Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a szüleime...

Hogyan értessem meg a szüleimet, hogy gimnáziumban nem kell minden tantárgyból jól teljesíteni?

Figyelt kérdés
Még az olyan tantárgyakat is nyúzni akarják mint pl a kémia. Ezt a tantárgyat speciel telibe sz.rom, az életben sose lesz rá szükségem, ráadásul most szerves kémia van és nem is nagyon értem.
2011. dec. 11. 08:53
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
75%
Velemenyem szerint magadnak tanulsz nem a szuleidnek. Ok mar valamit letettek az asztalra elotted meg itt az egesz elet. Termeszetesen minden szulo szeretne ha a gyereke jol tanulna es lenne belole valaki.. Ezert elvarjak, hogy teljesits, de itt nem arra gondolok, hogy szin otos legyel belole, csak probald kihozni magadbol a maximumot, es az nem ott kezdodik, hogy telibe les**rod..
2011. dec. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
76%
Gimnázium utolsó két évében kitűnő voltam, és nem haltam bele a tanulásba. A kémia speciel nekem is a rémálmom volt, de megtanultam, mert azért valljuk be, amit a gimiben oktatnak, elég erőteljesen az alapműveltség része.
2011. dec. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
73%

Sehogy. Ez egy marhaság, hogy a kémiára nem lesz sose szükséged. Az ilyenekből lesznek majd azok, akik összeöntik a kétféle erős tisztítószert a vécébe, mondván hadd dolgozzon, aztán csodálkoznak, hogy a klórgáztól meghalnak.

Nem véletlen tanítják azokat a tárgyakat, amiket. Másrészről elég kevés az anyag ahhoz, hogy bőven meg tudd tanulni.

2011. dec. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
58%
Az alapműveltség része... micsoda? A másodfokú egyenlet megoldóképlete? Az ezüsttükör-próba? A középiskolában eszméletlen mennyiségű tökfelesleges anyagot oktatnak, aminek a 90 %-ra soha nem lesz szüksége az embernek, és érettségi után rögtön el is felejti. Persze ez a magyar oktatási rendszer hibája.
2011. dec. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
74%

Tény hogy tök fölösleges ha nem azzal akarsz továbbtanulni, de ezzel is bővíthetnéd a műveltséged..

Ráadásul az évvégi átlagba beleszámít, ami kell majd a felvételihez. És ezek szerint lehetnél belőle jpbb is csak fölöslegesnek tartod. Hidd el magadnak teszel jót...

2011. dec. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
49%
Igen, a másodfokú egyenlet megoldóképlete és az ezüsttükör-próba is. Ezt általában a végtelenül ostoba emberek képtelenek belátni, akikkel nem is érdemes vitázni. Megtanultam ezeket gimiben, és ha más hasznom nem is lett belőlük, de megtanultam azt, hogy mi az, hogy fegyelmezetten tanulni, aminek most egyetemen elég nagy hasznát veszem.
2011. dec. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
91%
Nem hiszem, hogy egy 3-as vagy 4-es tanuló nem tudná mi az a klórgáz.A kérdező ha jól értem nem azt mondta, hogy meg akar bukni kémiából, hanem, hogy nem tud mindenből egyformán jól teljesíteni. Szerintem különben a szüleidnek nem az a baja, hogy esetleg nem vagy szín ötös, hanem, hogy úgy látják lehetnél, de te lustaságból érdektelenségből nem tanulod meg. Ne hangoztass ilyeneket otthon, hogy sosem fog kelleni, nem érdekel, mert ezek a szülőket idegesítik. Mindig tanuld meg amennyire tudod, mondd is nekik, hogy tanulod, esetleg kérd meg,h kérdezzenek ki, hogy lássák igyekszel. Ha igyekezet mellett kapsz kevésbé jó jegyet az szerintem nem zavarja őket annyira. Az viszont tényleg zavaró, hogy a közöny miatt... Az én fiam megbukott kémiából, a pótvizsgán ötös lett. Ez azért nem kicsit bosszantó :) Egyébként azt gondolom, hogy ha egy-két tárgy igazán érdekel és azokból tényleg jó vagy, akkor a jövőben nagy esélyed van rá, hogy ezekkel tovább foglalkozva sikeres légy, de tudod az egyetemen is mindig lesz olyan, ami nem érdekel, de meg kell tanulni, hiába mész olyan szakra, amit szeretsz... Mindegyiknek vannak olyan részei, amik számodra nehezebbek, unalmasabbak lesznek.Szóval a gimiben "unalmas" tárgyak megtanulása erre is jó előkészítő lehet :)
2011. dec. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
85%
3.-nak igaza van, bár jót mosolyogtam azon hogy csodálkozik azon h a klórágztól meghal:D na aki meghal az már nem csodálkozik
2011. dec. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
60%

Az megy gimibe, aki később egyetemen illetve főiskolán szeretne továbbtanulni.

