Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a szüleimnek, hogy megszabaduljanak a gyűjtögetési mániájuktól?

Figyelt kérdés
Már nem férünk el a házban a cuccoktól. Kiborító a helyzet. Hogyan értethetném meg velük, hogy rossz amit csinálnak? Lomtalanításkor kiraktam egy csomó kidobni való holmit, de ezek szépen visszakerültek, mert "jók lesznek még valamire".

2011. dec. 7. 15:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én is gyűjtögető vagyok meg a faterom is meg a bátyám is csak ő normális szerszámkészleteket csomagolásában szereti tartani :)

nemrég csináltam olyat hogy minden amit le lehet adni vasban rézben akármiben azt összeszedtem és kaptam érte jó pénzt a méh telepen,és elkezdtem rendszerezni a dolgokat aminek biztos hogy soha nem veszi az ember hasznát az megy a kukába,vagy ha eltüzelhető akkor szétszedni és tűzre vele.Még ezek után is nagyon sok dolgom van de az a helyzet ha kidobnék minden cuccot akkor valószínűleg később sok pénztől esek el mert szükség van erre arra amarra ,tudjátok amolyan ezermester volnék szóval egyszer tényleg mindennek hasznát tudom venni.

uh de szívesen beszabadulnék egy olyan szobába ahova évek óta be sem tudnak jutni és nem tudják mi van benne. :)

Én imádom az olyan elhagyott pincéket padlásokat ahol évek óta senki sem járt és tele van minden kacattal :)

ha már van egy ilyen szobátok akkor szánjatok rá egy hétvégét hogy redet tegyetek és vagy kerestek egy pincét vagy a padlást ahova tennétek el azokat amiket tuti meg kell tartani.Szerszámokat soha nem szabad kidobni!Ha van valami régiséged azt se dobd ki ha csak nem a penész tartja össze(ezeket vagy vaterán vagy csereberén megtudsz tőle szabadulni),és talán az emléktárgyakat ne dobjátok ki,ami ezeknek nem felel meg konténer vagy lomtalanítás.Ami marad cuccot meg tényleg normálisan összepakolva egy helységbe lehet tárolni

Szal ülj le az ősökkel,meg kell beszélni velük hogy ez így tovább nem mehet és közösen álljatok neki rendet rakni.Ez egy járható út, ha valami tényleg hasztalan dolgot akarnak megtartani kérdezzétek meg hogy mire kell és miért és mikor fogja használni és hogy van e egyáltalán értéke.Szóval pakoljatok ki a teli szobából és kezdjetek rendet csinálni!

Üdv!

És Bánomisénnek is Üdv! :)

2011. dec. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Ezt a választ más, hasonló kérdésekhez is elküldtem, mert az élet írta:

Iszonyatosan komoly, szinte már az életet veszélyeztető mértékig tud elfajulni a gyűjtögetési mánia. A szegény öreg (és sajnos zizzent) szomszédunk kertjét kétszer ürítette ki az önkormányzat, többször kellett fordulni a billencs Kamaz-okkal, pedig nem is volt olyan hű de nagy terület. Másodjára már az öreget is vitték, szociális otthonba, mert a szemét tetején éjszakázott, életveszélyesen lefogyott, ill. majdnem megfagyott. Önkritika gyanánt pedig itt vagyok én, aki több, mint 20 évig szedett össze lomtalanításokon és szeméttelepeken különféle elektronikai alkatrészeket, mondván, egyszer milyen jó lesz valamire... Ördögi dolog, mert rengeteg "forintosítható" érték is van köztük, használtam is belőlük, de a legjava itt maradt a nyakamon kolonc gyanánt. És az a durva, hogy a mai eszemmel se tudnám megmondani, hogy érdemes-e a régebbi korok tisztességgel megcsinált alkatrészeit, tárgyait összeszedni, tény és való, hogy olyan minőségben már soha nem lehet beszerezni dolgokat. Dobjunk fel egy pénzt, hogy eldöntsük :) .


Ja, és még valami: "gyűjtögetős" lakásba vendéget hívni vagy lehetetlen, vagy pedig erőteljes sikoltófrászt eredményez :D !

2014. jan. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!