Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akár boldog is lehetnék? De...

Akár boldog is lehetnék? De mégsem.

Figyelt kérdés

Van egy párom, van egy kislányunk, mindketten imádjuk.


Nekem különösen jó érzés, hogy foglalkozik a gyerekkel, ugyanis az én apám konkrétan sosem nézett felém, fantasztikus azt látni, hogy mosolyog a babám, és mosolyog az apukája is.


A kapcsolatunk sem "romlott meg" a gyermek születésével, sőt, ha lehet, csak még szorosabbra fűztük a kapcsolatunkat, csillogó szemekkel néz, miközben etetem a kicsit, engem is ölelget, puszilgat, én is őt, amolyan "idilli" ez az egész, még sosem éreztem még ennyire egésznek az életemet.


DE anyagi gondjaink vannak. Hónapról-hónapra élünk, albérletben, valahol elcsúsztunk, és nem bírjuk utolérni magunkat. Ugye én itthon vagyok a kicsivel, ő dolgozik, de teljesítmény arányosan kapja a pénzét, van, hogy 12-14 órákat ledolgozik, és cserébe alig csurran-cseppen valami.


Hülyeségekre is szólja a pénzt. Például dohányzik, napi 1 dobozzal a 700 forintos fajtából (bocsánat, de szerintem ez felesleges kiadás, luxuscikk!). Próbáltam leszoktatni a gyerek miatt is, meg a pénz miatt is, nem jött be. Ajánlottam kompromisszumot, hogy mondjuk osszon be egy doboz cigit 3 napra - jut is, marad is - de ezen is ki van akadva.

Komplett szolgáltatás csomag van előfizetve (internet-TV-telefon), ami szintén pazarlás, mert telefonunk nincs is, a TV-t meg ő (se) nézi, csak aludni szokott rajta, és közben kell, hogy szóljon valami. Erre mondtam, cseréljük le a csomagot egy kisebbre (hiszen egy 110 csatornás műsor sem létszükséglet, a telefon meg hót felesleges), erre is kiakadt, és elkezdett duzzogni, hogy "jó, akkor holnap lemondok mindent a francba".


Hogyha szóba hozom a pénzt, mindig azt válaszolja, hogy azaz ő baja, hagy oldja meg ő - holott szemmel láthatólag nem tudja megoldani! A másik kifogása, hogy miért ott húzzuk be a nadrágszíjat, ahol neki lenne jó... Pedig nagyon egyszerű a válasz: mert nekem nincs szükségem ilyesmikre. Egyetlen kényelmi dolgomat, a reggeli friss kakaós csigámat is zsömlére cseréltem, ruhákat nem veszek, nem járok szórakozni, semmi ilyesmi.


Nagyon félek, hogy a pénz megmérgezi a kapcsolatunkat. Számomra nagyon kellemetlen folyton haladékot kérni mindenhonnan, gyűlnek a csekkek, én meg csak a fejemet fogom, és a hajamat tépem, mert bármekkora a baj, a cigi mindig ott figyel a zsebében.


Mit tennétek a helyemben?


2011. nov. 30. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
hány évesek vagytok?
2011. nov. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Huszonévesek
2011. nov. 30. 20:56
 3/8 anonim ***** válasza:
milyen a szexuális életetek?
2011. nov. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A terhesség alatt is jó volt, bár én a végén már hiába kívántam, ő "nem mert hozzánk nyúlni" most pedig még nem telt le a 6 hét.
2011. nov. 30. 21:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha valami okból nem lehet szexelni akkor csak elégítsd ki kézzel és szájjal.
2011. nov. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem a szexről van szó, előttem szóló, hanem a pénzről!

Hát van egy módszer, ha hagyod, hogy a fejetekre dőljön minden. Akkor talán a fejéhez kap. Ha akkor sem, akkor baj van, mert mindkét félnek le kell mondani dolgokról, ha nincs miből!

2011. nov. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy 3 hetet töltöttem kórházba a kislányunkkal, ez idő alatt ugye senki sem osztotta be a pénzt, nem volt főtt kaja, így méreg drágán evett, nem volt tiszta ruha, nem volt, aki elvegye tőle a lakbérre valót, így azt is elköltötte... Nem tud bánni a pénzzel, nagyon nem.


A szex szóba sem került a kérdés során!

2011. nov. 30. 23:41
 8/8 Kobudera válasza:

"A kapcsolatunk sem "romlott meg" a gyermek születésével, sőt, ha lehet, csak még szorosabbra fűztük a kapcsolatunkat, csillogó szemekkel néz, miközben etetem a kicsit, engem is ölelget, puszilgat, én is őt, amolyan "idilli""

"jó, akkor holnap lemondok mindent a francba".


Nos... Az idilli kapcsolat véleményem szerint helyesen lekommunikált kapcsolat. Ha párod több esetben a meghallgatásodra így reagált az korántsem idilli véleményem szerint. Gondolom az előttem szólok a szexet azért tették szóvá, mert ez okozhatja az ingerültséget.

Párod merev személyisége nem kedvez a kapcsolatnak így... A helyedben (31 éves férfi vagyok)leülnék Vele észérvekkel beszélni, úgy hogy közben lehetséges alternatívákat is felsorakoztatok. Kifejteném, hogy "jó, akkor holnap lemondok mindent a francba" és hasonló válaszokkal nem érzed a megbecsülést és a kölcsönös tiszteletet, amint mint elsősorban Nő, másodsorban a szerelmetek gyümölcsének anyjaként megilletne Téged. Továbbá azt is mondd el Neki, hogy a gyermeket is ketten hoztátok a világra, így ha Ő igazán férfi akkor érzelmileg is álljon melletted, és ne csak ilyen macsó szöveges erőfitogtatással. A házasság arról szól jóban rosszban, semmi sem csak az Ő, vagy a Te bajod. Ha két ember idillien szereti egymást, akkor idillien segiti is...

2011. dec. 1. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!