Mivelhogy egy kis fo.s érettségivel ma már kitörölheted a se.ggedet....


Szvsz meg nem való SEMMILYEN főiskolára az, aki már gimiben se képes összekaparni minden tantárgyból legalább egy hármas-négyes átlagot.


Egyébként az is teljesen mindegy, hogy miből fognak megbuktatni, ha egyszer évet ismételsz...

Azt még tedd hozzá, hogy sok felvételinél, sőt: állásinterjúnál merészkednek bekérni a gimis bizonyítványod, és belekukkolnak.


Mélyebben belegondolva, már az általános iskolai tananyag 90%-ra nincs szükség, pl. soha nem adnak érte a boltban kenyeret, ha felmondja valaki Ady összes verseit.

Ebből kiindulva, az az általános műveltség, amit a gimnáziumi oktatás jó estben igyekszik átadni az embereknek, kimerül abban, ha valaki nagyjából tud írni-olvasni, és felismeri a számológépen egytől tízig a gombokat.


Bocs, de egy olyan ember, aki a gimnáziumban azért tanul, hogy főiskolán ill. egyetemen tanuljon tovább, mint a jövő ÉRTELMISÉGE, az tudjon már hozzányögni, ha szóba kerül a szerves kémia, (pl. környezetvédelem, fogyókúránál a végtelen mennyiségű ökörség, amit itt is kérdeznek, illetve válaszolnak, stb.).

Eleve az lenne a szép és jó, ha az ÉRTELMISÉGI fiatal megfelelően széles tájékozottsággal, látókörrel, és szellemi kapacitással rendelkezne ahhoz, hogy értelmiséginek is lehessen nevezni.


Viszont agyfa.szt kapok, amikor magát gimnazistának, egyetemistának, vagy diplomásnak valló génhulladékok nem tudnak magyarul helyesen írni, v helyett w-t használnak, és tényleg az a tudományuk csúcsa, hogy el tudnak olvasni egy SMS hosszúságú szöveget, vagy megtalálják a billentyűkön a számokat 1-10-ig.


Csupáncsak azért lenne rá szükséged, hogy ne maradj egy műveletlen, tudatlan, sötét tirpák bunkó...

Ellenkező esetben meg állj fel az iskolapadból és menj a véres ge.cibe dolgozni, a nyóccátalánosod már ezek szerint megvan, és tökéletesen megelégszel azzal a tudással, amit ott kaptál, sőt: azt is jórészt feleslegesnek tartod.


Tulajdonképp ennek a hozzáállásnak köszönhető, hogy egy értelmi színvonalon van egy nyolc általánost végzett senkiházi meg egy érettségizett (idővel diplomás) munkanélküli senkiházi.

A legtöbb dologról azt se tudja, hogy eszik-e vagy iszák, mert speciel telibe sza.rja, és az életben nem lesz rá szüksége... segélyért sorba állni: ehhez tényleg nem kell a kémia.

2011. dec. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
55%

Érdekes, nekünk általánosban mindig azt mondták, hogy azért általános iskola, mert amit ott tanulunk, az az általános műveltség része. Aztán átmentünk középiskolába, és ott ugyanezt mondták.


Én is telibeszartam a kémiát, és lett semmi bajom. Nem tudom, láttál-e már tisztítószereket közelről, de mindegyikre rá van írva, hogy használd.


És annyira várom, hogy a főnököm mikor kérdezi a háromszög köréírható körének egyenletét. Eddig még nem, de talán majd holnap!


Legalább ne hazudjunk. A tanárok orrba-szájba hazudtak, hogy ilyen nehéz, olyan hasznos, NEM. Anyu egyszer kimondta, hogy azért kell megtanulni, mert ez van a tantervben. A többség haszontalan, de ezt kell csinálni.

2011. dec. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!