov. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
"Berne úgy tapasztalta, hogy ha valaki felismer egy játszmát, az egyúttal ki is lép abból. Ennek oka, mint már említettem, a játszma rejtett természetében rejlik, nevezetesen abban, hogy az "csőbe húzással" vagy a "horog kivetésével" veszi a kezdetét. Így aki látja a láthatatlan csövet vagy az álcázott horgot, az jó esetben felismeri a kelepcét, és kihátrál a helyzetből. Ezért aztán minél több játszma leírását ismeri valaki, annál nagyobb esélye van felismerni a kezdeti stádium jeleit. A Jegyek és játszmák című könyvben kereken hetven játszma leírása szerepel az asztrológiai jegykarakterek jellegzetességei szerint csoportosítva. Szerintem ez már igen jó kezdő muníció ahhoz, hogy valaki leszámoljon az életét megkeserítő játszmákkal."
2013. febr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!