Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ez? Kérlek, segitenétek?

Normális ez? Kérlek, segitenétek?

Figyelt kérdés

Helló!

Az normális,ha a szülők nagyon nagyon szigorúak? Példákat hoznék fel: Mindig,még hétvégén és szünetekben is,max este 9ig lehetek fent. Oké. Ha 6-kor reggel felkelek az a bajuk hogy nem alszok sokat,ha 7kor kelek fel akkor meg hogy elkések az iskolából (8-ra kell menni).


A másik: 9es vagyok,félévi bizi: három darab négyes,többi ötös. Kitüntetett tanuló. Ez szerintük nayon rossz,ilyennel nem fognak felvenni sehová sem. Megmondtam nekik,hogy még ha hármasom is lenne,akkor is felvennének. Kaptam egy pofont. Fel se merem ezt hozni. Ha valami rossz jegyet kapok,lásd: hármast,akkor addig nem gépelhetek,nem mehetek ki,amíg nem javítom ki. Néha másnapra megvan,néha 2 hét. Naponta max 2 órát játszom,többit tanulással kell töltenem. Azt akarják,jövőre gimnáziumban még csak négyesnek sem szabad lenni. Na itt borultam ki. Így is vért izzadtam,minden este a fejem majd szétrepedt,hogy 5-4es bizim legyen,mondom,csak 3 darab négyesem volt,többi ötös. Ilyet nem lehet kérni,erre nem vagyok én képes,azért vannak határok. Mivel hassak rájuk? Kérlek!


2011. dec. 6. 16:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
13%

Ők még a régi rendszerben nevelkedtek. (sajnos)

Csak neked akarnak jót, később még hálás leszel érte :D

Persze szerintem is kicsit túlzásba viszik.

2011. dec. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
35%

Vannak ilyen szülők akik túlzásba viszik a dolgot. Náluk a gyereknevelés valójában nem a gyerekről hanem arról szól hogy ŐK milyen jó szülők, az Ő gyerekük milyen okos, stb.


Gondolj arra hogy nem mindig fogsz velük élni, előbb-utóbb el fog jönni a "függetlenség napja", amikortól úgy élsz ahogy akarsz (ezt előrébb is lehet hozni ha pl. egyetem idején koleszba mész majd, bár lehet hogy a szüleid azt se akarnák, de onnantól igenis neked kell irányítanod az életedet).


Mindaz amit leírtam csak akkor érvényes ha tényleg ilyenek a szüleid, és nem te túloztál csak hogy legalább mi igazat adjunk neked.

2011. dec. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
16%
Én már azon kiakadtam,hogy napi minimum 9órát alszol :O
2011. dec. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szerintem üllj le velük beszélni szemtől szembe....mondj el nekik mindent!!

Jó hogy ilyen tisztességesen nevelnek, de sajnos szerintem a túlzott szigor rossz is tud lenni.

Nagyon rossz érzés volt anno mikor nekem sem lehetett semmit, állandóan csak a számonkérés, szigorkodás ment.Aztán eljött egy idő mikor már elegem lett (19 évesen) ... és elkezdtem az én kedvem szerint is csinálni a dolgokat, ami otthon persze nem tetszett....állandóan ment a harc, soha nem lehettem igazán önmagam....nagyon rossz volt.....pedig nem vad dolgokat akartam csinálni, csak élni az életem....hát nem nagyon jött össze.....

Ezeket csak azért írtam le mert kérdezted hogy normális-e ha a szülők nagyon szigorúak....

szóval szerintem van egy pont ahol már ártanak ezzel a gyereknek....nem tudom Nálatok megvan-e ez a pont vagy sem......

Viszont tanulj szorgalmasan, de ha beficcen pár négyes azért ne ess kétségbe:DDDDDD


Ja és még egy tanács: állj kicsit a sarkadra, állj ki magadért, persze normális hangnembe, de tudják hogy Te mit gondolsz a dologról és ne hagyd magad elnyomni mert azért sok "szigorú" szülő az egyéniséget öli ki a gyerekéből ezzel..........amúgy meg normál szigor kell mert pl sok mindnt meg kell követelni egy gyerektől is......


Bocsi hogy hosszú lett!!!


sok sikert!!

2011. dec. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

16.28 -as vok...a kolesz tényleg jó ötlet :DDDDDD


ha újra kezdhetném én tuti koleszba mennék :)

2011. dec. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%
A saját képességeik hiányát veled szeretnék pótoltatni. Nagyon valószinű, hogy az eléd tartott lécet ők sem ugranák át, de téged rákényszerítenek. Azzal hathastz rájuk, hogy megmondod: mindent megteszel a jó jegyekért, de többre nem vagy képes. Esetleg egy Einsteint kellett volna nemzeniük.
2011. dec. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%
Úr isten! Tényleg sajnállak. Én már akkor is örültem ha a fiam hármasokat és négyeseket hozott haza. Bőven jó tanuló vagy. Erős négyessel nagyon sok helyre felvesznek, nem hiszem hogy túl sok kitünő tanuló lenne ma.
2011. dec. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
add meg a számod fel veszem veled a kapcsolatot, a csapatom arra szakosodott hogy bosszút álljon a mániákus szülőkön akik elnyomják a gyereküket
2011. dec. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
szerintem is ülj le vele megbeszélni. Mondd el nekik tisztességesen, hogy sajnos nem vagy többre képes, ez is nagyon jó eredmény. ezt fogod tartani, legalább is mindent megteszel érte, de nem megy több. Én esetleg lehet, hogy megkérném az ofőmet, hogy hívja be őket beszélgetni, hátha az osztályfőnököd szájából jobban hangzik, és akkor nem fognak ilyen szigorúan hozzáállni. Ha jó fej az ofő, akkor fog segíteni. Egy próbát megér. Mondja el nekik, hogy meg vannak veled elégedve, látják, hogy minden nap tanulsz és készülsz, és majd ő elmondja, hogy talán nem kéne erőltetni, mert így is az egyik legjobb tanuló vagy az iskolában :) sok sikert, de én azért kíváncsi lennék az eredményre is :)
2011. dec. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
7%

Az normális, ha a szülő szigorú és megszabja a határokat. A szigorúság mértéke változhat, én a 3 négyesen nem problémáznék. De azt tudnod kell, hogy neked is vannak kötelességeid, ami a tanulás. Ők azért is dolgoznak, hogy téged taníttatni tudjanak (meg etetni, ruházni, stb.).

Te abból fogsz később építkezni, amit most megtanulsz. Nem saját maga miatt akarja, hogy később felvegyenek valami jó helyre, hanem mert így is elég nehéz lesz, csak te ezt még nem tudod. Nem akarlak elkeseríteni, de később ez csak rosszabb lesz, középsuliban még többet kell tanulni, főiskolán pedig annál is többet. (Bár egy szakmával jobban jársz, mint ha diplomás munkanélküliként nem tudsz hova menni, de ezt majd ti eldöntitek.)

2011. dec. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!