Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kellene megfelelnem?

Miért kellene megfelelnem?

Figyelt kérdés

A dolog lényege, hogy az apósommal nagyon rossz a viszonyom. A kezdetektől nem tud elfogadni, és úgy gondolja elvettem tőle a fiát.

Nagyon sok a vita veszekedés emiatt! Én sem vagyok tökéletes én is hibáztam ebben a szituációban elismerem. De nem tőlem indult a probléma.

Folyamatosan provokál, hogy menjek bele a vitába, eleinte bele is mentem, természetesen ez is probléma volt. Próbálom a direkt megjegyzéseit és a barátnője provokációját elengedni a fülem mellett, de elég nehéz. Általában tiszteletben tartom hogy ő az apósom és ő az idősebb, de amikor anyumat kezdi szidni (nem ismerik egymást azt hozzáteszem) akkor igenis hogy én is más hangnemben és más hangerőn válaszolok.

próbálok nem figyelni ezekre a dolgokra, de folyamatosan provokálnak. próbáltam én is megbeszélni, próbálta a fia és együtt is, de hajthatatlan. ha fejre állok is én vagyok a hibás mindenért.

próbálom kerülni őket ahogy tudom, de sokszor elkerülhetetlen a dolog , nem tudom hogyan tudnám elengedni a fülem mellett ezeket a dolgokat! nem akarok vitázni.

hogyan tudnám elengedni a fülem mellett ezeket?

Tudom az lenne a megoldás ha elköltöznénk, de jelenleg anyagi okok miatt nem tudunk sajnos albérletbe menni. itt fizetjük a rezsinket meg a magunk dolgát, de egy albérletet sajnos nem engedhetünk meg magunknak. illetve a 2 kutyát sem vihetjük egy egyszobás lakásba.


2011. dec. 1. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Biztos ki akar szekálni onnan. Miért laktok együtt, te szüleidnél nincs hely?

El kellene dönteni, hogy a kutya fontosabb, vagy a saját életetek. Jó, ez így nagyon rosszul hangzik, de ha nincs kilátásban albérlet, akkor valószínű saját lakásra sincs lehetőség, örökre ott akartok maradni? Apósod nem fog megváltozni, ő gyakorlatilag eltűr téged, neked meg nem hiányzik az ő mindennapi rosszindulata. Akárhogyan, eltartási szerződéssel, bárhogyan, de le kellene lépni onnan. Fiatal házasok otthona nincs felétek?

2011. dec. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi lehet a baja veled? Egyedül sem marad, mint írod, van barátnője. Van még gyereke?
2011. dec. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

van barátnője ideig óráig. nem tud senkivel sem hosszabb távon megmaradni, mert hazudozik mindenkinek. Megjátssza magát mindenki előtt.Amióta mi együtt élünk azóta legalább 10 barátnő megfordult itt.

Tudom hogy ez hülyén hangzik, de nekem nincs szivem magára hagyni 2 állatot akiknek rajtunk kívül senki sem ad sem enni sem inni.

Én is megkérdeztem már hogy mi a baja velem, de először nem mondta meg aztán kerek perec kijelentette hogy én elvettem tőle a fiát. A fele ház a fiáé, így érthető módon félti, és ha egyszer van egy fél háza nem igazán szeretné itthagyni, amit én meg is értek.

A szüleim nem Mo-on élnek, így nem megoldható.

2011. dec. 1. 13:39
 4/8 anonim ***** válasza:
A fele haz a fiae. Adjak el a hazat, vegyetek magatoknak lakast.
2011. dec. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

gondolom apóson a haszonélvezet, nem könnyű eladni, főleg, ha ő sem akarja. Kettőt lehet, nem is tudnának belőle venni.

Rossz a természete egész egyszerűen. Ha nem kompromisszumképes, akkor sajnos nincs mit tenni.

2011. dec. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A fele az apjáé a másik fele a fiáé. Egyik fél sem tudja eladni a másik nélkül, mivel fele-fele. Az apja nem fizeti ki a fiát és övé lenne ugye az egész, a fia kifizetné őt, de nem megy bele. Szóval sehogy sem jó sajnos. nekem nem lenne semmi bajom engem egy dolog bosszant fel hogy provokálja a vitát, mert szerinte elvettem tőle a fiát.
2011. dec. 1. 14:01
 7/8 anonim ***** válasza:

ha nem tudtok elköltözni akkor ne törődj vele,törődj bele,mert az nem használ ha emiatt vagy ideges nap,mint nap.ha meg provokál az öreg,akkor mondd meg neki kerek-perec,hogy te nem akarsz veszekedni.

én apósom is ilyen volt,mi elköltöztünk,bár akkor nem volt még kutya,macska.amíg ott laktunk egy dologgal tudtam kivágni magam a helyzetből:én normálisn,tisztelettel szólok hozzá,ha ő erre nem képes ne is szóljon hozzám egy szót se,mert a piszkálódásra nem vagyok kiváncsi.

nem is szólt hozzám hónapokig,de veszekedés sem volt.

2011. dec. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Apósod nem túl életszerűenviselkedik... Mi a kifogása az ellen, hogy barátod kifizesse a saját felét neki? Nem értem... Esetleg próbáljátok befenyíteni, hogy ha nem változtat a viselkedésén, akkor egy idegennek eladjátok a párod felét, és abból a pénzből próbáltok albérletbe menni. Sőt, ha csak ebből ért, akkor írjatok is egy kamu adás-vételit egy barátotokkal (ügyvéd nélkül ugyebár nem érvényes, de ezt első látásra após talán nem szúrja ki), meg egy átvételi elismervényt a pénzől, és azt lehet lobogtatni: na apuka, innentől kezdve azt csinál amit akar, a ház fele a Józsié:D Esetleg viselkedésbeli változás esetén eltépitek a szerződést. Erre hallgatna? Vagy lehet kicsit elragadtattam magamat ezzel az ötlettel?:D
2011. dec. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!