Segitenétek ebben a feladatban? Kérlek titeket.


Egy iskolai könyvtárban az egyik polcra 16 ugyanolyan matematikakönyv és 8 egyforma fizika könyv fér el.

Egy Másik elrendezésben ugyanezekből a könyvekból 10 fizika és 12 matematika könyv tölti meg a polcot.

Hány matematikakönyvvel lehet telerakni ezt a polcot?


2011. nov. 16. 14:50
 1/4 anonim válasza:
Szia! Ha a matekkönyv x és a fizika y, akkor így tudod kiszámolni. 16x + 8y= 10y + 12x majd átrendezve az egyenlet 16x-12x =10y-8y azaz 4x= 2y egyszerűsítesz 2x=y Majd az eredeti feladatba behelyettesítve 16x + a 8y ami megegyezik 16x így kijön hogy összesen 32 db matematika könyvvel lehet a polcot telerakni.
2011. nov. 16. 14:58
 2/4 BKRS ***** válasza:

Az elso feltoltesnel 2 fizikakonyvvel van kevesebb es 4 matek konyvvel tobb.

Tehat minden fizika konyv helyere be lehet rakni 2 matek konyvet.

Akkor mondjuk vegyuk le a fizika konyveket a masodik elrendezesben, es tegyunk a helyukre matek konyveke:

2*10+12 =32 matek konyv lesz a polcon.

2011. nov. 16. 15:03
 3/4 anonim ***** válasza:

20 matekkönyv.

Matekkönyv legyen x. Fizikakönyv legyen y.

16x+8y=12x+10y /-12x

4x+8y=10y /-8y

4x=2y //2

2x=y

2011. nov. 16. 15:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi nem 20, hanem 32, csak félrenéztem, az előző.
2011. nov. 16. 15:09