Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi egy keresztszülő feladata?

Mi egy keresztszülő feladata?

Figyelt kérdés
Mitől jó egy keresztszülő?
2011. dec. 7. 14:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Senki sem tudja?
2011. dec. 7. 14:40
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Régen az volt, hogy segítse a szülőket a gyermek vallásos nevelésében, illetve a szülők halála esetén nevelje a gyereket. Ma, hacsak nem gyakorló vallásosak a szülők, szerintem csak névleges. Alakítson ki jó kapcsolatot a gyerekkel, ha tudja gondoljon rá ünnepekkor, névnap, szülinap karácsony,szerintem a mai világban többet nem jelent.
2011. dec. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Én keresztszülő vagyok és mondhatom nem csak annyiból áll nálam a keresztszülőség, mint amit előzőleg írtak. Igen is olyan vállalja a keresztszülőséget, aki a gyerek mellett tud állni erkölcsileg és nem anyagilag. Fontos, hogy ismerje a gyereket, tanítgassa, segítsen a szülőknek. Én pl. rendszeresen viszem a keresztfiam edzésre, oviba, kisegítem a szüleit, mikor nem ér rá. És igen figyelek arra, hogy a vallás se maradjon ki az életéből.
2011. dec. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
96%
Az első vagyok. Igazad van, tulajdonképpen mindenhol így kellene lennie, de a mai világban sokan nem tudják, hogy mit vállalnak. Ott kezdődik a dolog, hogy sokan csak azért keresztelik meg a gyereküket, hogy na ez is meglegyen, s tulajdonképpen már a szülők se hívők. Az más ,hogy meg vannak keresztelkedve. Tulajdonképpen végig hazudják az egész keresztelőt. Azzal kezdve, hogy hitvallásra vannak kényszerítve, a pap megkérdezi őket, hisznek-e Istenben, rávágják, hogy igen. Ennek szellemében nevelik-e majd a gyereküket? Azt mondják igen, holott eszükben sincs. Sajnos ez az általánosabb az én ismeretségi körömben. Ilyen családoknál bizony nem sok szerepe lesz a keresztszülőnek. De még egyszer mondom, úgy kellene lennie ahogy te írtad.
2011. dec. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!