Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolati gondok a korábbi...

Párkapcsolati gondok a korábbi kapcsolatból származó gyerek miatt?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat őrlődöm, és félek hogy szakítás lesz a vége.

A páromnak van egy becsúszott gyereke, az anyjával nem sokat volt együtt. Amikor mi összejöttünk, összeköltöztünk, a gyerek nem volt egy éves (én már mint egyedülállót ismertem meg, beleszerettem, aztán jött hogy van gyerek). Szóval 2 évig nagyon sokat volt itt a gyerek, mert az anyja leszarja (nem anyagilag, mert gazdag, hanem érzelmileg). Viszont így nagyjából még soha nem volt olyan, hogy ha valamit eltervezünk előre, ne kellett volna akkor mégis gyerekezni, nem volt nap, hogy hazaérek munkából és tudtam volna hogy aznap hányan leszünk, tervezni semmit nem lehetett, nemhogy romantika.

De! teljesen megértem a párom hogy szereti a gyereket, az jó ha sokat vannak együtt, szép tőle.

De! Mondtam hogy én akkor lelépek, mert nekem ez nem jövőkép, őt meg nem akarom meggátolni, hogy jó apuka legyen. Megszerveztem a költözésemet vissza a szüleimhez, mire mondja, hogy akkor lesz rendszer a gyerekelhozásban, főleg hogy már ovis, kéthetente hétvége, meg a másik héten egy hétköznap. Mondtam ok.

Ez ment egy ideig, ekkor elkezdünk közös otthont építeni (sok pénzem is van benne), mire újra elkezdte, hogy így-úgy elhozza, szól, de nem kérdezi meg hogy oké-e, újra többet van itt. És ez oké lenne, ha nem ő mondta volna, hogy ez az új szabály.

És a logikus az lenne, hogy tényleg elválunk, mert látszik, hogy mindkettőnknek másként jó, ez mindketten beláttuk, de szeretjük egymást ketten, így nem tudunk elválni, főleg hogy készül a közös otthon, terveink voltak.

Hogy lehet egyszerűen megoldani a helyzetet?

Valakinek volt hasonló?


2011. nov. 30. 21:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%
Ha igazán szereted, megérted, hogy van a gyereke és hogy sokat van vele! Az ő vére! Egy partner sem ér annyit, hogy feladjam vagy hanyagoljam érte a gyerekemet! 28 éves pasi vagyok és nekem is van egy gyerekem! Ismerkedtem társkereső oldalon, és megismerkedtem egy fiatal lánnyal beszélgettünk és mikor megtudta, hogy van gyerekem, teljesen kiakadt és reklamált! Közöltem vele, hogy sok egyedülálló pasi van még fent és keressen mát! Viszlát!
2011. nov. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtál. Ha hasonló helyzetben vagy, akkor szerinted, miért mondja, hogy szeretne elvenni, velem családot alapítani, ha közben tudja, hogy így nem megy? (vagyis a kéthetentei rendszer az bevált)
2011. nov. 30. 22:02
 3/26 anonim ***** válasza:
Van olyan férfi, aki tud több embert is szeretni egyszerre.. PL a gyerekét és a párját.. Sőt a legtöbb felnőtt férfi, akinek családja van így van ezzel.. Ez az a szituáció, mikor megszoksz vagy megszöksz.. Ha nem tudod elfogadni, hogy egy gyermek az nem egy kölcsönzött autó, hanem egy élő ember és általában (legjobb esetben)a szülőknél első helyen áll, akkor ne zsarold a párod érzelmileg (házzal szeretettel), hanem lépj le vagy küldd el őt... Ha tényleg úgy szeretnéd örülnél a boldogságának és nem próbálnád korlátozni abban, hogy láthassa a gyermekét.. Romantikázzatok akkor, amikor nincs ott a gyerek vagy ha lefeküdt aludni.. Esetleg utazzatok el..Ha nem megy lépj le.. Képzeld el neked hogy esett volna kisgyermekként, ha valamelyik szülődet csak két hetente láttad volna..
2011. nov. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Szerintem az a baj, hogy megtervezni fejben egyszerű a rendszert, az csak logika kérdése, de közbeszólnak nála az érzések: természetes, hogy ha menet közben adódik lehetőség, többet szeretné látni a gyereket. Főleg, ha az anyja érzelmileg elhanyagolja. Szörnyű lehet a párodnak végignézni, hogy a nő "csináltatott" magának egy gyereket, akivel aztán nem törődik.

