Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg finoman...

Hogyan értessem meg finoman apósomékkal, hogy inkább ne gyújtsanak be?

Figyelt kérdés
A felállás a következő: A férjemmel abba a házba költöztünk, ahol a nagymamája lakik, mert állandó ápolásra szorul. Pelenkázni kell, emelgetni stb. A mama az anyósom anyukája. Anyósomék nem itt laknak, de hét közben 12-kb. 15 óráig vannak itt gondozni, mert én nap közben dolgozom itthon hátul a műhelyben. (saját vállalkozást vezetek. Van a szobában egy vaskandalló, én nem szoktam nap közben begyújtani, mert nem is tudok füstmentesen, meg amúgy is az a lényeg, hogy estére a két szobát fűtse, nap közben meg a gáz megy. Nos, ma apósom begyújtott, de úgy, hogy jelen pillanatban is olyan szag van az egész házban, mint egy füstölőben. Egyszer finoman megemlítettem, annyi volt rá a válasz, hogy ez ezzel jár, ami hülyeség, mert a férjem be tud úgy gyújtani, hogy semmi szag nincs. Ha ezzel járna egy kandalló a büdös életben nem venne senki ilyent. Már többször nem merek szólni, mert így is mindig valamiért szólni kell, higiénia, stb. Már az ő szemükben én vagyok a hárpia, mert mindenért szólok, de ha a férjem haza jön, ők addigra elmennek és a férjem is már mindenért velem kiabál. Nem engem akar bántani, de csak nekem tudja elmondani, de folyton veszekszünk. Ma be akarta hívni egy kollégáját, de már telefonon mondtam neki, hogy bűzlik az egész lakás és gondolja meg. Én most kint ülök a műhelyben 10 fokban és hányingerem van bemenni. Azt hittem időben elmennek, és ki tudok szellőztetni, de még mindig ott ülnek és tüzelnek. meleg nincs, füst az van. Úgy érzem az őrület határán vagyok. Attól tartok, ha nem tudok velük erről normálisan beszélni, egy idő után olyan szaga lesz mindennek, hogy embert be nem lehet hívni és a ruhák is bűzleni fognak. Az a baj, hogy nehéz velük bármit is megértetni, mert mindenre csak kifogások vannak, apósom meg annyira sértődékeny, hogy még anyósommal is kib@szik, ha merek valamiért szólni.
2011. dec. 5. 15:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
hát pedig be kell menni, kinyitod az összes ablakot és kiszellőztetsz...aztán akinek nem tetszik, az elmehet haza duzzogni
2011. dec. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először próbálj meg a férjeddel nyugodtan beszélni erről a problémáról. Magyarázd el neki, hogy sok dolog zavar de nem mersz érte szólni, mert nem akarsz vitát. Talán ő könnyebben szót ért majd velük, végülis, az ő rokonai.

Sok sikert! :) Remélem sikerül valahogy megoldani!

2011. dec. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, ettől tartok, hogy nem lehet konfliktusok nélkül megoldani, pedig már annyira elegem van ebből, mert mindig következménye van, ha szólunk valamiért. A férjemnek ha szólok, mindig azt mondja, hogy mikor szóljon, amikor nem is találkozik velük. Mire haza ér, ők elmennek, (bár ma úgy nézem más lesz a helyzet) vagy a férjem is már direkt nem is keresi őket, mert ő is unja, hogy a viták vannak.
2011. dec. 5. 16:05
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Tanulj meg te füstmentesen begyujtani,akkor nem lesz gond.
2011. dec. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
17:07 van benne igazság, csak én nem is AKARTAM begyújtani 16-17 óránál előbb, mivel kint dolgozom, jönnek az ügyfeleim folyamatosan, kiszállítok stb. ezért nem érek rá figyelgetni a tüzet. Azzal ,hogy nekem több dolgot csinálnak, mint ami amúgy is van, nem leszek előrébb. Ez egy hosszú ház. amíg nem vonulunk be a szobába, nem igazán jó a kályhával fűteni, mert akkor hideg marad a fürdő és a konyha.
2011. dec. 5. 16:12
 6/13 anonim ***** válasza:
A problémát értem, csak azt nem, hogy miért kell annak a kandallónak füstölnie. Vagy az direkt olyan füstölős?
2011. dec. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
16:13 A kérdésed jogos, de a kandalló jól működik, mert a férjem be tud úgy gyújtani, hogy egy fikarcnyi füstöt nem érezni. Meg van a technikája, amit már tanulgatok, esténként az ő jelenlétében én gyújtok be. Amíg én sem vagyok benne szaki, addig apóssal sem tudom megértetni, de vele az a baj, hogy ővele semmit nem lehet megértetni. Ráadásul közben haza ért a párom és most vette észre, hogy annyi nagy darab fát füstölt el ez alatt a két óra alatt, ami 3 napra elég lenne.
2011. dec. 5. 16:25
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

azért füstöl a kandalló, mert nem tudják használni


a páromnak heteibe tellett, mire megtanult úgy fűteni, hogy hatékony és füstmentes legyen

2011. dec. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
beszéld rá a férjedet, hogy egyszer maradjon otthon és hagyja, hogy az anyukája fűtsön be. Nincs semmi diplomáciai érzéked?
2011. dec. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
16:31 Aranyos vagy:-) Van diplomáciai érzékem, különben itt már mindenki mindenkinek átvágta volna a torkát. Épp most tárgyalok a férjemmel, hogy mitévők legyünk. Ő jelenleg még nem tud itthon lenni míg anyóskám és apóskám itt van, kb 15.-től állnak le a munkával.
2011. dec. 5. 16:55
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!