Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálják ezt, ha...

Miért csinálják ezt, ha tudom, hogy márpedig szeretnek? És én mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, szüleim meglehetősen nagy különbséget tesznek köztem és a nővérem között. Úgy érzem engem nem támogatnak, mert valahogy nem is akarnak. Ellenben a 2 évvel idősebb nővéremet! 3 éve, mióta befejezte a gimit nem dolgozik, mégis mindent megkap: egyik nap kinézett magának egy kabátot a Zarában, másnapra már meg is kapta. Gimi után, hogy felvegyék az egyetemre havi 30 ezer (!!) forintért járt tanárhoz. Kétszer is felvételizett, azóta se vették fel.. Havi 20 ezres mobil számlái vannak és ilyen sznob igényei, hogy havonta kozmetika és fodrász, elit éttermek és cukrászdák... Szüleink nem hogy ellenzik, de még adják alá a lovat: "Cicuskám, olyan szépek azok a táskák, nem kellene egy neked is?"

Engem közben, akit elsőre felvettek az egyetemre, dolgozni küldenek a mekibe, hogy "legyen saját költőpénzem". Mondtam, hogy hadd menjek nyelvet tanulni egy tanfolyamra suli mellett, de a válasz: sokba kerül, nincs pénz.


2011. dec. 9. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos válasszal nem tudok szolgálni, csak igazságtalan és felháborító amit írtál.

Cicuskának új táska, kozmetika, éttermek...

Te meg gürcölj a Mekiben.........


Ez durvaaaaaaa!!!!!

2011. dec. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kell mindig jó kislánynak lenni. Tanulj meg kiállni önmagadért, ha úgy érzed, igazad van.
2011. dec. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vigasztaljon az, hogy az életben te fogod jobban megállni a helyedet, ezért ezzel a szüleid tulajdonképpen -bár akaratuk ellenére - jót tesznek neked.
2011. dec. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom "cicuskának" mindig erről fog szólni az élete, előbb-utóbb majd a férje fogja finanszírozni mindezt, de a szüleid -ha nem vakok- akkor ezt jól tudják: a nővéred butácska, de csinos, benne ezt kell szeretni. Te okos vagy és talpraesett, téged nem kell babusgatni, te majd tudsz az eszeddel boldogulni, habár ebben az esetben illő lenne ugyanannyit költeni a nyelvtanfolyamodra, mint a tesód ruháira.
2011. dec. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
kérdező te lány vagy fiú vagy?
2011. dec. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondd meg a szüleidnek, hogy igenis zavar a kivételezés, és úgy érzed, nem szeretnek igazán. Ettől, ha normálisak, elkezdenek gondolkodni a dolgokon... ha nem is teljesen, vmit sikerül majd elérni. Én is így voltam vele, nálunk öcsém volt a sztár...
2011. dec. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudod amit leírtál, az iszonyú igazságtalan, és sajnos azt is tudom milyen érzés.

Három testvér közül én lettem a legkissebb. Ráadásul betegen születtem, így alap kivételezést kaptam (orvoshoz járás, drága speciális cipő) Ezért hogy ne legyen testvérféltékenység, ők kaptak ilyesmiket. Csak amíg én forró parafinos kezelést kaptam, ők kalandvárba mentek, meg strandra. 12 évesen gyógyultnak nyílvánítottak, és el lettem felejtve.

Kollégiumba is mentem mert olyan szinten ment a csesztetés, hogy én egy szelet parizert tehettem a kenyérre, ők meg sajtot és gépsonkát.

A hajamat is magam vágtam. Míg a nővérem havonta új frizurával parádézott.

Aztán jött az áttörés. A vöröskereszt önkénteseket keresett idősek segítségére: lefoglalás, takarítás, fahordás, etc.

Ott megismertem Marika nénit(akkor nyolvan volt), aki a legrafináltabb pókerjátékos a világon.

Sajnos meghalt az unokahúga aki játszani sokott vele (Idézem: Az a kis nyafka képes volt 67 évesen meghalni), az első férje meghalt, és ő túl sokáig özvegyeskedett, ezért gyereke sem lett, de még elfogyasztott három férjet. (Idézem: nem bírták a pörgést).

Marimama most lesz 88 éves, nagy buli lesz!

Ő tanított meg minden olyan dologra, amire anyukámnak kellett volna. A férjemet fenntartások nélkül elfogadja, a lányomnak igazi nagyija van.

Együtt lakunk, anyuék az esküvőnkre sem jöttek el. Ja a nővérem drogos, és a bátyám 30 éves létére is anyuci szoknyája körül lebzsel. nekem rendes munkám, családom, életem van.

Marimama pedig, eddig úgy néz ki, minket is túl fog élni!

2011. dec. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

hosszú lett, bocsi.

Röviden: tegyél rájuk magasról. Az élet téged fog igazolni, és ez baromi jó érzés, mégha nem is vágod az arcukba!

2011. dec. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!