Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes külföldre...

Szerintetek érdemes külföldre menni dolgozni miközben a családod itthon marad?

Figyelt kérdés
Külföldre készülök, csak szeretném mások véleményét is meghallgatni, hogy milyen az, amikor hosszabb ideig távol vagyunk a családunktól! Az én esetemben 2 kislány(2,5 éves)és a feleségem! Hogyan lehet elviselhetőbbé tenni a hiányukat, vagy egyáltalán hozzá lehet szokni? Tudom hogy sokan nem ajánlják, de az sem jobb, ha pénz nélkül éljük a mindennapjainkat ! A csekkek jönnek,+lakás+kocsihitel.....Ha valakinek volt már ebben része akkor kérem írja le a tapasztalatát!
2011. dec. 8. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így volt.A férjem külföldön,én meg a fiam otthon.9 hónapig haza sem tudott jönni,és egyre rosszabb volt.Amikor hazajött látogatóba,nagyon furcsa volt,hiszen kezdtük megszokni a másik hiányát.Majd újra 4 hónap távollét,de akkor már olyan szinten voltunk,hogy döntenünk kellett.Vagy hazajön végleg,vagy mi megyünk ki.De külön nem maradhatunk tovább,mert félő volt hogy megszokjuk hogy nincs a másik mellettünk..

Nagyon nehéz volt,és ezért nem tanácsolják hogy hosszabb időre elszakadjanak a családok..

2011. dec. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz, de ha veszélyben vagytok a hitelek miatt, akkor lehet, hogy nincs más kiút.

Egy ismerősöm is így csinálta, de amikor harmadszor hazajött, vitte magával a családját is. Most ezerszer jobban élnek külföldön, mint előtte itthon.

2011. dec. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
ha a családodat itthon kell hagynod,és nincs mód arra,hogy kividd őket magaddal,fektess be,vegyél egy laptopot,és telepíts rá egy skypeot,ja és vegyél 1-1 mikrofont is. Akkor tudsz az itthoniakkal rendszeresen és talán nem fognak annyira nagyon hiányozni,illetve legalább némileg enyhül a hiányuk okozta fájdalom.Tudom,1-1 laptop vagy számítógép nem olcsó mulatság,nem kétfillér,de hidd el,ha hosszútávra tervezel és tartósan kinn akarsz maradni,megéri a befektetést...Karácsony után,esetleg jövő év elején indulsz? Merrefele?
2011. dec. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Salzburgba megyek jövőhéten!Egy Hotelbe konyhán dolgozom majd.... Sajnos most nincsen pénzem laptopra, de viszont androidos telón keresztül tudok majd Skype-n beszélni a családommal az itthoni gépünkkel! Eddíg nem paráztam, de most már igen(félek majd a hiányuktól).
2011. dec. 8. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes az adott helyzetben.

Hegyeshalomtól csak kb. 4 óra autóút Salzburg, nálunk az USA-ban vannak, ne izgulj, nem könnyű, de sokan vannak így. A körülmények diktálnak. Ki kell próbálni, aztán még mindig vissza lehet jönni. A Skype viszont valóban nagyon fontos!!!

2011. dec. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kétkedő ***** válasza:
Biztosan nem lesz könnyű, de legalább Skype-n beszéljetek minél többet, lehetőleg előre megbeszélt időben, hogy legyen, mit várnotok! Nálunk is (hitelünk miatt) felmerült a kérdés, és az utolsó pillanatban mondtam le. Már megbántam, pedig nagyok a gyerekek (17 és 23), de a férjem nem tudta volna egyedül húzni itt az igát, meg a háztartás és a gyerekek gondjai is (elég sok van mind a kettővel!) is a nyakába szakadtak volna. Persze egyik döntés sem volt jó, így ha most kint lennék, kint jajgatnék és izgulnék értük. Ti fiatalok vagytok, talán gyorsan összeszeditek magatokat (talán utánad mehetnek)! Valóban nem irigyellek, hiszen az itteni anyagi gondok miatt már azon tűnődöm, hogy jövőre mégis bele kell vágnom (53 évesen). Fel a fejjel, és sok türelem, gondolj arra, hogy a családodért teszed! Meg Salzburg nincs is olyan messze…
2011. dec. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!