Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen gyakran találkoztok,...

Milyen gyakran találkoztok, beszéltek a szülőkkel? Mennyi a "normális" arány?

Figyelt kérdés
Anyukám egyedül van, a család többi tagja már nincs velünk... Emiatt gyakran, van, hogy naponta többször beszélünk, hétvégente igyekszem menni hozzá, néha kimarad egy-egy hétvége. Szerintetek ez sok? Ha a párotoknál mások az igények, mondjuk ott csak havonta találkoznak a szülőkkel, hogy tudjátok ezt kezelni? Nincs vita az eltérő igényekből?
2011. dec. 6. 13:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Nincs.


Családfüggő vagyok. Nagyon fontos a családom. Egyszerűen nem érzem jól magam, ha napok óta nem voltam otthon. Ideges vagyok, mindenbe belekötök. A párom is tudja, mindezt. Így fogadott el. Neki esze ágában sincs haza menni. Én szoktam neki mondani, hogy menjünk már látogassuk meg anyudékat, mert már nekem ciki a dolog.

2011. dec. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Edesanyámtol nem messze lakok. Napi tobbszor is beszélunk. Minden nap bemegyek hozzá munka után és miotta megszuletett a kislányom naponta legalább 1x eljon (akár 2x-3x is). Apám elhagyott minket, ugyhogy havi 1x szoktunk beszélni, nem érdekli mi van velunk. A párom édesanyja olyan 20 km-re él tolunk, de napi tobbszor beszélnek telefonon (3x-5x). Hetente jon az unokájához.
2011. dec. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Párom szülei közel laknak,heti többször benézünk,de hétvégén mindig,páromnak igénye is van rá.Én szüleim 40km,2havonta ha találkozunk,néha még az is sok nekem,telefonon heti 2-3-x fél óra.Nem igénylek többet.

Nincs belőle konfliktus,én elvagyok párom szüleivel,párom elvan az enyémek nélkül :)

2011. dec. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Külföldön élek, a szüleim otthon, a párom szülei itt, mert ők ide valósiak. Engem nem zavar, hogy a párom gyakrabban látogatja a szüleit, mint én. Azért az én szüleim is kijönnek hozzánk 6 hetente, mi is hazamegyünk évente legalább egyszer.


Lévén nem vagyok összenőve a párommal, nyugodt szívvel szervez külön programot, legyen az a szülőkkel vagy haverokkal. Egyik sem zavar, hisz nem megy a kapcsolatunk rovására, nekem is van életem.


Meg egyébként is elvárom egy férfitól, hogy törődjön a szüleivel.

2011. dec. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én szüleim elég közel laknak hozzánk (kb. 10 km) velük kb.másfél- kéthetente találkozunk. Telefonon 1-2 naponta beszélek anyuval, így mindig tudom, hogy mi van otthon.

A párom szülei 300 km-re laknak, hozzájuk havonta megyünk, telefonon szintén 2-3 naponta beszélünk.

Szerintem nem sok, mivel anyukád egyedül van. Nagyon figyelmes vagy, hogy így törődsz vele.

Nekem a testvérem ott lakik a szüleim mellett, így anyuéknál mindig van valaki.

Anyósékat sajnálom, mert mi is a két unokájukkal, és a húgáék is távol vagyunk tőlük.

2011. dec. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyuval minden nap beszélünk telfonon, heti 2-3szor megyünk hozzájuk. Anyóssal szintén minden nap beszélünk, het 2-3 alkalom vele is. Mivel kisvárosban lakunk mind, nem nehéz egy napra tenni őket, előbb megyünk anyuékhoz, utána vacsi anyóssal vagy fordítva. Másoknak ez lehet sok lenne, de mi imádjuk őket és szivesen töltjük velük az időnket.
2011. dec. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Hetente szoktunk telefonálni a szüleimmel pár percet, de néha gmail chaten váltunk pár szót. 1-2 havonta szoktam meglátogatni őket, tekintve hogy négyórányira laknak, szóval egy teljes hétvégét elvisz az utazás, ha találkozni akarok velük. Néha ők is meglátogatnak.

A párom anyukája itt él a városban, a párom kéthetente legalább kimegy hozzá, én oda is csak 1-2 havonta megyek. Apukája egy harmadik városban lakik, oda a párom kb. kéthavonta utazik, én egy évben kétszer.


Nincs ebből vita, mindenki akkor megy a szüleihez, amikor akar, ha a másik nem akar menni, akkor nem megy. Ja és hogy mennyi a normális... szerintem ilyen nincs. Pontosabban mindenhol egyedi, az a normális, ami a családnak és a gyereknek is jó.

2011. dec. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ha anyám nem 100 km-re lakna, naponta-kétnaponta benéznék hozzá rövid időre, egy kávé erejéig. Így sajnos csak a tel. marad naponta.
2011. dec. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

250 km-re lakunk mindkettőnk szüleitől (más helyen él mindkét család), így havonta-kéthavonta 1x találkozunk csak velük, de olyankor 2-3 napot együtt vagyunk. Anyukámmal én naponta beszélek telefonon, a férjem csak hetente beszél az övével, de neki van 2 testvére is, így náluk nincs akkora hiányérzet a ritkább beszélgetés miatt.

Én többet szeretnék a családommal lenni, mint ő, ebből azért nincs vita, mert elmegyünk közösen és én pár napot még ottmaradok, ő meg hazajön előbb (szabit veszek ki). Így van időm a régi barátnőimmel is találkozni.


Ha közelebb élnének, törekednénk a sűrűbb találkozásra, az 100%. Ha egy városban lennénk, nagyon boldog lennék, mert a kisbabánkat is sűrűbben láthatnák.


Általánosságban: embere válogatja, mi a "normális" arány: milyen az alapkapcsolat a szülőkkel, mennyire rátelepedősek, mennyire szólnak bele az önálló életvitelbe, mennyire független tőlük anyagilag a gyerekük. Ha valakinek már csak egy szülője van (özvegység, válás), olyankor általában több hárul rá a szülővel való kapcsolattartásban is. Ez lehet teher, de lehet pozitívum is.

2011. dec. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
1-2 havonta egy-egy hétvégét mindegyik szülőnél. Enyémek 50 km-re, páromé 270 km-re laknak tőlünk. Nem igazán szoktunk telefonálni, csak ha valami megbeszélnivalónk van.
2011. dec. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!