Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a szüleimnek, hogy megszabaduljanak a gyűjtögetési mániájuktól?

Figyelt kérdés
Már nem férünk el a házban a cuccoktól. Kiborító a helyzet. Hogyan értethetném meg velük, hogy rossz amit csinálnak? Lomtalanításkor kiraktam egy csomó kidobni való holmit, de ezek szépen visszakerültek, mert "jók lesznek még valamire".

2011. dec. 7. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ilyen műsor a Tv-ben a Travel and Living csatornán, néha belenézek.

Az ilyen eszement gyűjtögetésnek mindig pszichés háttere van, akkor érzi magát biztonságban a gyűjtögető, ha tárgyakkal veszi körül magát. Minden egyes darab elvesztése, kidobása hatalmas fájdalom számára, mivel egy múltban bekövetkezett traumára emlékezteti, amit nem sikerült feldolgoznia. Pszichológus, vagy pszichiáter kell hozzá, egyedül nem megy. Ha ki is dobálják a cuccait, ami egyébként még betegebbé teszi, újra kezdi a gyűjtögetést. Az okot kell feltárni szakember segítségével.

2011. dec. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 bánomisén ***** válasza:
Kérték a segítségedet ebben? Mert ha nem, akkor nem igényelnek segítséget ebben, csak vita lenne a dologból. Vannak gyűjtögető életmódot folytató emberek, meg vannak olyanok, mint te, akik nem gyűjtögetnek. Szerintük, amit csinálnak, az úgy jó. Ezzel nem ártanak senkinek, max. a te szemeddel nézve sok fölösleges lom van a lakásban. Hát, ennél nagyobb baj sehol ne legyen egy családban :-)
2011. dec. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

előzővel egyetértek, nem szólhatunk bele

maguknak kellene ráéÉBREDni valamire (ez puszta belszólással nem megy, mert ez nem racionális tudattartamokat érintő)

Mert semmit sem hoztunk a világra, világos, hogy ki sem vihetünk semmit (Tim6,7)

2011. dec. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Őket is zavarja. Anyukám napokat sír végig, hogy már inkább meghalna, de nem akar így élni. Már nem lehet rendesen közlekedni a lakásban, felbukunk, elesünk, ránk borul valami... Van olyan szoba, ahova 8 éve nem tudnak bejutni és fogalmuk sincs mi van bennt. Gyakorlatilag a holmik nagy része előbb tönkremegy, mint ahogy bárki használná.

Én is gyűjtögetős vagyok egész életemben ezt láttam, ez a természetes, de ez már nekem is sok. Én valahogy megtanultam az arányokat (pl. elromlott és javíthatatlan dolgokat nem teszek el), de nem tudom, hogyan lehetne őket is rászoktatni vagy megtanítani erre.

2011. dec. 7. 15:41
 5/12 bánomisén ***** válasza:
27%
Akkor fizesd be őket egy welness hétvégére (vagy bárhova), és amíg nincsenek otthon, kidobálhatsz mindent, amit fölöslegesnek tartasz.
2011. dec. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
azzal semmi baj nincs ha az ember hasznos használható dolgokat megtart,én is megszoktam tartani egyébként a dolgokat ha még működik,pl nekem eddig az összes mobilom meg van amit vettem mert mindegyik működik csak egy idő után meguntam őket,kabátokkal is így vagyok...nekem még az 5 évvel ez előtti kabátom is meg van még annak ellenére hogy azóta vettem vagy 4-et,ami hasznos azokat megtartom akár mikor jól jöhet és hasznát veheti az ember,de kacatokat gyűjtögetni valóban beteges és szerintem is orvosi eset...
2011. dec. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy leírtad, egyértelműen orvosi eset. Ők egyedül ebből már képtelenek kilépni.
2011. dec. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak van igaza. Mindenképp beszélned kellene orvossal, mert csak rosszabb lesz a helyzet. Egy idő után már a szemetet sem fogják kivinni ... patkányok, élősködök, bűz ... ragozzam még?
2011. dec. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
miket gyűjtenek? :D
2011. dec. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Beszéltem egy orvossal, szerinte ez még nem betegség. Na, ezzel nem lettem kisegítve. Volt már valakinek hasonló problémája?
2011. dec. 14. 18:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!