Téged is megértelek, egyetlen középutat tudok elképzelni: a kéthetente 1 hétvége+másik héten 1 hétköznap elég kevés szerintem ilyen körülmények közt (az anyai elhanyagolás miatt), beszéljetek meg egy sűrűbb találkozási rendszert, de alkalmazkodjon ő is annyiban, hogy legalább 2 nappal előtte szól, ha soron kívül el szeretné hozni a gyereket.


Nagyon nehéz helyzet, mert borzasztó dolog, ha nem lehet a gyerekével, amikor szeretne. Neked mennyit kell törődnöd a gyerekkel, ha ott van? Ha sokat, akkor vonulj jobban a háttérbe, rendezze a párod a dolgait a "váratlan" napokon, olyankor kapcsolódj ki máshogy/máshol/barátnőkkel, és a "rendes" napokon dobd csak be magad.


De szerintem jobb lenne, ha külön folytatnátok, mert ha közös gyereketek is lesz, méginkább kiéleződnek majd ezek a dolgok....

2011. nov. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
73%
Ne haragudj, de látszik, hogy nincs gyereked! Gondolj bele, hogy esne neked, ha a párod mondaná, hogy csak 2 hetente látogasd a gyereked! gondolom, nem tetszene neked sem és rosszul esne! Én sem akarok kéthetes apuka lenni!
2011. nov. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem azért mondja a közös jövőt, házasságot, mert nem szeret! Ha te is szereted, megszokod a helyzetet!
2011. nov. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Mennyit kell foglalkozni vele?

Hát, a páromnak annyiban merül ki a gyerekesdi, hogy játszanak, esznek, megfürdeti. De, én főzök, ha elmegyek otthonról, akkor nem rendesen eteti, értsd, semmi egészségeset, csupa nasik. Ha nem szólok rá, nem vinné ki sétálni, nem öltöztetné fel rendesen. Arra nem képes, hogy a gyerek után a szennyesét kihozza a szobájából, sokszor a szekrény mellé hajítva sorakoznak a ruhái, aztán így mennek tönkre, mert beleszárad a maszat. A szobájában mondtam, h a párom rakjon rendet, tiszta kupleráj, mert én akkor takarítok ki ott is, ha a porszívó nem szívja be rögtön az apró játékokat. Ha nem szólok külön lefekteti fogmosás nélkül.

De én vagyok a gyerekkel gonosz? Szerintem aki elvállalt egy gyereket, annak ezek az alap dolgok, amiket maga kéne csináljon. Ha nem lennék itt, a fejükre nőne a kosz.

2011. nov. 30. 22:35
 8/26 A kérdező kommentje:

"Gondolj bele, hogy esne neked, ha a párod mondaná, hogy csak 2 hetente látogasd a gyereked!"


ezt ő mondta hogy legyen így, csak ne menjek el!

2011. nov. 30. 22:36
 9/26 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy leírtad, ezek szerint pont azokat a dolgokat "kell" csinálnod, amiket az édesanyák szoktak. A párod tipikus pasi (nem akarok senkit megbántani, én szinte csak ilyen lelkes, de nem alapos apukákat ismerek, akik jobban szeretnek játszani, mint fogat mosni)..... ez valahol aranyos, de idegesítő is. (Az én férjem is ilyen.)


Az a rossz, hogy "normál" családban az apuka is kicsit jobban belenő folyamatában a feladatokba, gondoskodásba is, nem csak a játékba. Mert az együttélés sok megoldandó helyzetet teremt nap mint nap, muszáj neki is csiszolódni, jobban kivenni a részét+sokszor a feleség erélyesebb, rágja a fülét, hajtja.


Te valahol joggal várnád el, hogy ne csak szeresse, hanem rendezze is a gyerekét. De egy tipikus férfi a "normál" családban is csak férfi marad, ami nem is baj annyira, a különbség annyi, hogy ott az anyának tiszta szívből jön a gyerekről való gondoskodás minden szinten. Nálad ez nem elvárható, olyan, mintha neked csak a neheze jutna....

A feladatok terén családtag vagy, kiveszed a részed, de érzelmileg mintha kívül rekedtél volna. (Ne haragudj, ha tévedek! Nem éreztem, hogy szeretettel írnál a gyerekről, sokkal inkább az jött le, hogy megoldandó problémának, szükséges rossznak látod az ő látogatásait.)


A gyerekkel milyen az érzelmi kapcsolatod?

2011. nov. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
11%
Mond meg neki a frankót, vagy a gyerek, vagy te. Késöbb is lesz ebből probléma, a gyerekvállalás környékén...
2011. nov. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!